هیچ کسی نیست که بگه من عاشق پیر شدن هستم و همه به دنبال روش هایی برای جوان ماندن هستند. همه از این موضوع گریزانن که روزی پیر و شکسته به نظر بیان و خیلی از آدمها هستن که تلاششونو میکنن تا این روند رو به تاخیر بندازن. واقعیت اینه که میشه با انجام بعضی کارها و کمی مراقبت به این هدف رسید. فقط باید مقداری دقت کرد و توصیه هایی که در این زمینه وجود داره مثل فاکتورهای تغذیه ای، فردی، آرایشی و روانی رو رعایت کرد تا دیرتر پیری به سراغتون بیاد.

با آرایش مناسب جوانتر به نظر بیایید

شما میتونین با رعایت نکاتی ساده در آرایش چهره ی جوونتری داشته باشین. زاویه ی داخلی چشم هاتونو روشن کنید. حتی اگه هیچ آرایشی نداشته باشید توصیه میشه تیرگی گوشه ی چشمتونو همیشه روشن نگه دارید. از رژ گونه برای پوشاندن خطوط به وجود آمده بر روی پوست بهره ببرید. کمی به پوست گونه ها رنگ بدید و آنها را از حالت یکنواخت خارج کنید. علاوه بر رنگ سعی کنید کمی گونه های خود را برجسته تر کنید.  برای رژ لب هم میتونید کمی با نوک انگشت خود به لب ها رنگ بدید و یا کمی برق لب و حتی فقط مقداری خط لب استفاده کنید.

سیگار کشیدن آسانترین راه برای پیر شدن

ممکنه کنار گذاشتن سیگار بعد از مدتها مصرف، کار سختی باشه اما شاید وقتی متوجه بشید که علاوه بر به تاخیر انداختن علائم پیری در ظاهرتون باعث جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری ها در شما میشه تمام تلاشتونو برای کنار گذاشتنش به کار بگیرین. واضحه وقتی انواع سرطان، مشکلات ریوی و خیلی مشکلات دیگه به سراغتون بیاد زودتر باعث شکسته شدن چهرتون خواهد شد.

سیگار کشیدن آسانترین راه برای پیر شدن

سیگار کشیدن آسانترین راه برای پیر شدن

تا میتوانید از استرس فاصله بگیرید

استرس های روزانه، افسردگی و مشکلات روحی شما را زودتر پیر میکنه. وقتی به هر دلیلی از دیگران فاصله میگیرین و یا خودتونو در استرسها غرق میکنید مراقب از بین رفتن زیبایی ظاهریتون هم باشین. با بیشتر شدن اضطرابها زندگی دچار مشکلاتی از قبیل، بیماری های قلبی، کاهش سطح ایمنی بدن و مشکلات عصبی خواهید شد. برای مقابله با آن با ورزش و فعالیت هایی مثل مدیتیشن خود را آرامتر کرده و خشم، افسردگی، و هر چیز منفی را درون خود کنترل کنید.

تا میتوانید از استرس فاصله بگیرید

تا میتوانید از استرس فاصله بگیرید

هر چیزی را تازه مصرف کنید

وقتی قصد خرید دارید سعی کنید همه ی مواد خوراکی را تا جایی که میتوانین به صورت تازه تهیه و مصرف کنید. غذاهای فرآوری شده به دلیل وجود فسفات فرآیند پیری را در بدن افزایش میده. در این نوع غذاها در برخی موارد عناصری مانند: فسفات سدیم، کلسیم فسفات، اسید فسفریک ظاهر میشن که میتونن روی بدن تاثیر مخربی داشته باشن.

هر چیزی را تازه مصرف کنید

هر چیزی را تازه مصرف کنید

مصرف قند کمتر و زندگی بهتر

هنگامی که شما قند و مواد قندی زیادی رو در طول روز مصرف میکنید به مرور زمان تاثیر آن را در چهره ی خود به صورت چروک های زود رس و آزار دهنده مشاهده خواهید کرد. در واقع قند تا حدی در فرآیند های پوستی شرکت داره اما وقتی مقدار آن از حد طبیعی خارج بشه به سلولهای پوست آسیب میزنه و باعث تخریب آنها و در نهایت چروکیدگی میشه.

هرچه قند کمتر زندگی بهتر

هرچه قند کمتر زندگی بهتر

بیشتر خوش بگذرونین

همه در زندگیشون مشکل دارن ولی فکر کردن بیش از حد برای این موضوع دردی رو دوا نخواهد کرد. احساس تنهایی و در خود فرو رفتن فقط باعث میشه چالشهای زندگی بزرگتر به نظر بیان. کمی از خودتون خارج بشید و با دوستان و نزدیکان وقت بگذرونین، باور داشته باشید که شاد بودن علاوه بر تضمین شادابی ظاهریتون میتونه راه های بیشتری رو برای مقابله با مشکلات نشونتون بده.

با مصرف ویتامین C از چروک شدن پوستتان جلوگیری کنید

وقتی چروکها روی پوستتون عذاب آور شده و دوست دارین از شرشون راحت بشین چه راهی بهتر از جذب بیشتر ویتامین C برای بدن. شما میتونین سالادهای ساده ای از میوه ها که شامل پرتقال، توت فرنگی، کیوی، انبه هستند رو آماده کرده و میل کنید تا چروکهای پوستی دیرتر به سراغتون بیان.

رفع پف دور چشم با استفاده از زنجبیل

وقتی پف دور چشم ها براتون غیر قابل تحمله میتونین از زنجبیل برای رفع این موضوع استفاده کنین. این گیاه پر خاصیت علاوه بر از بین بردن پف دور چشم برای درمان آنفولانزا و همچنین تسکین درد به کار گرفته میشه.

پف دور چشم

پف دور چشم

مصرف جوان کننده های طبیعی پوست

زیتون، آوکادو و گندم سیاه، این مواد دارای اسیدهای چرب غیر اشباع هستن که خاصیت چرب کنندگی پوست و جوان کننده ی طبیعی برای پوست به شمار میان.

تسکین دهنده ی پوست

تسکین دهنده ی پوست

مصرف روی برای سالم نگهداشتن پوست

صدف های دریای یک منبع غنی و طبیعی از روی بوده که نقش زیادی در بازسازی سلول های پوستی دارن. روی همچنین به شکل گیری کلاژن برای سالم نگه داشتن پوست نیز کمک میکنه.

آکنه و حساسیت های پوستی

آکنه و حساسیت های پوستی

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر