قدیمها، اکثرا آدمهای مسن و پر تجربه بودند که پولدار میشدند، اما این روزها، خبرهای زیادی از جوانهایی حتی دور و بر خودمون میشنویم که موفقیت های بزرگی کسب کردند و در پی این موفقیت ها ثروتمند شدند. به نظر میرسه این اتفاقها با پیشرفت اینترنت و تکنولوژی و گسترش وسیع اطلاعات در سطح جهان رابطه مستقیم داره. این روزها اینترنت توی جیب همه ما هست و نسل های جوان تر برای یاد گرفتن مهارت های جدید مصمم تر از همیشه هستند. چرا؟ چون میدونن برای یادگیری و رسیدن به موفقیت به کسی احتیاج ندارن و تنها چیزی که لازم دارن فکر خلاق و پشتکار هست.

این اساس مزیتی هست که نسل های جدید نسبت به نسل های گذشته دارن، اما میخوایم بدونیم این آدمها دقیقا از چه راهکارهایی استفاده میکنند؟ قطعا رویکردهای مختلفی برای موفق و ثروتمند شدن یک جوان وجود داره، و ما میخوایم در این مطلب با یه سری از این راهکارها آشنا بشیم که میتونه رسیدن به اهداف اقتصادی که در نظر داریم رو برامون راحت تر کنه.

آدمهای اطرافتون مهم هستند

این به این معنی نیست که فقط باید با آدمهای پولدار معاشرت کنید، در واقع بهتره دوستانتون آدمهایی باشن که اهداف مشترکی با شما دارند. گروهی از آدمها با اهداف مشترک شانس بیشتری برای بالا رفتن از پله های موفقیت دارن تا یک آدم تنها.

یکی از راهکارهای مهم اینه که در شبکه های اجتماعی فعال باشید، و همینطور در دنیای واقعی! پل های پشت سرتون رو خراب نکنید و ارتباطتون رو با همکلاسی ها، همکارها و شرکای تجاری از طریق برخوردهای حرفه ای و مثبت نگهدارید. آدم هیچوقت نمیدونه در آینده چه اتفاقی ممکنه بیفته، و داشتن روابط خوب زیاد شانس موفقیت و بیرون اومدن از دردسرها رو بیشتر میکنه.

ارتباطات نقش مهمی در موفقیت شما دارند

ارتباطات نقش مهمی در موفقیت شما دارند

با مصرف گرایی بجنگید

پدر و مادرهای ما به کمبود امکانات و کمبود تنوع محصول عادت داشتند، اما جوان ترها دقیقا نمیدونن با فرهنگ مصرف گرایی باید چه کار کرد. تبلیغ های رنگارنگ، وعده های حراجی های بزرگ و مد روز جوانان رو به راحتی تحریک میکنه و این یعنی از دست دادن سرمایه ای که میتونه موفقیت اونها رو پیریزی کنه. یه نکته جالب رو به خاطر بسپرید: آدمهای ثروتمند چیزهایی میخرن که میتونه اونها رو ثروتمندتر کنه، و آدمهای فقیر چیزهایی میخرن که ثروتمندها رو ثروتمندتر میکنه!

جلوی مصرف گرایی رو بگیرید

جلوی مصرف گرایی رو بگیرید

برای سرمایه گذاری پول جمع کنید

دورانی که پولهامون رو زیر فرش قایم میکردیم تا یه روز توی بانک بذاریم و از سودش ثروتمند بشیم دیگه گذشته. این روزها این کار به صرفه نیست و زمان خیلی زیادی طول میکشه تا نتیجه بده. چیزی که باید براش برنامه ریزی کنید اینه که چطوری میتونید برای پول در آوردن پول در بیارید؟ بله، شروع کردن هر کسب و کاری نیاز به سرمایه اولیه داره و شما این سرمایه رو باید با هر کاری که میتونید از پسش بربیاید جمع کنید. حتی کارهایی که میتونید توی خونه انجام بدین و باهاش سرمایه شغل اصلی تون رو به دست بیارید.

برای شروع کسب و کار عجله نکنید و با فکر سرمایه گذاری کنید. معمولا نقشه های یک شبه پولدار شدن درست از آب در نمیان، مخصوصا اگه افراد دیگری هم پیگیر ایده ای که شما به دنبالش هستید باشند. باید ریسک ها و احتمال موفقیت رو برای برنامه سرمایه گذاری خودتون بررسی کنید و مطمئن باشید ریسک ها از احتمال موفقیت خیلی کوچکتر هستند. به هر حال، هر سرمایه گذاری یه جور قمار در زندگی به حساب میاد.

پول جمع کردن برای سرمایه گذاری اولین قدم مهم به حساب میاد

پول جمع کردن برای سرمایه گذاری اولین قدم مهم به حساب میاد

شغل آینده تون رو عاقلانه انتخاب کنید

گفتن این حرف ساده تر از عمل کردن بهشه! وقتی دنبال شغل آینده مون هستیم، معمولا به مخلوطی از علاقه ها و توصیه های افرادی که بهمون نزدیک هستند بسنده می کنیم. این کار میتونه شرایط رو پیچیده کنه، اما نسل جدید میدونه که با تحقیق درست و حسابی و حساب نکردن روی گفته ها و شنیده ها هم میشه علایق رو دنبال کرد و هم پول خوبی ازشون در آورد.

این روزها منابع زیادی برای به دست آوردن تصویر واضح از وضعیت اقتصادی فعلی و شرایط شغلی وجود داره که میتونه روند پیدا کردن شغل ایده آل رو برای همه راحت تر کنه. مطمئن بشید تصمیماتتون رو بر اساس اطلاعاتی که از درستی شون مطمئن هستید میگیرید، و نگذارید احساسات درگیر تصمیماتتون بشه، تا بتونید یه برنامه حساب شده و قاطعانه برای خودتون داشته باشید.

