چطور یک باغچه کوچیک تو خونه داشته باشم؟

راه رفتن در یه باغ زیبا و دلپذیر همیشه حس خوب و غیر قابل توصیفی به ما میده. زندگی کردن در یه باغ همیشه احساسی از تازگی و طراوت به همراه داره. صرفنظر از اینکه به چه میزانی در زندگیتون...

نرگس پارسایی
نرگس پارسایی آپدیت:
نگهداری از گل و گیاه و باغبانی در منزل

راه رفتن در یه باغ زیبا و دلپذیر همیشه حس خوب و غیر قابل توصیفی به ما میده. زندگی کردن در یه باغ همیشه احساسی از تازگی و طراوت به همراه داره. صرفنظر از اینکه به چه میزانی در زندگیتون دچار استرس هستین، اگر کمی از وقت خودتون رو در دامان طبیعت سپری کنین، تاثیر به سزایی در حال و هوای شما خواهد داشت. در زندگی شهری مدرن، یکی از راه هایی که میشه این حس رو برای خودمون به وجود بیاریم، اینه که تا جای ممکن باغ یا باغچه کوچکی در حیاط خودمون داشته باشیم و یا اینکه لااقل از چند گلدان نگهداری کنیم.

یه مزیت مهم دیگه داشتن یه باغچه شخصی اینه که سبزیجاتی که در اون رشد می کنن، نه تنها عاری از آفت کش‌ها و مواد شیمیایی مضر هستن، بلکه خیلی تازه‌تر از اون سبزیجاتی هستن که در بازار موجودن. با مصرف این محصولات گیاهی، شما قادر خواهید بود که زندگی سالم‌تر و بهتری داشته باشین. اما با این حال باید بگیم که سبک زندگی مدرن و جدید امروزی زمان بسیار کمی برای صرف کردن در باغبانی برای ما باقی میذاره. به همین خاطر در این مقاله ما روش هایی سریع برای نگهداری از گل و گیاه در منزل به شما معرفی می کنیم. با این روش ها، هنر باغبانی مدرن بسیار ساده‌تر میشه و شما می تونین نتایج بهتری رو به دست بیارین. بهتره که حتما این نکات رو بررسی کنین و در صورت تمایل حتما باغچه زیبایی برای خودتون بسازین.

استفاده از گلدان های پلاستیکی باغبانی

این روش یکی از بهترین کاربردهای استفاده موثر از محصولات غیر ارگانیک در دنیای باغبانی ارگانیکه. در اینجا، کاری که باید انجام بدین اینه که گلدان‌های پلاستیکی رو مستقیما درون باغچه یا سطحی که قراره روی اون گیاه بکارین، قرار بدین. این کار باعث میشه که در هنگام تغییر فصل، به راحتی بتونین که اون گلدان پلاستیکی قدیمی رو بردارین و با یه گلدان جدید متناسب با فصل جایگزین کنین. به این ترتیب، کمبود مواد مغذی هم برای گیاه جدید وجود نخواهد داشت.

استفاده از چوب پنبه

یه چوب پنبه قدیمی چیزیه که معمولا در خونه ما پیدا میشه. با این حال، اغلب ما معمولا از فواید استفاده از اون در باغبانی آگاه نیستیم. با استفاده از یه چوب پنبه قدیمی و قرار دادن اون روی هر قسمت از چنگک باغبانی که استفاده می کنین و خاک رو با اون شخم می زنین، در واقع شرایط بسیار مطلوب تری برای رشد گیاهان فراهم می کنین.

استفاده از چوب پنبه برای نگهداری از گل و گیاه در منزل

استفاده از چوب پنبه برای نگهداری از گل و گیاه در منزل

استفاده از چنگال پلاستیکی

یکی از آسون ترین روش‌ها برای دور کردن جانوران موذی، فرو کردن چند تا چنگال پلاستیکی در داخل زمین و اطراف گیاهانه. میشه گفت که اینها یه مرز دفاعی بسیار خوب برای گیاهان شما تشکیل خواهند داد. با این حال، دقت کنین که از تعداد زیادی از اونها استفاده نکنین.

دور کردن جانوران موذی با کمک چند چنگال پلاستیکی

دور کردن جانوران موذی با کمک چند چنگال پلاستیکی

کاشت گیاهان به صورت گروهی

درست همانطور که ما انسان‌ها به یه شراکت مناسب نیاز داریم تا بتونیم توانایی‌ها و استعدادهای خودمون رو به بهترین شکل بروز بدیم، این مساله میتونه برای گیاهان هم صدق کنه. برای گیاهان هم میشه گفت که میتونن از بین دیگر گیاهان دوستانی داشته باشن. در چنین مواردی دیده میشه که ترکیبات خاصی از گیاهان در مجاورت و کنار همدیگه بهتر میتونن رشد کنن. بنابراین، خیلی خوبه اگه بفهمین کدام گیاهان میتونن با همدیگه بیشتر تطابق داشته باشن و در صورت امکان اونها رو در باغ خودتون کنار هم بکارین.

بعضی از گیاهان در کنار هم بهتر رشد میکنن

بعضی از گیاهان در کنار هم بهتر رشد میکنن

استفاده مجدد از آب مصرفی

این مورد به منظور جلوگیری از هدر رفتن آب شیرین و ارزشمند و البته محدود بر روی سطح زمین، در این مطلب قرار داده شده است. اما فایده دیگه این کار این واقعیته که آبی که برای شستشوی سبزیجات یا آب پز کردن تخم مرغ استفاده میشه، به طور موثر گیاهان رو احیا میکنه. استفاده از این آب به طور طبیعی به گیاهان کمک میکنه تا محصول بیشتری به شما بدن.

سعی کنین در مصرف آب تا جای ممکن صرفه جویی کنین

سعی کنین در مصرف آب تا جای ممکن صرفه جویی کنین

فاصله گذاری مناسب بین گیاهان

گیاهان وقتی به طور مناسبی با هم فاصله داشته باشن، طبیعتا رشد بیشتری رو هم خواهند داشت. برای رسیدن به این هدف، قبل از کاشتن گیاهان می تونین ابتدا مکان تمام گیاهانی رو که قراره بکارین مشخص و حفر کنین و سپس اقدام به کاشتن گیاه کنین. این روش ساده تضمین میکنه که سبزیجات خیلی بهتر از حالت معمول، رشد کنن.

باید بین دانه هایی که در زمین میکارین فاصله مناسبی قرار بدین

باید بین دانه هایی که در زمین میکارین فاصله مناسبی قرار بدین

از بین بردن علف های هرز

مقوا هم یه چیز دیگه هست که کاربرد بسیار خوبی در دنیای باغبانی داره. تنها کاری که باید بکنید اینه که یه مقوا رو با لایه ضخیمی از مالچ بپوشونین. با این کار می تونین که یه لایه از علف های هرز رو از سطح باغ یا باغچتون جدا کنین.

تا جایی که میتونین علف های هرز رو از بین ببرین

تا جایی که میتونین علف های هرز رو از بین ببرین

با استفاده از نکات ذکر شده در بالا در باغبانی روزانه خودتون، میتونین کیفیت محصولات باغچه خودتون رو بهبود بدین. این روش های ساده شما رو در مسیر یه باغبانی سازمان یافته و بسیار بهتر قرار خواهد داد. لازم به ذکره که نه تنها محصولات شما تازه‌تر خواهد بود، بلکه از لحاظ جذابیت های زیبایی‌شناسی، نتیجه بسیار بهتری رو برای شما به همراه خواهد داشت.

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلبند

یه روز خوب برای خرید ...

تا ۵۰٪ تخفیف