در این عصر مدرن نزدیکی اعضای خانواده با تغییرات بزرگ فناوری و تغییرات فرهنگی تهدید میشود و در بسیاری از خانواده ها شاهد مسائلی مانند جدایی، آشفتگی، خودخواهی و در برخی از خانه ها حتی خشونت نیز هستیم. امروزه میبینیم که فرزندان و حتی همسران بیشتر وقت خود را با گوشی و در دنیای مجازی میگذرونن و شاید چندین ساعت در شبانه روز رو به این کار اختصاص میدن. باید تمام اعضای خانواده با هم همکاری کنند تا بتونن محیطی بهتر و خانواده ای شادتر داشته باشند. امیدوارم خوندن این مطلب بتونه تا حدودی بهتون کمک کنه.

ایجاد هدف و انسجام در خانواده

در ابتدا باید همسران کاستی های خودشون رو بشناسن و به فرزندانشون هم یاد دهند که با نقطه ضعف ها و در مقابل اون با نقاط مثبت وجودشون مواجه شن. بهتره که اعضای خانواده به صحبت بنشینن و اهدافی رو که برای آینده در سر دارن به تبادل بذارن و هرکسی ایده آل خودش رو انتخاب کنه و اونها رو جایی یادداشت کنند و با تمام انرژی برای پیشبرد اونها تلاش کنن.

همکاری و همدلی رمز موفقیت خانواده

همکاری و به اشتراک گذاشتن کارها در محیط خانه باعث میشه تا خانواده ای شادتر داشته باشیم و خستگی مسئولیت ها بر گردن یک نفر نباشه. در این حالت همه احساس میکنند که در زندگی سهمی دارند و باید مانند اعضای یک تیم در کنار هم هماهنگی و همدلی داشته باشند. برای شروع این مرحله میتونین از کارهای کوچکتر شروع کنین مثل همکاری در انجام کارهای تعطیلات آخر هفته یا یادگیری چیزهای جدید با همدیگه. اما فراموش نکنید در صورتی که کسی دچار اشتباه شد نیازی به بزرگ کردن اون اشتباه نیست و بهتره که از اون درس بگیرین و با انرژی پیش برید.

در انجام کارها باهم همکاری کنید

در انجام کارها باهم همکاری کنید

ویژگی های مثبت را در فرزندان خود پرورش دهید

قبلا در مطلب چطور والدین بهتری باشیم ؟ براتون توضیح دادم که پدر و مادر در دسترس ترین الگو برای فرزندان هستند که خوب و بد رو با رفتارهاشون به اونها آموزش میدن. والدین باید ارزش های مثبت نظیر عشق، تفکر، نظم، شادی و دوستی با افراد دیگر رو به بچه هاشون آموزش بدن. یادگیری این مفاهیم مثبت باعث سعادت و زندگی بهتر افراد میشه و کودکان در درجه ی اول با تماشای الگوهای مثبت آنها را میاموزند. برای وحدت بیشتر خانواده عادت مطالعه کردن رو تمرین کنید و راجع به مطالبی که خوندین با هم صحبت کنین.

الگوهای خوبی برای فرزندانمان باشیم

الگوهای خوبی برای فرزندانمان باشیم

برای فرزندان خود قانون تعیین کنید

بهتر است برای اینکه محیط زندگی ایمن تری داشته باشید قوانینی رو تعیین کنید که فرزندان و خودتان ملزم به رعایت آنها شوید. در تعیین قانون سخت گیر نباشید و به دنبال ساختن یه فرد کاملا ایده آل نگردید چون نتیجه ای معکوس میبینید و باعث ایجاد ترس در فرزندتان میشوید. فراموش نکنید که کودکان بیشتر از آنکه از شما بترسند باید شما را دوست داشته باشند. در هنگام اشتباهات خشم خودتون رو کنترل کنید و تصمیم گیری در رابطه با امور رو به زمانی که آرام میشوید موکول کنید.

فرزندانی قانونمند تربیت کنیم

فرزندانی قانونمند تربیت کنیم