چگونه میزبان خوبی باشیم؟

توی بعضی از خونه ها واقعا به آدم خوش میگذره و گذشت زمان اصلا احساس نمیشه. حتما شنیدین یا شایدم خودتون این جمله رو بارها گفتین که خونه ی فلانی آدم خیلی راحته و عین خونه ی خودشه. به نظرتون...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
میزبان خوبی برای مهمانان باشیم

توی بعضی از خونه ها واقعا به آدم خوش میگذره و گذشت زمان اصلا احساس نمیشه. حتما شنیدین یا شایدم خودتون این جمله رو بارها گفتین که خونه ی فلانی آدم خیلی راحته و عین خونه ی خودشه. به نظرتون اهل اون خونه چه کار خاصی رو انجام میدن که تا این حد احساس راحتی میکنید؟ اگه دلتون میخواد یه میزبان خوب برای مهموناتون باشین و یه فضای گرم و صمیمی رو برای اونها به وجود بیارین باید چندتا نکته ی اساسی و مهم رو رعایت کنین که در ادامه براتون توضیح میدم.

خوشامدگویی گرم و صمیمی در بدو ورود

بهتره وقتی در ورودی رو برای مهموناتون وا میکنین، در اصلی رو هم باز کنین و منتظر ورود اونها باشین. با لبخند و به گرمی سلام و احوال پرسی کنین و در صورت لزوم افرادی رو که باهم آشنایی کمتری دارن به هم معرفی کنین. از هدیه، گل یا شیرینی که برای شما آورده اند تشکر کنین و اونها رو به جایگاه اصلی هدایت کنین.

با شادمانی به استقبال مهمان بروید

با شادمانی به استقبال مهمان بروید

مشخص کردن فضای تعویض لباس و سرویس بهداشتی

اگه مهمونتون برای اولین بار به خونتون اومده بهتره اتاق یا کمدی که میتونه لباس ها و وسایلش رو اونجا قرار بده بهش نشون بدین و جای سرویس بهداشتی رو هم مشخص کنین. در حین آماده شدن حتما مهمانتان را تنها بذارین و به فکر آماده کردن وسایل پذیرایی باشین.

نشان دادن محل تعویض لباس به مهمانان

نشان دادن محل تعویض لباس به مهمانان

در صورتی که مهمونتون بچه ی کوچیک داره چیزهایی که مورد نیازشه و با خودش به همراه نداره براش تامین کنین، مثل وسایل تعویض پوشک یا یه بستر راحت برای خوابوندن نوزاد.

اختصاص فضایی امن و راحت برای خواباندن نوزاد

اختصاص فضایی امن و راحت برای خواباندن نوزاد

پذیرایی اولیه ی میزبان برای رفع خستگی

پذیرایی از مهمانتان را با یک نوشیدنی شروع کنین. در صورت امکان مجموعه ای از نوشیدنی ها مانند آب، آب میوه، شربت، چای و نسکافه رو داشته باشین تا طبق سلیقه ی هر شخصی از او پذیرایی کنید. در صورتی که چنین امکانی براتون فراهم نیست سعی کنید طبق فصل و گرمی و سردی هوا نوشیدنی مناسبی رو انتخاب کنین که عامه پسند باشه. همیشه آب تازه و خنک داشته باشین و از تمیزی لیوان ها و فنجان ها مطمئن بشین.

پذیرایی از مهمانان با نوشیدنی

پذیرایی از مهمانان با نوشیدنی

بعد از صرف نوشیدنی مهمونتون رو به یه میان وعده مثل آجیل، ذرت بوداده یا میوه مهمان کنید تا وعده ی اصلی غذا آماده بشه.

بیشتر وقتتان را با مهمانان بگذرانید

حضور مداوم شما در کنار مهمان و تنها نگذاشتن او نشانه ی شخصیت و احترامیه که برای اون شخص قائل هستین. پس بهتره به جای گذران وقت در آشپزخونه و تهیه ی چند رنگ غذا بیشتر به مهمونا برسین و با اونها صحبت کنین.

اوقات خوشی را برای مهمانانتان رقم بزنید

اوقات خوشی را برای مهمانانتان رقم بزنید

بدرقه ای گرم و صمیمانه

از مهموناتون به خاطر اومدنشون تشکر کنین و بگین که زمان فوق العاده ای رو در کنار اونها داشتین. فراموش نکنین که خداحافظی هم به اندازه ی استقبال اولیه مهم و تاثیرگذاره.

خداحافظی گرم و دوستانه

خداحافظی گرم و دوستانه