بی شک اضافه وزن نتیجه ی روش تغذیه ی نادرست و همچنین تحرک کم هست که خیلی از ما دچارش هستیم. تغییر دادن روش زندگی هم به همین سادگی ها نیست و همین مسئله هم باعث میشه اضافه وزن بدن تثبیت بشه و به همون شکل در بدنمون باقی بمونه. در این مطلب ترفند های خیلی ساده ای رو مرور میکنیم که به شروع کاهش وزن کمک میکنه و شاید انگیزه ای برای ادامه راه و رسیدن به وزن ایده آل هر شخص باشه.

۱. زمانتون رو برای روش های بیهوده هدر ندید

ممکنه شما هم از دیدن تبلیغات انواع قرص های لاغری و چربی سوز یا لوازم لاغری وسوسه شده باشین یا حتی تاحالا چندین بار با گرفتن رژيم های سخت و گرسنگی های بی دلیل خودتون رو به سختی های زیادی انداخته باشید که وزنتون رو کاهش بدید.

حقیقت اینه که هیچکدوم از این روش ها برای کاهش وزن مناسب نیستن و نتیجه ی مطلوبی نخواهند داشت. از قرصهایی که باعث دفع همه مواد مغذی بدن میشن گرفته تا رژیم هایی که برگشت سریع به وزن قبل رو میدن هیچکدوم روش صحیحی نیست.

راز کاهش وزن مناسب یک رژیم غذایی سالم هست که فشاری به بدن وارد نکنه. در کنارش هم کمی تحرک مناسب و ورزش.

۲. پرهیز از استفاده ی غلات تصفیه شده

برای یک کاهش وزن مناسب خیلی بهتره مواد غیر مغذی و بی کیفیتی مثل شکر و قند به طور کامل حذف بشه و برنج قهوه ای جایگزین برنج سفید بشه. همچنین پاستا ها و غلات هم کمتر از قبل مصرف بشه. اصلا شاید بهتره برای مدتی این مواد غذایی رو از سبد روزانه حذف کنید.

تغییر روش تغذیه

تغییر روش تغذیه

۳. فیبر زیاد مصرف کنید

مصرف فیبر ها رو برای خودتون آزاد بذارید. میوه ها و سبزیجات٬ کربوهیدرات های سالم و پروتئین های گیاهی با کیفیت رو به صورت خام و هر چقدر که میل دارید مصرف کنید. هر روز خودتون رو ملزم به خوردن چند میوه و بشقاب سالاد بدونید و سعی کنید در طول روز با میوه ها و سالاد هایی که با دانه ها و مغز ها هم ترکیب شدن خودتون رو سیر کنید. واقعیت اینه که این ها تمام نیاز های بدن شما رو پاسخ میدن و برای سلامت ما طراحی شدند. این مواد غذایی کالری های پاییتی دارند و قدرت سیر کنندگی بالا. پس هر چقدر که میل دارید میوه و سالاد میل کنید.

مصرف زیاد فیبر ها

مصرف زیاد فیبر ها

۴. نیم ساعت قبل از وعده ها ته بندی کنید

بهتره نیم ساعت قبل از اینکه وعده اصلی مثل ناهار برسه و خیلی گرسنه بشید کمی ته بندی کنید. با میوه و یا آبمیوه ها میتونید کمی خودتون رو سیر کنید. این کار ساده خیلی میتونه در کاهش وزن تاثیر داشته باشه و باعث میشه وقتی به وعده اصلی رسیدید خیلی گرسنه نباشید و کمتر غذا بخورید.

قبل از وعده های اصلی آبمیوه بخورید

قبل از وعده های اصلی آبمیوه بخورید

با رعایت همین چند ترفند ساده که واقعا هم سختی و مشقتی نداره میشه روش جدید از تغذیه رو شروع کرد. با این روش به سلامتی و تندرستی نزدیک تر هستیم و آرامش بیشتری هم خواهیم داشت.

4/5 - (1 امتیاز)