چطور در روزهای سخت مثبت اندیش باشیم؟

یکی از برگترین چالش هایی که برای هر کس در زندگی وجود دارد، داشتن انگیزه ی فکری و روحی است. در واقع این چالشها ممکن است مربوط به کارتان باشد و یا روابط خانوادگی شما را شامل شود. در ادامه...

سمیرا هاشمیان
سمیرا هاشمیان آپدیت:
نگاه مثبت در روزهای سخت

یکی از برگترین چالش هایی که برای هر کس در زندگی وجود دارد، داشتن انگیزه ی فکری و روحی است. در واقع این چالشها ممکن است مربوط به کارتان باشد و یا روابط خانوادگی شما را شامل شود. در ادامه موارد خاصی را با هم مرور می کنیم که باید در ذهن خود آنها را حفظ کنید تا در شرایط سخت بتوانید مثبت اندیش باشید.

 

در هنگام شکست های زندگی لبخند بزنید

آیا شما فکر می کنید که در بدترین لحظات زندگی خود هستید؟ اگر در چنین مواقعی گرفتار شدید، باید سعی کنید خوشحال و مثبت اندیش باشید، چرا که هیچ راهی جز رو به جلو حرکت کردن ندارید. شکست خوردن در کارها همیشه نشانه ی بدی نیست، زیرا هر تلاشی را که برای انجام کاری می کنید، این طور به نظر می رسد که در کار خود پیشرفت کرده اید و در مسیر درستی در حال حرکت هستید.

با انگیزه به منتقدان خود ثابت کنید که اشتباه می کنند

افرادی که دائما در حال ایراد گرفتن از دیگرانند همیشه به شما می گویند که هرگز به موفقیت دست نخواهید یافت. آنها همیشه سعی می کنند زمانی که با شکست روبرو شدید شما را سرگرم کرده و روحیه ی شما را تضعیف کنند تا از آن موقعیت نتوانید خارج شوید. به آنها فکر کنید و از طعنه زدن های آنها به عنوان نیرویی الهام بخش بهره ببرید تا در زمانهایی که سختی ها به شما فشار می آورد مثبت اندیش باشید. به خودتان بگویید که دوباره تلاش می کنم تا به آنها ثابت کنم که توانا هستم و آنها اشتباه می کنند و خواهید دید که چگونه پوزخند آنها بعد از دیدن موفقیت شما ناپدید می شود.

مثبت نگر باشید

مثبت نگر باشید

به مشکلات افراد بد شانس فکر کنید

تنها حقیقتی که در دنیا اثبات شده است و می توانید به مطالعه پیرامون آن بپردازید این است که، شما خیلی خوش شانس تر خیلی از مردم در جهان هستید که حتی به آب آشامیدنی مناسب هم دسترسی ندارند چه برسد به اینترنت و کامپیوتر. درباره ی این افرادی که دارای شانس کمتری هستند کمی تامل کنید و به سختی های مشقت باری که روزانه با آن دست و پنجه نرم می کنند فکر کنید. شما متوجه خواهید شد سختی ها و کشمکش هایی که شما با آنها مواجه هستید در برابر مشکلات بسیار بزرگ دیگران هیچ است.

روزانه صحبت های مثبت الهام بخش را بخوانید

هر زمانی که در مشکلات و سختی ها گرفتار و افسرده شده اید، می توانید در اینترنت به صورت آنلاین و یا هر طریق دیگر صحبتهای الهام بخش و سخنانی را که در شما ایجاد انگیزه می کنند را بخوانید و یا گوش دهید. نقل قول های مثبت دارای معانی بسیار عمیقی هستند که می توانند بر روی نگرش و افکار شما تاثیرات مثبتی بگذارند. خواندن چنین مقالاتی به شما کمک می کند تا علاوه بر بازیابی مجدد تمرکز خود روی اهدافتان بیشتر کار کنید تا از حال بدی که در آن گرفتار شدید رهایی یابید.

از منابع الهام بخش بهره بگیرید

از منابع الهام بخش بهره بگیرید

سعی نکنید تا راه حل های فوری برای مشکلات خود بیابید

به ندرت میتوان راه حل فوری برای مشکلات پیچیده پیدا کرد. تنها نتیجه ای که میتوانید از راه حل های فوری در هنگام بروز مشکلات بدست آورید این است که بیشتر دچار افسردگی شوید. باید به طور مداوم تلاش کنید تا بتوانید برای پیشرفت بیشتر روی پای خود بایستید. بنابراین راه حل های فوری را کنار بگذارید، زیرا متوجه خواهید شد که گذراندن دوره های بد یک روندی طولانی است که به شما کمک می کند تا بر روی اهداف بلند مدت خود متمرکز باشید.

 

زندگی سلامتی داشته باشید

اگر سلامتی شما رو به کاهش داشته باشد، کار بسیار سختی خواهد بود که بخواهید هنگام بروز مشکلات مثبت اندیش باشید. سلامت روانی شما زمانی افزایش می یابد که از سلامت جسمی خوبی برخوردار باشید. شما می توانید با بهره بردن از رژیم غذایی مناسب، عادات منظم خواب، تناسب اندام و کنار گذاشتن هر گونه کار ناپسند زندگی سالم تری داشته باشید. از اعتیاد به الکل یا مواد مخدر دوری کنید زیرا می تواند سلامتی شما را از لحاظ ذهنی، جسمی و مالی به خطر بیندازد.

سبک زندگی سالم

سبک زندگی سالم