چیدمان خونه وقتی خودشو نشون میده که همه چیز در جای مناسب قرار بگیره و مرتب باشه. فرقی نمیکنه چه وسیله ای تو خونه وجود داره یا ارزشش چقدره، مرتب چیدن اونا خونه رو جذاب و قشنگ تر نشون میده. یکی از مسائلی که نامنظم بودنش خیلی به چشم میاد، میز تلویزیون و وسایل صوتی و تصویریه که محل قرارگیریشون یکی از پرکاربردترین قسمتهای خونتونه. در اینجا به چند نکته واسه چیدن مناسب این وسایل اشاره میکنم.

ایده هایی برای دکوراسیون تلویزیون
ایده هایی برای دکوراسیون تلویزیون

مطابق با نیازهاتون میز تلویزیون را خریداری کنید

میتونین از میزهایی استفاده کنین که قسمتهای جدا کننده دارن، جدا از زیباییشون به خاطر کاربردهای مختلف، طراحی مخصوص خودشون رو هم دارن. وقتی وسایل مون رو توی این میزها میچینیم مثل این میمونه که قاب گرفته شدن ، تو هر قسمتش فقط میشه یه وسیله رو جا داد به همین دلیل میتونیم فضایی مرتب تر و تمیزتر ایجاد کنیم چون داخل این میزها جای تلویزیون، دستگاه دی وی دی و ضبط صوت کاملا جدا طراحی شده و اگر هم بخواین نمیتونین خارج از نظمشون بچینیدشون.

با این میزها انگار وسایل قاب گرفته شدن
با این میزها انگار وسایل قاب گرفته شدن

یه نوع میز دیگه هم هست که میتونین وسایلتون رو داخلش قرار بدین و درشو ببندین و تا موقعی که لازمشون نداریم اونا رو بیرون نیاریم. اینجوری کمک میکنه بیشتر مواقع میز تلویزیون مرتب به نظر برسه. البته این دلیل نمیشه وسیله هاتون رو داخل کشوها نامرتب و به هم ریخته قرار بدین باید اونا رو مرتب بچینین.

میزهای طبقه بندی شده
میزهای طبقه بندی شده

ایجاد سینمای خانگی و تجربه ی یک حس فوق العاده

اگر صفحه نمایش تلویزیونتون قاب و مسطحه، واسه اینکه فضا اشغال نشه و دیوار اتاق نشیمنتون پر بشه میتونید تلویزیون رو به دیوار نصب کنین. البته محل نصبش باید طوری باشه که ارتفاعش از وسایل جانبی تلویزیون زیاد نباشه و زاویه مناسب هم داشته باشه تا  وقتی نشستین به راحتی بتونید تصاویر رو ببینید و گردن و سرتون تحت فشار قرار نگیره.

سینمای خانگی
سینمای خانگی

این کار باعث میشه فضایی تمیز و جذاب ایجاد بشه و حس خوبی بهتون منتقل بشه که انگار تو یه سینمای کوچیک نشستین. یه مزیت این چیدمان اینه که بقیه وسایل فضای بیشتری رو در اختیار میگیرن و میتونید اونها رو نزدیکتر به هم و در محدوده کنترل شده تری قرار بدین.

سینمای خانگی
سینمای خانگی

از سیم جمع کن غافل نشین

هر چه وسایل صوتی و تصویری بیشتر میشن تعداد سیم هایی که به پریز وصل میشن هم بیشتر میشن که باعث میشه فضای خونه زیاد جالب به نظر نرسه. واسه حل این مشکل میتونین از سوکت های چند شاخه استفاده کنین و همه سیم های ورودی و خروجی رو به اون منتقل کنین که باعث میشه سیم ها از یه محل عبور کنن، یا میتونین اونها رو از پشت میز تلویزیون رد کنین و خارج از دید قرار بدین یا اگر پریز اصلی برق از تلویزیونتون فاصله داره، همه سیم ها رو مرتب کنین و کنار هم از بغل دیوار به سمت پریز یا سه راهی بکشین. واسه این که منظره بهتری هم درست کنین میتونین با پوشش سیم جمع کن که به دیوار نصب میشه  روی سیم ها رو بپوشونین. اما یادتون باشه اگر این کاورها فضای باز بیشتری دارن بهتره نذارین سیم ها زیاد گرم بشن.

از سیم جمع کن غافل نشین
از سیم جمع کن غافل نشین

یه راه بهتر هم اینه که از سه راهی استفاده کنین که سیم بلندی داره تا بتونید اونو به پشت تلویزیون ببرید که اینجوری فقط سیم سه راهی از کنار تلویزیون بیرونه.

مرتب کردن سی دی و دی وی دی ها

استفاده درست و به موقع از وسایل و مرتب کردنشون بعد از تموم شدن کارمون مهم ترین اصل در چیدمان مرتب وسایل خونگیه. اگرکنار تلویزیون جایی واسه نگهداری از سی دی و دی وی دی دارین اونها رو پخش و پلا نکنین. بعد از این که فیلمی دیدین یا آهنگ مورد علاقتون رو گوش دادین بهتره اون رو داخل جلدش قرار بدین و جای قبلیش بذارین. در واقع عادت درست استفاده کردن باعث میشه شلختگی و به هم ریختگی ایجاد نشه.

مرتب چیدن سی دی ها
مرتب چیدن سی دی ها

اگر هم میتونین جایی جداگانه برای فیلمهایی که دیدین درست کنین با این کار دیگه لازم نیست اونها رو با هم قاطی کنین و موقع گشتن دنبال یکیشون همه وسیله ها رو زیر و رو کنین واسه همین میدونین اون فیلم هایی که داخل میز تلویزیون موندن رو ندیدین و انتخابتون راحتتر میشه.

مرتب کردن سی دی و دی وی دی ها
مرتب کردن سی دی و دی وی دی ها
امتیازت به این مطلب چنده؟
برای خودت یا دوستات بفرست:
Default image
نرگس پارسایی

اگر نظری داری بنویس

دلبند

فروشگاه اینترنتی دلبند

ارسال سریع و تنوع بالای نیازهای نوزاد و کودک