چگونه آشپزخانه ای پرانرژی و زیبا داشته باشیم؟

آشپزخونه از فضاهای تاثیرگذار در هر خونه ایه که نمیشه نقشش رو در بهبود روحیات افراد نادیده گرفت. پس بهتره که آشپزخونه رو به محیطی زیبا، جذاب و دلنشین برای خودمون تبدیل کنیم. ایده های طراحی زیادی برای آشپزخونه وجود...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
نور طبیعی برای تامین روشنایی فضای آشپزخانه

آشپزخونه از فضاهای تاثیرگذار در هر خونه ایه که نمیشه نقشش رو در بهبود روحیات افراد نادیده گرفت. پس بهتره که آشپزخونه رو به محیطی زیبا، جذاب و دلنشین برای خودمون تبدیل کنیم. ایده های طراحی زیادی برای آشپزخونه وجود داره و جزئیاتی منحصر به فرد با سایر فضاهای خونه داره که روند طراحی و دکوراسیون اون رو دلنشین و زیبا میکنه. در ادامه بر اساس علم فنگ شویی در دکوراسیون داخلی برخی نکات که باعث میشه تا بتونین آشپزخونه ای دلنشین و آرامش بخش رو به وجود بیارین براتون یادآور میشم.

چه رنگ هایی برای آشپزخانه مناسب تر است؟

پالت رنگ آشپزخونه میتونه بر اساس ترجیحات شما به عنوان صاحب خونه متفاوت باشه. به تازگی رنگ سفید محبوبیت زیادی در بین رنگ ها برای طراحی آشپزخونه پیدا کرده اما در فنگ شویی به دلیل بیش از حد استریل بودن این رنگ، اصلا اون رو توصیه نمیکنن. قرمز و نارنجی باعث تحریک اشتها میشن، آبی سرکوب کننده ی اشتهاست و سیاه به هیچ عنوان رنگ سالمی برای یه آشپزخونه در محسوب نمیشه زیرا سرده. تناژ های کرم و قهوه ای توصیه های فنگ شویی به عنوان رنگ مناسب برای آشپزخونه هاست.

انتخاب رنگ های گرم و دلنشین برای داشتن آشپزخونه ای آروم و شیک

انتخاب رنگ های گرم و دلنشین برای داشتن آشپزخونه ای آروم و شیک

بهترین نورپردازی برای آشپزخانه چیست؟

از اونجایی که آشپزخونه اولین اتاق عمومیه که افراد در صبح ( بعد از حفظ حریم خصوصی اتاق خواب و حمام) استفاده میکنن، بنابراین نورپردازی اصل بسیار مهمیه. نور طبیعی اولین گزینه برای هر فضائیه که شادابی، طراوت و انرژی خورشید رو در فضا به جریان میتدازه. به کمک پنجره ها و پرده های حریر و ساده میشه آشپزخونه ای آفتابی و شاداب داشت. در آشپزخونه های بدون پنجره هم برای تقلید از نور طبیعی آفتاب میشه از چراغ آویز برای آَشپزخونه استفاده کرد که شامل تمام پرتوهای طیف نوری باشه.

 نور طبیعی برای تامین روشنایی فضای آشپزخانه

نور طبیعی برای تامین روشنایی فضای آشپزخانه

تزئینات را تا محدوده ای موازی با سطح چشم حفظ کنید

در فنگ شویی توصیه میشه از آویز و نصب هر گونه لوازمی که در بالای سر قرار میگیرن اجتناب بشه چون نوعی حس عدم امنیت رو ایجاد میکنه. همچنین ردیف های بالایی کابینت ها کمی کوتاه تر باشند تا توجه ها رو به سمت سقف جلب نکنند. در واقع در فنگ شویی ترجیح میدن که همه چیز تا محدوده ای موازی با سطح چشم و نگاه افراد قرار بگیره.

انتخاب ارتفاع مناسب کابینت ها برای داشتن آشپزخونه ای امن و راحت

انتخاب ارتفاع مناسب کابینت ها برای داشتن آشپزخونه ای امن و راحت

از سطوح روشن در آشپزخانه استفاده کنید

برای اینکه بین کابینت ها نور کافی داشته باشین تا بتونین راحت تر کار کرده و فضایی روشن ایجاد کنید میتونین از سنگ هایی با سطوح صیقلی برای روی کابینت ها و کاشی های لعاب دار و در رنگ های دلخواهتون برای دیوار پشت کابینت ها استفاده کنین. همچنین جایگزین کردن پنجره به جای دیوار یکی از زیباترین گزینه ها در طراحی دیوار پشت کابینت در آشپزخانه به حساب میاد.

سطوح صاف و صیقلی برای آشپزخانه

سطوح صاف و صیقلی برای آشپزخانه

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare