چطور یک عینک آفتابی مناسب انتخاب کنیم

هرچند توصیه میشه که در تمام فصلها از عینک آفتابی استفاده بشه اما استفاده از اون در فصلهای بهار و تابستون بیشتره. بخاطر همین تصمیم گرفتم امروز مطالبی رو در اختیارتون قرار بدم تا با شروع فصل گرما بتونین خرید...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
عینک آفتابی

هرچند توصیه میشه که در تمام فصلها از عینک آفتابی استفاده بشه اما استفاده از اون در فصلهای بهار و تابستون بیشتره. بخاطر همین تصمیم گرفتم امروز مطالبی رو در اختیارتون قرار بدم تا با شروع فصل گرما بتونین خرید و انتخاب بهتری رو داشته باشین تا حالا دقت کردین که در انتخاب عینک آفتابی چه چیزهایی براتون مهمه؟

فکر کنم همه شما موقع خرید عینک آفتابی علاوه بر قیمت ومارک عینک ها ویژگیهای پلاریزه و UV400 رو از زبون خیلی از فروشنده ها شنیده باشین.در ادامه مطلب با ما همراه باشین تا بیشتر با این ویژگی ها آشنا شیم.

 UV400 چیست؟

UV یا UltraViolet طیفی از امواج الکترومغناطیس هست که در نور خورشید نیز وجود داره و قرارگیری زیاد در معرض این امواج در طولانی مدت موجب بروز بیماریهای چشمی از قبیل آب مروارید میشه.در واقع استفاده از عینک آفتابی با این ویژگی جلوی امواج خورشید رو میگیره و از چشم در مقابل انواع بیماریها مثل آب مروارید مراقبت میکنه. عینکی مناسب و استاندارده که تا 99 درصد اشعه UV را جذب کنه و اصطلاح UV400 به معنای جذب UV تا بیش از 400 نانومتر هست.

عینک آفتابی

عینک آفتابی

پلاریزه چیست؟

لنزهای پلاریزه درخشندگی سطوح را از بین میبرن مثل سطح خیابون یا سطح دریا و برای روشنایی های بسیار زیاد مناسب هستن و معمولا با لنزهای تیره رنگ ارائه میشن. یعنی میشه گفت که معمولا اکثر عینک آفتابی های تیره مثل مشکی یا قهوه ای تیره دارای این ویژگی هستن. استفاده از این لنزها بخصوص در حین رانندگی و ماهیگیری میتونه برای چشم ها خیلی مفید باشه.

قهوه ای یا خاکستری بهترین رنگ برای عینک آفتابی

لنزهایی با رنگ قهوه ای یا خاکستری همه نورها را به یک اندازه جذب میکنن و دید مناسبتری رو ایجاد میکنن. عینک های خیلی تیره باعث بازشدن مردمک چشم میشن و میزان نور و اشعه دریافتی توسط چشم بیشتر میشه که میتونه آسیب زیادی رو به چشم وارد کنه.

عینک آفتابی قهوه و خاکستری

عینک آفتابی قهوه ای و خاکستری

نکته ای برای خرید عینک آفتابی مناسب

بهتره که موقع خرید عینک آفتابی دقت داشته باشید که اندازه ی عینک طوری باشه که کل فضای چشم و اطراف اونو بگیره تا از چشماتون در مقابل اشعه خورشید محافظت کنه.

این موضوع را در نظر داشته باشید که برای خرید عینک آفتابی مناسب و استاندارد حتما به مراکز معتبر فروش مراجعه کنین زیرا خرید عینک های ارزان قیمت یا غیر استاندارد فقط به چشم آسیب میرسونن و هیچ چیز مهمتر از سلامتی نیست.