چگونه به خودمان انرژی مثبت بدهیم؟

قبل از اینکه در مورد انرژی مثبت صحبت کنیم باید بدونین که افکار منفی در برهه های زمانی متفاوت از قبیل سختیها، رویدادهای تاسف آور و بیماریها ممکنه به سراغتون بیان و شما مجبور بشین که با این افکار دست...

سمیرا هاشمیان
سمیرا هاشمیان آپدیت:
چگونه به خودمان انرژی مثبت بدهیم

قبل از اینکه در مورد انرژی مثبت صحبت کنیم باید بدونین که افکار منفی در برهه های زمانی متفاوت از قبیل سختیها، رویدادهای تاسف آور و بیماریها ممکنه به سراغتون بیان و شما مجبور بشین که با این افکار دست و پنجه نرم کنید. شما باید قدرت اینو داشته باشید که تشخیص بدین این افکار منفی از کجا و به چه دلیل آمده اند. سپس ذهنیت خود را از تفکر منفی به تفکر مثبت تغییر بدید. داشتن تفکر مثبت روی تمام بخشهای زندگی فردی و احتماعی شما تاثیر گذاره. در ادامه با چند ترفند برای رسیدن به انرژی و افکار مثبت آشنا بشید.

انجام فعالیتهای مثبت روزانه

کسانی که دارای افکار مثبت هستند و به چیزهای خوب و مثبت فکر میکنند در زندگی روزانه خود موفقترند. بدیهیه که افکار منفی هم وجود داره اما، اگه به چیزهای مثبت فکر کنین از این افکار دور میشین. افکار مثبت حس خوبی رو به همراه داره. به عنوان مثال هر روز صبح که از رختخواب بلند شدین، تصمیم بگیرین که پیاده روی کنین تا به یک انرژی ایده آل برسید حتی اگه شب قبل به خوبی نخوابیدین و یا انرژی کافی نداشته باشید. بسیاری از فعالیتهایی که میتونین با انجامشون حس مثبت دریافت کنید رو در برنامه ی روزانتون بگنجونین تا با کمک آنها انرژی مثبت به سراسر زندگیتون روح تازه ببخشه.

انجام فعالیتهای مثبت روزانه

انجام فعالیتهای مثبت روزانه

به میزان پیشرفت خود توجه کنید

تحقیقات نشون داده وقتی که به طور اگاهانه متوجه بشیم که پیشرفت کردیم، میتونیم شادی و خوشحالی را در خودمون افزایش بدیم. بنابراین بجای فکر کردن در مورد کاری که انجام ندادیم و یا کاری که باید انجام بدیم سعی کنید بر روی پیشرفتی که تا الان در زندگی داشتین تمرکز کنید. بهتره که این کار را با استفاده از یک یادداشت انجام بدید. مثلا میتونین بر روی پیشرفتی که یک سال یا دو یا چند سال گذشته داشتین تمرکز کنید. چون این یادداشتها میتونه بهتون کمک کنه که یادتون بیاد چند سال پیش در آن تاریخ کجا بودین و الان کجا هستین. با این کار متوجه میشید که چقدر پیشرفت کردین و به یک حس خوب دست پیدا میکنید.

به میزان پیشرفت خود توجه کنید

به میزان پیشرفت خود توجه کنید

توصیه های خوب و بد را بشناسید

افراد زیادی میتونن در زندگی خصوصی شما نفوذ کنند. اما شما باید به این فکر کنید که آیا این افراد میتونن راهنمای خوبی باشند یا تجربه کافی را دارند که به من مشاوره بدن یا نه؟ به عنوان مثال قصد دارین که شغلتون رو بنا بر دلایلی تغییر بدین. ممکنه دوستتون به شما بگه این زمان برای انجام این کار مناسب نیست و ممکنه براتون خطر ایجاد کنه، اما شما نباید به حرفهای دوستتون اهمیت بدین چون اون شخص تو موقعیت شما قرار نداره. بنابراین با توجه به طرز فکر خودش به شما میگه که این زمان مناسبی نیست و ترس و نگرانی خودش رو در شما هم ایجاد میکنه. وقتی که عقاید، نظرات و توصیه های دیگران از جنبه ی راحتی و ترس خودشون باشه متوجه خواهید شد که این توصیه ها بهتون کمک نمیکنه و بهتره فقط به خواسته خودتون فکر کنید.

توصیه ی خوب و بد را بشناسید

توصیه ی خوب و بد را بشناسید

وجود افراد منفی را از خود دور کنید

با تکنولوژی های زیادی که الان وجود داره خیلی راحته که دوستان سابق یا قدیمی یا هر کس دیگه ای رو که ناراحت کردین پیدا کنید. اما انجام این کار باعث ایجاد خشم، پشیمانی و یا سایر احساسهای منفی خواهد شد. اگر میخواهید افکار مثبت بیشتری داشته باشین، باید گذشته رو کنار بگذارید و در لحظه ی حال تمرکز کنید. با افرادی که در حال حاضر در زندگیتون وجود دارند و مراوده با آنها براتون خوشاینده رابطه داشته باشین و بیشتر وقتتون رو باهاشون بگذرونید تا از افکار منفی دور باشین و انرژی مثبت بگیرید.

وجود افراد منفی را از خود دور کنید

وجود افراد منفی را از خود دور کنید

در افکار منفی غرق نشوید

هر انسانی میدونه که چه چیزهایی بر روی او تاثیر میگذاره و ناراحتش میکنه. ممکنه یک خونه کثیف یا دیر رسیدن به یک قرار ملاقات براش آزار دهنده باشه. بهترین راه برای از بین بردن این افکار منفی جایگزین کردن حسهای مثبته و بکارگیری طرحهایی برای جلوگیری از آنهاست. به عنوان مثال کمی بیشتر برای نظافت خانه وقت بگذارید و یا 20 دقیقه زودتر از خانه بیرون برید تا به موقع به قرارتون برسین. با انجام این طرحها میتونید افکار مثبت را جایگزین هر آنچه که باعث آزارتون میشه کنید.

در افکار منفی غرق نشوید

در افکار منفی غرق نشوید

همیشه سپاسگزار آنچه که دارید باشید

همیشه شکرگزار تموم چیزهایی که در زندگیتون وجود داره باشین، مانند موقعیت اجتماعی، مسائل مادی و تجربیات مختلف. سعی کنید روی چیزهایی که ندارین تمرکز نکنید و همیشه سپاسگزار نعمت هایی باشین که در زندگی دارید. این کار کمکتون میکنه تا به یک احساس خوب برسید. توجه کردن به هر آنچه که در لحظه وجود داره مثل صدای خنده یا سلامتی بدن یا حضور کسایی که دوستشون دارید، ممکنه در نگاه اول چیز بزرگی نباشند اما باعث میشه که انرژی مثبت بگیرید و فکرهای منفی نکنید.

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare