چطور هدف زندگی خود را انتخاب کنیم؟

عده ی زیادی از آدم ها نمی دونن از زندگی چی می خوان و معمولا همون راهی رو پیش می گیرن که آدمهای دیگه انتخاب می کنن. اگر از من به بپرسی به نظرم این طور زندگی کردن خیلی بیهوده است!...

زلیخا ابراهیمی
زلیخا ابراهیمی آپدیت:
هدفت از زندگی چیه!؟

عده ی زیادی از آدم ها نمی دونن از زندگی چی می خوان و معمولا همون راهی رو پیش می گیرن که آدمهای دیگه انتخاب می کنن. اگر از من به بپرسی به نظرم این طور زندگی کردن خیلی بیهوده است! یکبار بیشتر که زندگی نمی کنیم پس باید بیشترین استفاده رو ازش ببریم و کارهایی انجام بدیم که خوشحالمون می کنه. در ادامه مطلب کمکتون میکنم تا با شناخت خودتون بتونید هدف زندگی رو انتخاب کنید.

آرامش

خودتون رو بشناسین

1.خودخواه باشید

اگر همواره رویاها و زمان هاتون رو فدای بقیه می کنین هیچ وقت نمی فهمین که از زندگی چی می خواین و هدف زندگی شما چیه؟. باید خودتون رو در اولویت قرار بدین. از خودتون بپرسین: اگر برای یک لحظه درگیر کار، خانواده، دوستان یا هر چیز دیگه ای نبودین الان چیکار می کردین؟ همیشه به خاطر داشته باشین، اینکه خودتون رو در اولویت بذارین هیچ اشکالی نداره، چون شما مهمترین فرد طول زندگیتون هستید.برای خودتون وقت بذارین!

2.از هیچی پشیمون نشید

از اینکه خودخواه بودین پشیمون نشید. زندگی شماست و وقتشه اونطور زندگی کنین که خودتون می خواین. اگه همیشه بابت کارهایی که تو گذشته انجام دادین یا ندادین پشیمون باشین نمی تونین پیشرفت کنید. نه تو گذشته زندگی کنین نه آینده، تو حال زندگی کنید تا به هدف زندگی نزدیک بشید.

برای خودتون وقت بذارین!

آرامش

3.ببینید چی می خواید

یه وقتایی فهمیدن اینکه چی می خواین خیلی سخته. یه جا بشینین و به چیزی که بیشتر از همه بهش احتیاج دارین فکر کنین. خانواده؟ آزادی یا ابراز احساساتتون؟ عشق؟ امنیت مالی؟ یه چیز دیگه؟ حتی می تونین یه لیست بر اساس اولویت هاتون تهیه کنین. فکر کنین که می خواین چه چیزی ازتون به یاد بمونه.

4.چی ناراحتتون می کنه؟

علت ناراحتیتون رو پیدا کنین و با جزئیات بیانش کنید. نگو من از شغلم متنفرم، ببینین دقیقا چرا ازش متنفری. به خاطر رئیست؟ حجم کاری زیاد؟ بیهودگی کارت؟ یا همه این چیزها؟ چی اذیتت می کنه و چطوری می تونی حلش کنی؟ میخوای حلش کنی؟

سفر

سفر

5.چی خوشحالت می کنه؟

اگه تو زندگی خوشحال باشی هیچ وقت زندگیت هدر نمیره. خوشحالی منشا رسیدن به خواسته ها هست. چند لحظه به چیزهایی که واقعا خوشحالت می کنه فکر کن. سفر؟ کنار بچه ها بودن؟ موفقیت شغلی؟ همسرت؟ استقلال مالی؟وقتی فهمیدی چه چیزی خوشحالت می کنه می دونی که باید دنبال چه چیز بری.

رویاهاتون رو دنبال کنین!

رویاهاتون رو دنبال کنین!

6.به آدم های اطرافت بگو چی میخوای

هدف ها و خواسته ها رو تو خودت نگه ندار. با صدای بلند بیانش کن. اگر به بقیه بگین که دنبال چی هستین حمایتت می کنن و علاوه بر اون خودت هم مصمم تر میشی که بهش برسی.

7.مثبت فکر کنید

زندگی همیشه اونجوری که شما می خواید پیش نمیره. اگه چیزها طبق برنامه پیش نرفت ناراحت نشید. به جای اینکه عصبانی بشید تمام تلاشتون رو بکنین که با تغییرات کنار بیاید. یه وقتهایی تنها چیزی که بهش نیاز دارید اینه که مثبت فکر کنید.