درباره آدمهای موفق تحقیق کنید

همونطور که همه مون میدونیم، آدمهای جوان زیادی بودند که تونستن با برنامه ریزی دقیق و پشتکار ثروتمندهای میلیاردری بشن. مثلا مارک زاکربرگ، بنیانگذار سایت فیسبوک، یکی از ثروتمندترین آدمهای جهان با ثروتی در حدود 20 میلیارد دلار هست و شیوه کاری و داستان زندگی اش تا الان تاثیر خیلی بزرگی روی زندگی آدمهای مختلف در سرتاسر کره زمین به جا گذاشته.

آدمهای زیادی وجود دارن که به راحتی میتونید درباره داستان موفقیتشون در اینترنت بخونید، و این کار کمک میکنه با استراتژی های مختلف و رویکردهای مختلف با مسائل و موانع راه آشنا بشید.

مارک زاکربرگ، بنیان گذار سایت فیسبوک

مارک زاکربرگ، بنیان گذار سایت فیسبوک

اهداف شما رو به جلو پرتاب می کنند

حواس آدم در وسط های راه خیلی راحت میتونه پرت بشه و این باعث میشه چشم اندازی که از اهدافمون داشتیم از یادمون بره. اینکه هر روز به خودتون بگید “کاش ثروتمند بودم” یه هدف به حساب نمیاد. بیشتر شبیه به یک آرزوئه. اول باید ببینید در زندگی چی میخواید و اون موقع هست که میتونید برای اون هدف برنامه ریزی و سرمایه گذاری کنید. وقتی برنامه چیدید و اهداف کوتاه مدت رو تعیین کردید، اهداف اصلی زندگیتون رو فراموش نکنید و از اونها برای انرژی و انگیزه گرفتن برای حرکت رو به جلو استفاده کنید.

اینترنت طلاست!

مطمئنا خیلی از آدمهای جوان این روزها اهمیت اینترنت رو درک کردند و میدونن چیزی که الان در دسترسمون هست قطعا در آینده به طور قابل توجهی رشد خواهد کرد. هر هدفی که دارید، برای هر کاری که قراره شروع بکنید، قطعا اینترنت به دردتون میخوره. بعضی ها مستقیما از کسب و کارهای اینترنتی شروع می کنند و بعضی ها از اینترنت برای جذب مخاطب یا تحقیق برای رشد سریع تر کسب و کارشون استفاده می کنند.

اینترنت بهترین ابزار شماست

اینترنت بهترین ابزار شماست

برای ثروتمند شدن دست به کار بشید!

فکر کردن به آینده یه چیز، و عمل کردن برای رسیدن به اهداف یه چیز دیگه است. اگه نگاهی به میلیاردرهای جوان دنیا بندازید، میبینید چیزی حدود 10 تا 12 ساعت در طول روز کار کردند، اون هم با رضایت کامل! کم کاری و شل کاری برای رسیدن به اهداف هیچ کمکی بهتون نمیکنه، باید کارهای ضروری رو به موقع انجام بدین.

از جوانی بهره ببرید

احتمالا در طول مسیری که قراره طی کنید، با خانم ها و آقایان مسن زیادی روبرو میشید که شما رو جدی نمیگیرند و تجربه و سن و سالشون رو به رخ شما میکشند. این کار معمولا منجر به تهدید اعتماد به نفس آدمهای جوان میشه و اونها رو برای رسیدن به اهداف بزرگشون دلسرد میکنه. درسته که اونها تجربه زیادی دارن، اما شما هم چیزهایی دارید که ارزش زیادی در راه رسیدن به موفقیت براتون داره. مثلا اینکه شما نظم جهان مدرن رو بهتر از نسل های قدیم درک میکنید، یا اینکه 15 ساعت کار کردن در روز و 6 ساعت خواب برای شما راحت تره تا یک فرد سالمند!

کارهای زیادی هست که جوان تر ها بهتر از آدمهای مسن از پس انجام دادنش بر میان. جوان ها راحت تر یاد میگیرند و سریع تر خودشون رو با شرایط موجود وفق میدهند. از نقاط قوت جوانی خودتون ساده نگذرید و مطمئن باشید سن و سال ربطی به موفق شدن یا نشدن آدمها نداره.

جوانی نقطه قوت شماست، خودتون رو باور داشته باشید!

جوانی نقطه قوت شماست، خودتون رو باور داشته باشید!

دشمن شما ترسه!

یه سری چیزها هست که میتونه شانس ثروتمند شدن شما در سن جوانی رو خراب کنه و اون هم ترسه. بهانه های معمول مثل اینکه “من هنوز خیلی جوونم!” از همه بدترن. جوان بودن دلیل بر این نمیشه که نمیتونید ایده کسب و کار فوق العاده برای خودتون داشته باشید، آدمهای زیادی این مسئله رو ثابت کردند. اگه شما خودتون رو جدی نگیرید، هیچکس جدی نخواهد گرفت. از ترس برای احتیاط استفاده کنید اما به خاطر خجالت فرصت های زندگیتون رو از دست ندین.

جوانی یکی از بهترین دوران با پتانسیل و انرژی بالاست که میتونه تغییر دهنده مسیر زندگیتون باشه. آدمهای جوان معمولا ایده های انقلابی دارند که میتونه دنیا رو تغییر بده، بنابراین هیچوقت نباید فکر کنید که شما پتانسیل به دست آوردن چیزی رو ندارید. خودتون رو باور داشته باشید، این از همه مهمتر هست!

۰۰۰

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر