چگونه به زندگی مشترک دوام ببخشیم؟

مهم نیست که آمار و ارقام از چند درصد طلاق و جدایی بین زوجهای جهان خبر میدن، شما میتونید کاری کنید که جزو اون درصد نباشید. رابطه شما با کسی که دوستش دارید یک رابطه دو نفره است و مهم...

سعیده علیزاده
سعیده علیزاده آپدیت:
زنگی با دوام

مهم نیست که آمار و ارقام از چند درصد طلاق و جدایی بین زوجهای جهان خبر میدن، شما میتونید کاری کنید که جزو اون درصد نباشید. رابطه شما با کسی که دوستش دارید یک رابطه دو نفره است و مهم نیست بقیه مردم جهان سطح زندگی خودشون رو چطور نگه میدارن. اگه دوست دارید ازدواج شما با همسرتون دوام داشته باشه، نکاتی که در ادامه میخونیم در نظر بگیرید.

چطور یک زندگی عاشقانه از بین میره؟

وقتی یه نفر رو برای اولین بار میبینیم، شور و شوقی که درونمون موج میزنه غیر قابل تکراره. با گذشت زمان، زندگی کردن کنار کسی که دوستش داریم از هیجانات و تپش قلبها کاهش میده و در عوض به ارزش های دیگه یه رابطه اضافه میکنه. با این حال، رایج ترین دلیل برای از هم پاشیدگی ازدواج ها، این هست که هیجان عاشقانه رابطه از بین میره و خیلی ها اشتباها این موضوع رو به عنوان یه رابطه نادرست تلقی میکنند، در صورتی که طبیعیه و توی هر رابطه ای با شدت های مختلف اتفاق میفته.

زندگی با دوام چطوری شکل میگیره؟

زندگی با دوام چطوری شکل میگیره؟

جلوی کسل کننده شدن زندگی رو بگیرید

این که فکر کنید هر بار حوصله تون توی زندگی مشترک سر رفت، بخاطر اینه که همسر خوبی ندارید و باید با کس دیگه ای ازدواج میکردید، اصلا فکر درست و منطقی ای نیست.. این اتفاق ممکنه با هر کسی که باهاش زندگی کنید پیش بیاد. در عوض سعی کنید کارها و حرفهای جدید برای زدن داشته و در راه دوست داشتن استقامت داشته باشید.

این توصیه ها برای دوام رابطه بهتون کمک میکنن:

از خودتون یه سری سوال بپرسید

وقتی راجع به رابطه تون به خاطر کمرنگ شدن هیجانات به شک میفتید، وقتشه که یه سری سوال مهم رو از خودتون بپرسید. این رابطه چطوری شروع شد؟ هر چند وقت یه بار با هم سر موضوعی میخندید؟ رومانتیک ترین لحظه ای که با هم داشتین رو یادتون هست؟

جوابهای این سوالها بهتون یادآوری میکنه اصلا از اول چرا همسرتون رو دوست داشتید.

کم شدن هیجانات زندگی برای هر زوجی عادیه. باید فعالیت های دونفره تون رو بیشتر کنید.

کم شدن هیجانات زندگی برای هر زوجی عادیه. باید سرگرمیهای دونفره تون رو بیشتر کنید.

همیشه وانمود کنید تازه عروس و داماد هستید!

وقتی به حالت روتین و روزمره میفتید، جلوش رو بگیرید! یادتون بیاد وقتی زندگیتون تازه شروع شده بود چه حالی داشتین؟ همه چیز فرق داشت و هیجان انگیز بود. خب هنوزم میتونه همونطوری باشه! سرگرمی های دو نفره جدید پیدا کنید و برای وقت گذروندن با هم اولویت گذاری کنید، چه در رستوران، پارک، یه شام اختصاصی توی خونه و… قدرت دست به دست هم دادن رو دست کم نگیرید. یادتون بیاد وقتی عاشقش شده بودین چه جور حسی داشتید.

وقت برای دونفره بیرون رفتن بذارید

وقت برای دونفره بیرون رفتن بذارید

همسرت رو عاشق خودت نگه دار

ازدواج کردن به معنی این نیست که دیگه لازم نیست تلاشی برای بدست آوردن فرد مقابل بکنید. اتفاقا برعکس! اگه حس میکنید زندگی مشترکتون کمی حوصله سر بر شده، این توصیه رو جدی بگیرید: کارهای دو نفره انجام بدین! فرقی نمیکنه یه برنامه آخر هفته یا روزانه هست، مشغول بودن باعث میشه حوصله کسی سر نره. اگه مشکل مالی دارید، کلی کار هست که میتونید توی خونه انجام بدین و خاطره خوب براتون بسازه. یکی از مهمترین چیزهایی که باید یادتون باشه سالگردتون هست. سعی کنید این روز همیشه خاص و پررنگ بمونه.

ازدواج موفق یعنی با هم رشد کردن و حمایت از استقلال همدیگه

ازدواج موفق یعنی با هم رشد کردن و حمایت از استقلال همدیگه

در زندگی مشترک اوقات تنهایی هم داشته باشید

بودن در یک زندگی دونفره دلیل بر این نیست که شما فردیت خودتون رو از دست بدین. یکی از مهمترین نکات توصیه ای برای روابط اینه که هیچ وقت شخصیت مستقل خودتون رو در کنار شریک زندگی از دست ندین. اگه قبلا نقاشی میکردید، کوهنوردی میرفتین یا عکاسی سرگرمی مورد علاقه تون بوده، این کارها رو ادامه بدین. به این خاطر که همسرتون به این سرگرمی ها علاقه مند نیست، دلیل نمیشه که شما هم بذارینشون کنار.

علاوه بر این نکات، داشتن دوست های جداگانه و اوقات تنهایی برای هر دو طرف یک ازدواج موفق باعث میشه که با حفظ حریم خصوصی و علایق شخصی، همیشه برای دیدن همدیگه هیجان داشته باشید. امیدواریم این مطلب در استحکام بخشیدن به زندگی ها کمک کنه. یادتون باشه، یه زندگی مشترک خوب به خودی خود به وجود نمیاد، باید برای ساختنش تلاش کرد!

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *