بعضی ها از لاغر بودن خوششون نمیاد و به راحتی راهکاری برای چاق شدن پیدا نمیکنند. وقتی همه دنیا دنبال راه حل های از دست دادن وزن هستند، آدم های لاغر همه تلاش خودشون رو برای اضافه کردن وزن انجام میدن. حتی مغازه ها هم به کمک این آدمها نمیان، چون این روزها اکثر خوراکی ها کم چرب، بدون شکر و پر از مواد فرآوری شده شیمیایی هستند. فراموش نکنید، آدمهای لاغر هم میتونن به مشکلات قلبی و مربوط به کلسترول خون دچار بشن.

به دست آوردن وزن از روش های سالم ملزم به داشتن رژیم غذایی متوازن، روند ورزشی منظم، و سبک زندگی سالم هست. اگه میخواید با بدن لاغرتون خداحافظی کنید، این راهکارها بهتون کمک میکنه در زمان کم وزن اضافه کنید:

مراقب باشید چی میخورید

چند الگوی غذایی مهم وجود داره که باید به اونها بچسبید. یادتون باشه، باید به دفعات زیاد و سالم غذا بخورید. بدون اینکه مجبور باشید سدیم، شکر یا مواد شیمیایی به بدنتون اضافه کنید، خوراکی ها رو بر اساس کالری بیشتر انتخاب کنید. مثلا به جای نوشیدن آب کنار غذا، آب میوه های تازه یا شیر مصرف کنید. حتما صبحانه و شام سنگینی بخورید، و گزینه نهار سالمی داشته باشید.

مصرف صبحگاهی مولتی ویتامین ها و نوشیدن آب میوه های تازه و آب سبزیجات در طولانی مدت براتون میتونه خیلی مفید باشه. پروتئین های شام شبانه هم برای ساختن عضله به کمکتون میاد. خوراکی هایی مثل گرانولا یا آجیل رو جایگزین هله هوله روزانه تون کنید. پروتئین های ارزون قیمت مثل تخم مرغ، مرغ، پنیر و شیر رو هم دست کم نگیرید.

رژیم غذایی متوازن

رژیم غذایی متوازن

حتی چاق شدن هم زحمت داره

حالا که تغذیه تون رو درست کردید، بدنتون باید بدونه که این غذا رو به کجا برسونه. برای همین هم ورزش کردن در این مرحله خیلی مهمه. نمیگم حتما باشگاه ثبت نام کنید، اما میتونید دو تا وزنه 1 یا 2 کیلویی و دمبل 5 کیلویی برای زدن توی خونه بخرید. هزینه خرید این چیزها اونقدرها سنگین نیست و در عوض میتونید باهاشون تمرین های متنوعی انجام بدین، هم روی دست ها و هم روی پاها. حتی اگه زورتون فقط به 10-20 تا حرکت پشت هم میرسه، تکرار این کار 5 بار در روز میتونه کلی تفاوت توی هیکلتون ایجاد کنه.

یه توصیه خیلی خوب دیگه اینه که یه زیرانداز یوگا بخرید و حداقل تمرینات کششی انجام بدید. اینکه آدم وزنش زیاد بشه کار چندان سختی نیست، اما درست کردن عضلات قوی و انعطاف پذیر مهم تره. اگه بدون ورزش شروع کنید به وزن اضافه کردن، حس سنگینی و چغری بهتون میده و این اصلا خوب نیست.

ورزش کردن فقط برای آدمهایی که میخوان وزن از دست بدن نیست

ورزش کردن فقط برای آدمهایی که میخوان وزن از دست بدن نیست

بعد از چاق شدن مراقب وزن به دست آمده باشید

مراقبت مرحله مهمی برای به دست آوردن وزن هست. این عادتهایی که برای چاق شدن در خودتون به وجود آوریدن رو باید حفظ کنید. اگه وسط برنامه ای که شروع کردید، شل کاری کنید، ممکنه همه زحماتتون از دست بره. مثلا با 2 ماه ساکن بودن و ورزش نکردن، میشه زحمت سالها تمرین رو در بدن از بین برد.

یکی از کارهایی که همیشه زندگی رو راحت تر میکنه، تنوع هست، تنوع به مزه غذاها، یا روند ورزشی میتونه از حالت سکون و کرختی درتون بیاره. با بدنتون مثل ماشین برخورد کنید، هر ماشینی به هرحال نیاز به سوخت و سرویس داره.

نگه داشتن وزن نیازمند پشتکار و مراقبته

نگه داشتن وزن نیازمند پشتکار و مراقبته

به این مطلب امتیاز بده