لاغر شدن دغدغه این روزهای خیلی از ماهاست. نه فقط برای اینکه میخوایم زیباتر باشیم، بلکه اضافه وزن برای سلامتی مون خطر داره و در این هیچ شکی نیست. لاغر شدن اونقدرها که توی ذهن آدمهای چاق بزرگ شده سخت نیست. کافیه سبک زندگیتون رو آروم آروم به سمتی ببرید که سالم تره و یه سری قوانین رژیمی ثابت داشته باشه. این 10 قانونی که توی این مطلب میخونید قطعا به لاغر شدن شما کمک می کنه و اونقدرها سخت نیست.

اگه میخواید لاغر بشید: آب میوه ممنوع

آب میوه های بسته بندی شده، در واقع میوه هایی هستند که فیبر از اونها جدا شده. تازه خیلی از اونها حاوی شکر هستند. به جای آب میوه های بسته بندی، میوه و آب میوه طبیعی مصرف کنید.

مصرف آب رو جدی بگیرید

همه نوشیدنی های شیرینی که مصرف میکنید به بدن و هیکلتون کالری اضافه می کنند. به جای نوشیدنی های جورواجور، شروع کنید به نوشیدن آب، چای هم گزینه خوبی میتونه باشه. با این کار تغییرات بدنتون رو حس می کنید، مخصوصا اگه به نوشابه و نوشیدنی های فانتزی اعتیاد دارید.

برای لاغر شدن هر روز یه عادت خوب بسازید

توی زندگی ماها، به نظر میرسه خوردن بیشتر شبیه به عادت شده تا روشی برای تغذیه بدنمون. برای اینکه از شر عادت های بد خوراکی خلاص بشید، بهتره روزی یک عادت بد رو کنار بذارید و این روند رو آروم آروم طی کنید. مثلا من جدیدا هر وقت هوس خوراکی می کنم، میوه و سالاد میخورم به جای هله هوله های رایج. خیلی از خوراکی های سالم هستند که واقعا خوشمزه اند و ما نباید فکر کنیم رژیم گرفتن یعنی عذاب کشیدن. فقط کافیه عادت هاتون رو عوض کنید.

غذاهای سالم رو جایگزین هله هوله کنید

غذاهای سالم رو جایگزین هله هوله کنید

سبک زندگیتون رو عوض کنید

رژیم یعنی جور دیگری غذا خوردن. یک تعهد طولانی مدت، نه یک اتفاق یک باره! تغییرات همیشگی توی زندگیتون ایجاد کنید. عادت های خوب کلید اصلی برای رژیم های موفقیت آمیز هستند.

زیاد بخوابید تا لاغر بشید

خوابیدن به مقدار کافی برای وزن کم کردن خیلی حیاتیه. محققین فهمیدند خواب خوب روند برنامه وزن کم کردن رو سریع تر میکنه، چونکه متابولیسم بدن رو بالا میبره.

خوابیدن به وزن کم کردن کمک میکنه

خوابیدن به وزن کم کردن کمک میکنه

بهتره 5-6 وعده کوچک بخورید به جای 3 وعده بزرگ

احتمالا این رو قبلا شنیدید، بهتره وعده های کوچک ولی متعدد بخورید، به جای وعده های بزرگ یکجا. این کار متابولیسم بدن رو سریع تر می کنه. هر بار که شما وعده جدیدی میخورید، بدنتون یک چرخه متابولیسم جدید رو شروع می کنه.

در واقع، کسری از کالری که میخورید توسط عمل هضم میسوزه. این رو هم در نظر بگیرید که غذاهایی که شامل سبزیجات با فیبر و پروتئین زیاد هستند کالری بیشتری میسوزونند. متابولیسم بالا هم یعنی ماشین بدنتون داره چربی های بیشتری رو از بین میبره. هر چقدر بیشتر این روند رو ادامه بدین عضلات بیشتری درست می کنید. و هر چقدر عضلات بیشتری داشته باشید، متابولیسم بدنتون سریع تر میشه. این یعنی از هر طرف که نگاه کنید، به نفعتونه!

وعده های کوچک متعدد بهتر از چند وعده سنگین هستند

وعده های کوچک متعدد بهتر از چند وعده سنگین هستند

همه چربی ها رو کنار نگذارید

شاید کمی عجیب به نظرتون بیاد، اما نباید همه چربی ها رو کنار بذارید. بدن ما به چربی های خاصی برای بقا احتیاج داره. به این چربی ها اسیدهای چرب حیاتی میگن که معمولا به نام های امگا 3، 6 و 9 معروف هستند. این چربی ها برای داشتن یه رژیم سالم حیاتی اند.

به وعده های غذاییتون تنوع ببخشید

رمز رسیدن به موفقیت، داشتن انتخابهای متنوع هست. با تنوع بخشیدن به وعده های غذاییتون میتونید خودتون رو شاد نگه دارید تا حوصله تون از رژیم گرفتن سر نره.

تنوع غذایی حوصله تون رو از رژیم گرفتن سر نمیبره

تنوع غذایی حوصله تون رو از رژیم گرفتن سر نمیبره

برای لاغر شدن فیبر مصرف کنید

با مصرف فیبر کافی در وعده های غذایی متوازن میتونید روند هضم کربوهیدرات ها رو کندتر کنید. این منجر به داشتن انرژی طولانی مدت تر میشه، به جای انفجارهای کوتاه انرژی که زود از بین میروند.

آرام تر غذا بخورید

اگه میخواید چند کیلو وزن کم کنید، حتما باید آروم تر غذا بخورید. خیلی از آدمها با عجله غذاشون رو تموم می کنند. وقتی تند تند غذا میخورید، بدنتون زمان کافی برای فرستادن سیگنال سیری به مغز رو پیدا نمیکنه، و این منجر به خوردن بیش از اندازه میشه. از این گذشته، آروم غذا خوردن بهتون اجازه میده از غذاتون لذت بیشتری ببرید و مزه ها رو توی دهان حس کنید.

آرام تر غذا بخورید

آرام تر غذا بخورید

۰۰۰

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر