زمانی که احساس سردرگمی می کنید رو به یاد بیارید. احتمالا بیشتر شبیه اینه که سر دو راهی قرار گرفتید و به طور کامل مطمئن نیستید که از کدوم مسیر باید برید. بدون هدف زندگی و شناخت مسیر، احساس راکد بودن و بلا استفاده بودن بهتون دست میده. ممکنه از خودتون بپرسید که: ” من اینجا چیکار میکنم؟ ” و ” کجا می تونم برم؟ ” بدون شک این ها می تونه یکی از احساسات ناخوشایندی باشه که ما امیدواریم تجربه شون کنیم. برای اینکه کسانی که دارای اهداف پایداری هستند، اعتماد به نفس بالاتری دارند.

هدف شما از زندگی چیه؟

برخی از ما در واقع فوق العاده خوش شانس هستند که هدف زندگی کاریشون رو کشف می کنند. به نظر می رسه بعضی از افراد عملا به دنیا اومدن که مثلا گیتار بزنند یا الگوریتم های پیچیده رو رمزگشایی کنند. اما برای بقیه ما ممکنه اینطور نباشه و تا زمانی که نهایتا نشونه هایی از اون رو پیدا نکنیم امکانش نیست که بتونیم هدفمون از زندگی رو بفهمیم. برای همینه که تا اون زمان احساس سردرگمی و کمی بی فایده بودن بهمون دست میده.

نبود هدف تو زندگی باعث میشه احساس سردگمی داشته باشید

نبود هدف تو زندگی باعث میشه احساس سردگمی داشته باشید

هدف ممکنه همیشه مطابق علایق تون نباشه

افراد خوش شانسی هستند که می تونند علایقشون رو وارد کارشون بکنند و می تونند جنبه هایی که مورد علاقشون هست رو حفظ کنند. اما برای بسیاری این مورد اتفاق نمی افته. این می تونه تصور شما رو نسبت به علایق تون از بین ببره و باعث بشه که شما از دنبال کردن اون ها ناامید بشید و رهاشون کنید. اما شما می تونید حرفه و کار خودتون رو براساس اونچه که دوست دارید و بهش علاقمندید پایه ریزی کنید، تفاوت هایی وجود داره. اما همین تفاوت ها هم باز می تونه از آسیب دیدن آسایش تون جلوگیری کنه.

افراد خوش شانسی هستند که می تونند علایقشون رو وارد کارشون بکنند

افراد خوش شانسی هستند که می تونند علایقشون رو وارد کارشون بکنند

چطور بفهمیم کاری رو که انجام می دیم در واقع هدف زندگیمونه؟

  1. بیشتر براتون شبیه سرگرمیه تا کار.
  2. کاری که انجام می دید مجموعه ایی از اعتقادات و ارزش های شماست.
  3. شما حاضرید برای کارتون سختی بکشید و از شکست هاتون انگیزه می گیرید.
  4. شما غرق کارتون می شید و گذر زمان رو از دست می دید.
  5. می تونید بین زندگی عادی و حرفه ایی تون تعادل ایجاد کنید.
  6. فکر کار براتون دلهره آور نیست و شما همیشه منتظر اون هستید.
  7. افراد نزدیکتون متوجه رضایت شما خواهند شد.
  8. مهم نیست چقدر خسته شدید باز هم منتظر ادامه کارتون هستید.
مهم نیست چقدر برای انجام کارتون خسته می شید باز هم با علاقه ادامه می دید

مهم نیست چقدر برای انجام کارتون خسته می شید باز هم با علاقه ادامه می دید

آیا می تونیم بدون داشتن هدف زندگی کنیم؟

خب از لحاظ فنی بله اما هر زمان که ما کاری رو انجام می دیم قطعا پشتش قصد و هدفی وجود داره. حتی اگه اون کار فقط نفس کشیدن باشه، قطعا هدف از انجام اون زندگی کردنه. هدف های شما همیشه نباید جنبه پرسودی براتون داشته باشه. در واقع، می تونه حتی نقطه مقابل اون هم باشه.

آیا می تونیم بدون داشتن هدف زندگی کنیم؟

آیا می تونیم بدون داشتن هدف زندگی کنیم؟

آیا نظر دیگران برای اهداف ما مهم است؟

همه ما اهدافی داریم اما این که اهداف ما توسط دیگران هم به رسمیت شناخته بشه کاملا بی اهمیته. مبنای یونانیان باستان در اخلاق کاری به اینصورت بوده که اون ها معتقد بودند، هیچ انسانی بدون هدفش کامل نیست؛ و هنگامی که هدف کشف بشه؛ آرامش تنها زمانی حاصل میشه که خود رو کاملا برای رسیدن به اون فدا کنه.

آیا نظر دیگران برای اهداف ما مهم است؟

آیا نظر دیگران برای اهداف ما مهم است؟

هدف تون رو پیدا کنید

بسیاری از شما ممکنه هنوز هیچ نظری راجع به اهدافش نداشته باشه. و این تقصیر شما نیست، تاثیرات و عوامل بیرونی زیادی وجود دارند که مانع علایق و احساسات شما شدند. نگران نباشید، پیشنهادهایی دارم که می تونه شما رو تو مسیری قرار بده که خودتون رو پیدا کنید.

هدف تون رو پیدا کنید

هدف تون رو پیدا کنید

واقعیت وجودی تون رو کشف کنید

از مسیری که در آن بوده اید بیرون برید. تا زمانی که تصور و دید وسیع تری نداشته باشید هرگز به هیچ جا نمی رسید. از منطقه امن تون خارج بشید تا خودتون رو بهتر بشناسید. شما باید خودتون رو آزمایش کنید و به چالش بکشید تا کشف کنید واقعا چه کسی هستید و چند مرده حلاجید. سفر کردن به تنهایی ممکنه وحشتناک به نظر برسه، اما بهترین کاریه که هر کسی می تونه برای خودش انجام بده. اگر از لحاظ مالی خارج از توان تون هست، خودتون رو به انجام کارهایی مجبور کنید که هرگز انجام ندادید. مثل بیرون رفتن نصف شب به تنهایی، برای دیدن فیلم یا رستوران و… کارهایی رو انجام بدید که موجب توانمندسازی تون می شه.

واقعیت وجودی تون رو کشف کنید

واقعیت وجودی تون رو کشف کنید

آرزوهای دوران کودکی تون رو بازنگری کنید

وقتی بزرگ شدی میخوای چیکاره بشی؟ سوالی که هممون باهاش مواجه شدیم. آیا هنوز اون رویاها براتون تکرار میشه؟ شاید می خواستید دامپزشک بشید، اما حالا انجام عمل روی هر نوع بدنی براتون وحشتناک و تهوع آوره ولی هنوز حیوانات رو دوست دارید، خب می تونید حداقل به یکی از کمپ های نگهداری از حیوانات برید و زمانی رو اونجا بصورت داوطلبانه بگذرونید. شما فقط کافیه به ندای درونتون گوش کنید. اگر نمی تونید آرزو رو کاملا عملی کنید حداقل می تونید از بخشیش لذت ببرید.

به ندای درونتون گوش بدید

به ندای درونتون گوش بدید

چیزهای جدید رو امتحان کنید

آیا ایده دنبال کردن کارها و روزنه های جدید الهام بخشه یا نه؟ اگر احساس می کنید نمی تونید و باید خیلی زود کنار بکشید، باید چند مورد از خودتون بپرسید. آیا شما کنار می کشید برای اینکه به اندازه کافی براتون مهم نیست تا وقت و تلاشتون رو براش بذارید؟ آیا برای اینکه از شکست می ترسید کناری می کشید؟ یا شما از موفقیت می ترسید، چونکه اگر این کار عملی بشه مجبورید کاملا وقت تون رو به این کار اختصاص بدید؟

آیا هنوز اون رویاها براتون تکرار میشه؟

آیا هنوز اون رویاها براتون تکرار میشه؟

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر