اغلب ما برای شروع مسافرت هیجان زده می شیم و خیلی از کارهایی که قبل از ترک خونه باید انجام بدیم رو فراموش می کنیم. بعضی چیزها در خونه هستن که بدون مراقبت نمی شه رهاشون کرد. قبل بیرون رفتن از خونه مطمئن بشید که مواردی رو که در ادامه می گم رو یکی یکی بررسی کنید. تا با خیالی آسوده سفرتون رو شروع کنید.

فعال کردن صندوق صوتی (پاسخگویی اتوماتیک)

هدف اصلی سفر بیشتر استراحت و تجدید قوا ست. اگرچه ممکنه برای چک کردن ایمیل ها، پیام ها و تماس های تلفنی تون وسوسه بشید، اما بهتره سیستم پاسخگویی اتوماتیک رو برای ایمیل کاری و حتی خصوصی تون تنظیم کنید. همچنین اگه تلفن همراه یا ثابت تون گزینه صندوق صوتی داره، پیامی آماده کنید که تا بقیه بدونن شما در سفرید و زمانی که برگشتید به کارشون رسیدگی می کنید. اگر هم در شبکه های اجتماعی فعال هستید، بذارید دوستان تون بدونند در سفرید، و بنابراین قادر به پاسخ گویی سریع نیستید.

فعال کردن صندوق صوتی (پاسخگویی اتوماتیک)

فعال کردن صندوق صوتی (پاسخگویی اتوماتیک)

آماده کردن مدارک و شماره های ضروری قبل از مسافرت

قبل از ترک خونه باید چک لیست کوچکی برای مدارکتون ایجاد کنید. مدارک شامل مواردی مثل؛ شناسنامه، گذرنامه (مطمئن بشید که اعتبار داره)، بلیط، رزرو هتل و غیره رو شامل میشه. همه این ها رو جدا از چمدون تون بذارید، مثلا توی کیف دستی تون قرار بدید. این کار از گم شدن یا دزدیده شدنش جلوگیری می کنه، همین طور شما رو از باز و بسته کردن هر دفعه چمدون نجات میده.

فراموش نکنید شماره تلفن های مهم مثل دفاتر مسافرتی، هتل ها، بانک ها، تاکسی سرویس ها و غیره رو برای خودتون ذخیره کنید. همچنین در سفرهای خارجی خوبه که شماره کنسولگری یا سفارت کشور در مقصدتون رو داشته باشید. حتی بهتره این شماره ها رو تنها روی تلفن همراه تون ذخیره نکنید، بلکه در دفترچه یادداشت تون هم داشته باشید.

از کسی بخواید مراقب خونه تون باشه

شما هرگز نمی دونید بعد رفتن تون چه اتفاقی می افته، پس بهتره کلید های خونه تون رو به یکی بسپرید تا در مواقع ضرووری بدون آسیب رسوندن به در یا پنجره وارد خونه تون بشه. شما می تونید از یکی از اعضای خونواده تون یا یکی از همسایه های ورد اطمینان تون بخواید تا مواظب خونه بشه و گاها به اونجا سر بزنه، مواردی مثل نشتی آب یا تاسیسات برق رو بررسی کنه، به گل و گیاه تون آب بده و همچنین مواظب باشه به خونه دزد نزنه.

از کسی بخواید مراقب خونه تون باشه

از کسی بخواید مراقب خونه تون باشه

نکات تکمیلی

  • مواد غذایی که ممکنه در نبودتون خراب بشند رو به کسی بدید و یا به عنوان وعده غذایی سفرتون همراه خودتون ببرید.
  • تمام شیرهای آب خونه رو برای جلوگیری از حدر رفتن آب چک کنید.
  • در صورت داشتن حیوان خونگی اون رو به کسی بسپرید تا ازش مراقبت کنه.
  • آبگرمکن رو خاموش کنید، شیر گاز رو ببندید.
  • آشغال ها رو بیرون بگذارید.
  • از تمام وسایلی که در طول سفر نیاز دارید، چک لیست تهیه کنید و موارد اضافه رو از چمدون تون بردارید.
وسایل اضافی رو از چمدون تون بردارید

وسایل اضافی رو از چمدون تون بردارید

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر