چطور می توانم دوست داشتنی تر شوم؟ (قسمت اول)

رو گشادن به ارتباطات اجتماعی، آموختن بالا بردن ظرفیت و خود باوری را بجای دنبال اعتبار گشتن جایگزین کنیم. نکات کلیدی جذب و جلب توجه در میان مردم جامعه است. این چیزی نیست که از یک شب تا صبح بتواند...

Avatar
خاتون آپدیت:

رو گشادن به ارتباطات اجتماعی، آموختن بالا بردن ظرفیت و خود باوری را بجای دنبال اعتبار گشتن جایگزین کنیم. نکات کلیدی جذب و جلب توجه در میان مردم جامعه است. این چیزی نیست که از یک شب تا صبح بتواند خودبخود ایجاد شود. با تمرین خودباوری و عشق به خود و عشق ورزیدن به انسان ها، افراد بیشتری شما را دوست خواهند داشت و محبوبیت شما روز افزون خواهد بود.

خودتان را دوست بدارید!

به یاد داشته باشید، این شمایید که تایین می کنید مردم چگونه شما را ببینند. اگر شما فکر می کنید آدم دوست داشتنی ای نیستید، این فکر شما تاثیر خواهد داشت تا مردم نیز همین فکر را بکنند. اولین و مهم ترین موضوع که خودتان را دوست داشتنی بدانید چون شما دوست داشتنی هستید.

اگر شما خودتان را دوست داشتنی ندانید، این انتظاری زیادی خواهد بود که دیگران شما را دوست داشتنی بدانند. در ضمن انتظار از دیگران، یعنی دیگر فرمان این موضوع دست شما نیست!

خودتان را دوست بدارید

خودتان را دوست بدارید

از آنجا که شما تایین کننده آن هستید که مردم شما را چگونه ببینند، اگر شما با اعتماد به نفس به اندازه خودتان را دوست داشتنی بدانید، عکس العمل دیگران به شما بطور ناخودآگاه تاثیر گرفته از رفتار خود شما خواهد بود.

با احساسات خودتان مهربان باشید (با خودتان دوست باشید)

هر چقدر خودتان را درباره ی احساساتی که دارید ملامت کنید، بیشتر احساسات خودتان را سرکوب کرده اید و با این کار حس رد شدن به شما دست می دهد. این رفتار با خودتان مناسب نیست.

به احساستان توجه کنید. اگر درباره ی چیزی دلخور هستید، دنبال چرایی آن دلخوری بگردید. چه چیزی باعث آن ناراحتی شد؟ آیا دلیل آن بیشتر از یک پیشامد است؟ احساسات شما می تواند هشدار دهنده ی این باشد که یک جای کار مشکل دارد!

با احساسات خودتان مهربان باشید و با خودتان دوست باشید

با احساسات خودتان مهربان باشید و با خودتان دوست باشید

یاد بگیرید که چیزهای منفی ای که به خودتان می گویید را بشناسید!

هر کسی یک “منتقد درون” دارد، که بدی ها و چیزهای وحشتناک را در درون بیان می کند. هیچ گاه نمی توانید به طور کامل از شر آن خلاص شوید. اما می توانید نوری مثبت به تمام آن نکات منفی بیاندازید. با این کار قدرت کمتری به منتقد درون تان می دهید.

خودتان را کشف کنید

خودتان را کشف کنید

کشف کنید که چرا خودتان را کمتر دوست داشتنی می پندارید. آیا دلیل آن رد شدن در یک رابطه است؟ آیا فکر می کنید به اندازه ی دلخواهتان زیبا نیستید؟ و یا شخصیت متفاوت و عجیبی دارید؟..به تمام این افکار توجه کنید، اگر بپذیرید این افکارتان را، راحت تر می توانید آنها را با افکار مثبت جایگزین کنید.

ادامه ی مطلب را در قسمت دوم (آینه نزدیک) مطالعه نمایید.

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *