چطور در برخورد اول جذاب باشیم؟

در برخورد اول لازم نیست باهوش ترین و زیبا ترین فرد مجلس باشید تا در نظر دیگران به یاد موندنی و جذاب بشید. بعضی از افراد تمام این ویژگی ها رو دارند اما باز هم نمی تونند دیدگاه مثبتی از...

بهناز سرفراز
بهناز سرفراز آپدیت:
در گفتگوها مشارکت کنید

در برخورد اول لازم نیست باهوش ترین و زیبا ترین فرد مجلس باشید تا در نظر دیگران به یاد موندنی و جذاب بشید. بعضی از افراد تمام این ویژگی ها رو دارند اما باز هم نمی تونند دیدگاه مثبتی از خودشون در نظر دیگران ایجاد کنند. در این جور مواقع نیازه که مهارت هایی رو یاد بگیریم و اون ها رو تمرین کنیم. مهم نیست شما مصاحبه شغلی دارید و یا قراره با افراد جدیدی آشنا بشید، در اینجا نکاتی رو با شما درمیون میذارم تا به کمک اون ها افراد در برخورد اول ذهنیت مثبتی از شما داشته باشند.

خوش برخورد باشید

بهترین روش برای جذاب بودن اینه که خوش برخورد باشید، لبخند بزنید، احساس خوشحالی رو به دیگران انتقال بدید و از اون ها تعریف و تمجید کنید. مطمئن باشید بلافاصله احساسات مشابهی دریافت خواهید کرد.

خوش برخورد باشید

خوش برخورد باشید

در مکالمه تعادل برقرار کنید

این به این معنیه که به همون اندازه که گوش می کنید به همون اندازه صحبت کنید. یک مکالمه متعادل به این صورت که هر دو طرف، گفتگوی متقابل داشته باشند و دیدگاه هاشون رو با هم به اشتراک بگذارند. صحبت کردن با کسی که یکسره در حال حرف زدن و یا کسی که هیچ نظری نداره، چیزیه که همه از اون دوری می کنند.

در مکالمه تعادل برقرار کنید

در مکالمه تعادل برقرار کنید

لباس مناسب بپوشید

پوشش همیشه یکی از مهم ترین مولفه هاست به طوری که در نگاه اول ظاهر افراده که به چشم میاد. پس همون طوری که دوست دارید شما رو به یاد بیارند، لباس بپوشید. حواستون باشه اگر مصاحبه شغلی دارید بهترین گزینه لباس های رسمی هستند تا مرتب و جذاب به چشم بیاین و در دورهمی های دوستانه تر لباس های متناسب با شخصیت خودتون بپوشید.

لباس مناسب بپوشید

لباس مناسب بپوشید

سعی کنید علاقه مندی های طرف مقابل رو بشناسید

یکی از راه های عالی برای ایجاد تاثیر خوب و جذاب بودن اینه که خودتون رو برای شناخت افراد جدید علاقه مند نشون بدید. اما مراقب باشید خط بین علاقه به شناخت افراد با فضولی کردن در زندگی شخصی اون ها بسیار باریکه. سوال هایی بپرسید که اگه زمانی از خوتون هم پرسیده بشه، ناراحت نمی شید. همیشه حریم شخصی افراد رو حفظ کنید. بهتره سوال های مرتبط با بحث پرسیده بشه، به عنوان مثال اگه با یک عکاس صحبت می کنید، سوال هایی در مورد حرفه او و علاقه مندی هاش بپرسید.

علاقه مندی های طرف مقابل رو بشناسید

علاقه مندی های طرف مقابل رو بشناسید

ارتباط چشمی داشته باشید

چشم ها آینه روح هستند، بهتره موقع گفتگو ارتباط چشمی برقرار کنید. این کار باعث ایجاد اعتماد در طرفین میشه و به گونه ای علاقه مندی تون رو برای ادامه گفتگو نشون میدید.

ارتباط چشمی برقرار کنید

ارتباط چشمی برقرار کنید

در گفتگوها مشارکت کنید

سعی کنید اطلاعات و موضوعات جالبی رو در گفتگوهاتون به اشتراک بذارید، بخصوص اون هایی رو که بلدید و دنبال می کنید. اما حواستون باشه طوری رفتار نکنید که اطلاعاتتون رو به رخ بقیه می کشید، چون هیچ کس افراد مغرور رو دوست نداره. پس اگه فکر می کنید اطلاعات جالبی دارید، اون ها رو به اشتراک بذارید تا بعدها از شما به عنوان فردی باهوش یاد بشه.

در گفتگوها مشارکت کنید

در گفتگوها مشارکت کنید

خداحافظی گرمی داشته باشید

دونستن اینکه چه زمانی خداحافطی کنید هم برای ایجاد یک تصور خوب ضروریه. در لحظه ی خداحافظی باید به سیگنال هایی که به طرف مقابل تون انتقال میدید، توجه داشته باشید. در این مواقع باید از نگاه کردن به دور و اطراف، خمیازه کشیدن و یا تغییر لحن دوری کنید و در عوض زمانی که با لبخند و گشاده رویی خداحافظی کنید، این پیام رو به طرف مقابل میرسونید که باز هم دوست دارید همدیگر رو ببینید.

خداحافظی گرمی داشته باشید

خداحافظی گرمی داشته باشید