اتفاقات دنیای امروزی خیلی تند و سریع میگذره و به روز شدن برای خیلی از ماها کار راحتی نیست. هر روز هزارتا عکس پر زرق و برق از شبکه های اجتماعی میبینیم که دروغ یا راست، بهمون نشون میده که آدمهای اطرافمون زندگی های شاد و موفقی رو تجربه می کنند و گاهی اوقات انگار که ما از این قافله عقب موندیم. البته نباید نادیده گرفت که این شبکه های اجتماعی مفرح هم هستند و باعث میشن خیلی سریع تر از آشناهامون خبر بگیریم. مشکل اونجایی پیدا میشه که بخوایم همه چیز زندگیمون رو با بقیه مقایسه کنیم، از بشقاب توی سفره گرفته تا هیکلی که توی آینه میبینیم!

بدن خودتون رو دوست داشته باشید

بدن خودتون رو دوست داشته باشید

اگه به آدمهای جامعه دقت کنید، میبینید آدمهای خوشبخت اونهایی نیستند که یه قالب خاص، یک هیکل خاص، و یک مدل موی خاص دارند، بلکه کسانی هستند که خودشون رو دوست دارند و تغییرات اطرافیان روی روحیه شون تاثیری نمیذاره. اگه با هر بار رفتن روی وزنه ترازو از خودتون و هیکلتون بدتون میاد، این یعنی رابطه ای که با خودتون برقرار کردید خدشه دار شده. کسی که خودش و بدنش رو دوست نداشته باشه، از زندگی کردن نا امید میشه و تصمیم های زندگیش رو بدون اولیت دادن به خودش میگیره، که این اصلا خوب نیست.

همه ما توسط عکس های خوش هیکل مانکن ها و حتی آدمهای معمولی توی خیابون ها بمباران میشیم. توی این گیر و دار، چطوری میتونیم خودمون و بدنمون رو بیشتر دوست داشته باشیم؟

بدنتون رو به خاطر عملکردش دوست داشته باشید، نه ظاهرش

اگر زنده هستید، سالم هستید (اگه میتونید این مطلب رو بخونید به اندازه کافی سالم هستید) و اگر بدنتون هنوز کارکرد خودش رو از دست نداده، باید بدونید که جزو آدمهای خوشبخت روی کره زمین هستید. بدن ما هر روز بدون وقفه کارهای خیلی زیادی رو درون خودش انجام میده، بدون اینکه ما خبردار بشیم یا بهش فرمان بدیم، هر کاری که باعث میشه شما راه برید، غذا بخورید، فکر کنید و تصمیم بگیرید نشونه این هست که بدنتون با قدرت داره وظایفش رو انجام میده.

اگه با بخش خاصی از بدنتون مشکل دارید، تمرکزتون رو بذارید روی اون اندام و فکر کنید نقش این اندام در بدن شما چیه؟ مثلا اگه از اینکه پاهای لاغر و کشیده ندارید ناراحت هستید، به این فکر کنید که در عوض پاهای شما قوی تر و تنومندتر هستند، احتمالا تعادل بهتری دارند و شما رو تا کیلومترها اینطرف و اونطرف میبرند. اینها کم نیستند. تمرکزتون رو از نکات منفی به نکات مثبت اعضای بدنتون انتقال بدید.

بدنتون رو به خاطر عملکردش دوست داشته باشید، نه ظاهرش

بدنتون رو به خاطر عملکردش دوست داشته باشید، نه ظاهرش

حسرت هیکل قبلیتون رو نخورید

بعضی ها هستند که همیشه در حسرت هیکلی که یک روز شبیه عروسک های باربی بوده گیر می کنند و همیشه و همه جا افسوس گذشته رو میخورند. باید بدونید که همونطور که زندگی در جریانه، بدن های ما به طور مداوم تغییر می کنند. اتفاقات زیادی توی زندگی میتونه باعث ایجاد تغییرات در بدن بشه. بچه دار شدن، ورزش کردن، بالا رفتن سن، شرایط روحی و… همه و همه میتونن باعث چاق یا لاغر شدن ما بشن. اما واقعیت اینه که هر روز، شانس دوباره ایه برای اینکه بدن جدیدمون رو دوست داشته باشیم و باهاش مهربون باشیم.

در آرزوی هیکل دوران دبیرستان بودن، اون زمانی که جین های سایز کوچک می پوشیدیم و همه ازمون تعریف میکردن کاری از پیش نمیبره. اینکه صرفا بتونید سایز کوچکتر بپوشید به تنهایی لطفی در حق زندگیتون نمیکنه. مسائل خیلی بزرگتر در زندگی وجود داره و کلی فعالیت جذاب هست که نباید بذارید افسردگی به خاطر هیکل جلوی کشف و ماجراجویی کردن ازشون رو بگیره.

در حسرت هیکل قبلی تون گیر نکنید

در حسرت هیکل قبلی تون گیر نکنید

مراقب بدنتون باشید

اگه واقعا بدنتون رو دوست داشته باشید و از همه مهمتر – خودتون رو دوست داشته باشید – قطعا بیشتر از بدنتون مراقبت خواهید کرد. اگه غذایی رو میبینید که هیچ ارزش غذایی نداره و به بدنتون ضرر میرسونه، ازش دوری کنید. اگه میبینید یه روز پرخوری کردید و احساس سنگینی دارید، به جای پله برقی های مترو از پله های معمولی استفاده کنید. هر از گاهی پیاده روی کنید و به بدنتون این اعتماد رو بدین که حواستون بهش هست، دوستش دارید. اگه مشکلی برای بدنتون پیش میاد، دکتر رفتن رو پشت گوش نندازید. بدن سالم و تنومند داشتن خیلی بهتر از داشتن بدن لاغر در چهارچوب هایی که دنیای مد و شهرت بهمون تحمیل میکنه هست. امتحان کنید و نگرشتون رو نسبت به این مسائل عوض کنید، مطمئن باشید که تغییرات چشمگیری احساس خواهید کرد.

مراقب بدنتون باشید

مراقب بدنتون باشید

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر