گاهی اوقات پیش میاد که با وجود استفاده از مبلمان و اکسسوری های متنوع دکوراسیون منزل جذابیت و درخششی که باید داشته باشه رو نداره و آنچنان که باید پر زرق و برق نیست و به چشم نمیاد. برای داشتن یک دکور جذاب و خوش رنگ و لعاب که خیره کننده باشه طبیعتا باید سراغ مبلمان و لوازمی بریم که بتونه در طرح و رنگ خاص و برجسته باشه تا بتونه فضای داخلی خونه رو به محیط شاد و جذاب تبدیل کنه. در ادامه با چند نکته کاربردی آشنا میشیم که زیبایی دکوراسیون خونه رو بیشتر نشون میده.

1.انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای جذابیت بیشتر در دکوراسیون منزل

یکی از راهکارهایی که به فضای اتاق عمق میده و جذابیت دیوارها رو بیشتر میکنه انتخاب پوشش مناسب مثل کاغذ دیواری با طرح و رنگ مناسبه. کاغذ دیواری ها طرح های متنوع و جذابی دارن که با کمی حوصله میتوان برای هر اتاق از کاغذ دیواری مناسبش استفاده کرد. آنها به خوبی بافت سرد و یکنواخت دیوارها رو تغییر میدن و باعث میشن تا با یک فضای متنوع و جذاب روبرو بشید.

تزیین دیوار پشت تخت با کاغذ دیواری 3بعدی

تزیین دیوار پشت تخت با کاغذ دیواری 3بعدی

کاغذ دیواری جذاب برای دیوار نشیمن

کاغذ دیواری جذاب برای دیوار نشیمن

2.مبلمان و اکسسوری های طرح دار

سادگی بیش از حد گاهی اوقات باعث یکنواختی و خستگی چشم میشه. پارچه های طرح دار و استفاده از لوازمی که با نقوش هندسی طراحی شدند جذابیت دکور را بیشتر میکنن و برای بیننده چشم نوازند. سعی کنید با چیدمان درست و استفاده از مبلمان خوش رنگ و خوش نقش بین اجزای دکور تعادل ایجاد کنید.

انتخاب مبلمان طرح دار

انتخاب مبلمان طرح دار

مبلمان و اکسسوری های طرح دار و رنگی

مبلمان و اکسسوری های طرح دار و رنگی

3.استفاده از تابلو، مجسمه و انواع دکوری ها

انواع آثار هنری مثل نقاشی و مجسمه ها اگر در جای مناسب قرار داده شوند هم بهتر دیده میشوند و هم تأثیر بیشتری در زیبایی دکوراسیون دارند. مثلا قرار دادن یک تابلوی نقاشی یا مجسمه های دکوری بین قفسه های شلوغ کمتر خودش رو نشون میده و بهتره از آنها در جایی خلوت تر مثل روی میز کنسول یا دیواری خلوت استفاده کنیم.

تزیین دکور با اکسسوری های متنوع

تزیین دکور با اکسسوری های متنوع

تزیین دیوار اتاق غذاخوری با دیوارکوب های ساده و زیبا

تزیین دیوار اتاق غذاخوری با دیوارکوب های ساده و زیبا

4.جذابیت بیشتر دکوراسیون منزل با نورپردازی مناسب هر فضا

زیباترین و شیک ترین دکور اگر با نور کافی و لوازم روشنایی مناسب همراه نباشه جذایت و زیباییش رو از دست میده. انواع چراغ آویزهای مدرن و کلاسیک، لوسترهای شیشه ای ساده و رنگی، نورپردازی با هالوژن و لامپهای فانتزی به جذاب شدن و بهتر دیده شدن چیدمان خونه کمک بسیاری میکنه.قراردادن حداقل یک لامپ ایستاده کنار مبلمان

نورپردازی فضای غذاخوری

نورپردازی فضای غذاخوری