چطور گرفتگی بینی کودکان در شب را رفع کنیم؟

خواب همانطور که بعنوان یک کپسول انرژی برای بزرگترها مهم هست، برای کودکان مهمتر و حیاتی تره چون علاوه بر احیای انرژی بدن و استراحت مغز، رشد کودکان هم در خواب اتفاق میفته و از این رو خواب اهمیت زیادی...

فهیمه موسوی
فهیمه موسوی آپدیت:
گرفتگی بینی در شب

خواب همانطور که بعنوان یک کپسول انرژی برای بزرگترها مهم هست، برای کودکان مهمتر و حیاتی تره چون علاوه بر احیای انرژی بدن و استراحت مغز، رشد کودکان هم در خواب اتفاق میفته و از این رو خواب اهمیت زیادی داره! حالا اگه شرایطی پیش بیاد که کودک نتونه خواب راحت و با کیفیتی داشته باشه علاوه بر اینکه فردای اون روز حال خوبی نخواهد داشت، در دراز مدت هم روی رشدش تاثیر منفی میذاره! در این مطلب راهکارهایی برای رهایی از گرفتگی بینی درشب رو بیان کردم امیدوارم براتون مفید باشه…

علت گرفتگی بینی در کودکان

کودکان بخاطر راه های تنفسی باریکی که دارن زود دچار احتقان و گرفتگی بینی میشن که غالبا این گرفتگی بخاطر تورم راه هوایی هست. گرفتگی علتهای زیادی میتونه داشته باشه مثل خشکی هوا، وجود گرد و غبار یا دود تنباکو و یا دود پخت و پز در فضای خانه، در بعضی موارد هم احتقان ممکنه نشانه ای از ابتلا به ویروس تنفسی به نام سونسیتیال (RSV) در کودکان باشه. به هرعلتی که باشه چون مشکل حادی هست باید سریعا درمان بشه. بهتره بدونید اگه گرفتگی بینی همراه با سرفه و تب باشه باید به پزشک مراجعه کنید تا شدیدتر نشده درمان بشه.

رفع گرفتگی بینی با

رفع گرفتگی بینی با

قطره رفع گرفتگی بینی

بهترین صلاح شما برای رفع گرفتگی بینی در ک.دکان و نوزادان استفاده از قطره نمکی یا سدیم کلراید هست. این قطره ها انواع مختلفی داره که دارای غلظتهای مختلفی هست. بهترین نوع اونها که مناسب نوازادان زیر یک ساله قطره 0.01٪ غلظت اکسیماتازولین هیدروکلراید هست. که میتونید برای نوزاد تا سن 4 هفته یک قطره برای 2 تا 3 بار در روز استفاده کنید و بعد از هفته چهارم میزان استفاده در هر بار رو میتونید به 2 تا 3 قطره افزایش بدید. برای کودکان 1 تا 6 سال که تحمل دوز بالاتر این دارو رو دارن میتونید از قطره با غلظت 0.25٪ اکسیماتازولین هیدروکلراید استفاده کنید و با ریختن یک تا دو قطره از این دارو برای 2 تا 3 بار در روز میتونه درمان مناسبی برای گرفتگی بینی درکودکان باشه..

استفاده از قطره بینی برای نوزادان

استفاده از قطره بینی برای نوزادان

استفاده از فین گیر بینی

اگه سری به داروخانه ها بزنید قطعا انواع داروهای شیمیایی ضد انعقاد برای پیشگیری از گرفتگی بینی رو می بینید که در دسترس هستند و به راحتی میتونید ازشون استفاده کنید اما اگه مثل من ترجیح میدید کمتر به درمانهای شیمیایی رو بیارید و از روشهای فیزیکی و یا طبیعی استفاده کنید بهتون استفاده از فین گیر بینی رو توصیه میکنم. قطعا شمام با من هم عقیده اید که هیچ چیز حتی گرفتگی بینی در شب نباید از کیفیت خواب کودک و در نتیجه میزان رشد بدنیش کم کنه و نباید اجازه بدیم چیزهای شاید پیش و پا افتاده مانع از رشد کافی دلبندمون بشه.

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare