چطور لکه های روی بالش رو پاک کنیم؟

حتما تا به حال براتون اتفاق افتاده که بالش هاتون لک بشن و نتونین لکه های روی بالش رو به طور کامل تمیز کنین و این لکه ها با گذشت زمان به سبب نفوذ چربی های بدنتون زرد رنگ میشن....

بهناز سرفراز
بهناز سرفراز آپدیت:
نحوه ی پاک کردن لکه های روی بالش

حتما تا به حال براتون اتفاق افتاده که بالش هاتون لک بشن و نتونین لکه های روی بالش رو به طور کامل تمیز کنین و این لکه ها با گذشت زمان به سبب نفوذ چربی های بدنتون زرد رنگ میشن. هر چند منشا این لکه ها رو میدونیم ولی باز هم استفاده از بالش های زرد شده برامون خوشایند نیست. میخوام اینجا یه خبر خوش بهتون بدم، دیگه نیازی به خریدن بالش جدید نیست بلکه تنها می تونید با استفاده از روشی که بهتون یاد میدم اون ها رو مثل روز اول سفید و تمیز کنید.

مواد مورد نیاز برای تمیز کردن بالش های قدیمی

  • 1 فنجان پودر ماشین لباسشویی
  • 1 فنجان پودر ظرفشویی
  • 1 فنجان سفید کننده
  • 1/2 فنجان بوراکس
مواد مورد نیاز

مواد مورد نیاز

ابتدا برچسپ روی بالش رو چک کنید تا مطمئن بشید قابل شستشو ست یا خیر. روکش یا محافظ بالش رو دربیارید.

بالش را خیس کنید تا لکه ها راحت تر پاک شوند

اولین قدم در پروسه تمیز کردن بالش، خیس کردن اون در آب گرمه. این کار باعث میشه لکه های سخت بالش راحتتر تمیز بشن. برای شروع قابلمه بزرگ رو پر از آب کنید و بذارید جوش بیاد، سپس پودر ظرفشویی، پودر لباسشویی و بوراکس رو در آب بریزید و محلول رو تا موقعی که پودرها حل بشن، هم بزنید. بعد از حل شدن کامل پودرها، محلول رو همراه با سفید کننده روی بالش بریزید و به مدت 30 دقیقه بذارید خیس بخوره. همچنین شما باید بعد از 15 دقیقه بالش رو زیر و رو کنید تا مطمئن بشید سراسر اون خیس شده باشه.

مخلوط کردن مواد در آب جوش

مخلوط کردن مواد در آب جوش

خیساندن بالش در محلول

خیساندن بالش در محلول

بالش را با ماشین لباسشویی بشویید

پس از خیساندن، ماشین رو بذارید روی یک دور کامل تا بالش به خوبی تمیز و شسته بشه.

شستن بالش

شستن بالش

خشک کردن بالش

سرانجام آخرین کاری که باید انجام بدید، خشک کردن بالشه. بالش رو توی خشکشویی قرار بدید. بالش های مصنوعی رو میشه با حرارت پایین خشک کرد. توپ های تنیس یا توپک های خشک کن خونگی تون رو در خشک کن قرار بدید تا کرک ها کاملا خشک بشند.

خشک کردن بالش ها

خشک کردن بالش

همانطور که در تصویر زیر می بینید، بالش ها کاملا سفید و تمیز شدند. بنابراین این اطمینان رو بهتون میدم که با این روش خونگی ساده می تونید بالش های قدیمی تون رو مثل روز اولشون سفید کنید.

نتیجه

نتیجه