چگونه بوی سوختگی مواد غذایی را از بین ببریم؟

بوی سوختگی مواد غذایی یکی از آزار دهنده ترین بوهایی هست که فضای آشپزخانه و گاها کل خانه را پر می کند. اگر در چنین وضعیتی منتظر یک مهمان هم باشید، اوضاع خیلی بدتر خواهد شد. زیرا با ورودشان همگی متوجه سوختن غذا می شوند. در این مطلب یک روش ساده برای از بین بردن بوی ناشی از شیرینی های سوخته آورده شده است. می توانید از این روش برای از بین بردن بوی بد سوختگی هر ماده غذایی دیگری، استفاده کنید.

ترفندی برای از بین بردن بوی سوختگی شیرینی و غذا
ترفندی برای از بین بردن بوی سوختگی شیرینی و غذا

وسایل مورد نیاز برای از بین بردن بوی سوختگی

  • مایع ظرفشویی
  • اسفنج
  • پارچه تمیز
  • قابلمه
  • لیمو
  • اسپری پاک کننده
  • جوش شیرین
  • پنکه های رومیزی یا فن کوچک دستی
وسایل مورد نیاز برای از بین بردن بوی سوختگی
وسایل مورد نیاز برای از بین بردن بوی سوختگی

پنجره را باز کنید و با کمک یک پنکه دستی، سعی کنید باعث جریان هوا در خانه شوید. اگر سوختگی در فر، مایکروفر و یا اون توستر اتفاق افتاده است، درب وسایل را نیز باز کنید تا هوا به طور کامل در آن ها جریان یابد. اگر پنکه دستی ندارید می توانید از هود آشپزخانه نیز کمک بگیرید.

باز کردن درب فر
باز کردن درب فر و استفاده از پنکه دستی برای گردش هوا

سپس شیرینی ها و یا مواد غذایی سوخته را دور بریزید. زیرا تا زمانی که مواد باقی بمانند، بوی سوختگی به طور کامل از بین نمی رود.

دور ریختن شیرینی و مواد غذایی سوخته
دور ریختن شیرینی و مواد غذایی سوخته

ظرف شیرینی یا غذای خود را با کمک مایع ظرفشویی و اسفنج کاملا بشویید تا آثار سوختگی از بین برود. چنان چه لکه ها سخت بودند از جوش شیرین برای تمیز کردن آن استفاده کنید.

شستن سینی فر یا ظرف غذای سوخته
شستن سینی فر یا ظرف غذای سوخته

کانترهای اطراف فر یا اجاق گاز، که به محل سوختگی نزدیک بوده است را با کمک یک پارچه و اسپری پاک کننده تمیز کنید. زیرا ممکن است از ذرات سوختگی در این محل نشسته باشد و باعث شود که بوی سوختگی کاملا از بین نرود.

تمیز کردن کانترهای اطراف
تمیز کردن کانترهای اطراف

سپس با کمک مقداری آب و لیمو یک خوشبو کننده سریع و طبیعی بسازید تا بوی سوختگی را بگیرد. برای اینکار قابلمه را تا نیمه از آب پر کنید. لیمو را به قطعات کوچک و حلقوی تقسیم کنید و درون آب بریزید. زیر قابلمه را روشن کرده و صبر کنید حداقل به مدت 30 دقیقه بماند. در این مرحله می توانید از مواد دیگری مانند پرتقال، سرکه، دارچین و یا میخک به صورت ترکیبی و یا جایگزین لیمو استفاده نمایید.

ساختن خوشبو کننده طبیعی
تهیه خوشبو کننده طبیعی

با این روش ساده و طبیعی، می توانید به راحتی از شر بوی بد سوختگی در امان باشید.

امتیازت به این مطلب چنده؟
برای خودت یا دوستات بفرست:
Default image
فاطمه کشاورز

اگر نظری داری بنویس

دلبند

فروشگاه اینترنتی دلبند

ارسال سریع و تنوع بالای نیازهای نوزاد و کودک