بعضی اوقات پیش میاد که آدم خیلی خسته باشه اما قادر به خوابیدن نباشه. یا بخوابه و با تنی خسته دوباره از خواب بیدار شه. این مشکلات میتونه به تنش های روزانه و عوامل مختلف دیگه ای بستگی داشته باشه که همیشه ثابت نیستن. با این حال چیزی که شما میتونین انجام بدین اینه که مطمئن بشین اتاق خوابتون یه محیط آروم و دنج داشته باشه. نکات زیادی رو تا به امروز راجع به دکوراسیون اتاق خواب براتون قرار دادیم و امروز من به سراغ رنگ هایی رفتم که شما میتونین برای اتاق خوابتون انتخاب کنید و اون رنگ ها باعث آرامش و خواب بهتر شما میشن.

رنگ سبز یادآور آرامش طبیعت

نکته ی مهم اینه که بتونین با استفاده از رنگ های آرام و نرم آرامش رو در محیط برقرار کنین. رنگ هایی که طبیعت رو به یاد ما میندازه یکی از بهترین گزینه هاست. سبز یه رنگ بسیار زیبا و یادآور شادابی و طراوت طبیعته که میتونه انتخاب بسیار خوبی برای اتاق خواب باشه. اگه تمایل دارین که دیوارها رو به رنگ سبز در بیارین حتما یه سایه ی دلپذیر از این رنگ رو انتخاب کنبد مثل سبز پاستلی. اگه رنگتون بیش از حد روشن باشه فضا رو زشت میکنه بنابراین سعی کنید از تناژهای تیره تر این رنگ استفاده کنید.

هماهنگی بین رنگ دیوارها و روتختی برای هماهنگی بیشتر در اتاق خواب

هماهنگی بین رنگ دیوارها و روتختی برای هماهنگی بیشتر در اتاق خواب

انتخاب آبی آسمانی برای اتاق خواب

آبی رنگیه که معمولا سمبل آب و آسمانه. حتی اگه رنگ سردی هم باشه اما در عین حال خیلی خیلی آرامش بخشه. ترکیب این رنگ با سفید شگفت انگیزه، با اینحال برای ایجاد تعادل در اتاق خوابتون حتما از رنگ های گرم مانند قهوه ای، خاکستری، زرد یا قرمز استفاده کنین.

ترکیب تناژهای مختلف رنگ آبی در اتاقی زیبا

ترکیب تناژهای مختلف رنگ آبی در اتاقی زیبا

بنفش رنگ شادابی و خلاقیت

بنفش رنگ خیلی جالبیه و ترکیب دو رنگ آبی و قرمزه. یعنی ترکیب دو رنگ سرد و گرم، به خاطر همین خیلی سخته که بگیم بنفش جزء رنگهای سرده یا گرم. بهتره که از تناژهای روشن تر این رنگ مانند یاسی برای اتاق خوابها استفاده بشه تا آرامش بخش و دلنشین باشه. در کنار استفاده از این رنگ زیبا سعی کنید تا همیشه اتاقی تمیز و به دور از هرگونه شلختگی داشته باشین تا احساس آرامش بیشتری رو دریافت کنید.

بنفش یاسی رنگی آرامش بخش و دلنشین برای فضای اتاق خواب

بنفش یاسی رنگی آرامش بخش و دلنشین برای فضای اتاق خواب

رنگ صورتی انتخابی آرامش بخش و جذاب برای اتاق خواب

هممون از این واقعیت آگاهیم که صورتی به عنوان رنگی دخترونه شناخته شدست اما این بار فقط بر روی اثراتی که این رنگ میتونه بر مغز داشته باشه تمرکز میکنیم . صورتی پاستلی بسیار آرامش بخش و دلنشینه. شما میتونین از رنگ صورتی از تناژهای روشن تا تیره در کنار هم کار کنید و ترکیبهای زیبایی رو به وجود بیارین.

صورتی روشن و اتاقی پر از روشنایی و راحتی

صورتی روشن و اتاقی پر از روشنایی و راحتی

برای داشتن اتاق خواب شاد از رنگ نارنجی استفاده کنید

نارنجی رنگی بسیار قوی و پر از جنب و جوشه. این رنگ یه انتخاب عالی برای اتاق خوابه که فضایی شاد و پر از احساس شادابی و زندگی رو ایجاد میکنه و میتونه برای داشتن خوابی آرام و بهتر بهتون کمک کنه.

سایه های مختلف رنگ نارنجی و ترکیب آن با زرد

سایه های مختلف رنگ نارنجی و ترکیب آن با زرد

به این مطلب امتیاز بده