با داشتن تخته برش تمیز میشه جلوی آلودگی، باکتری و مسمومیت غذایی رو گرفت. بعضی ها برای احتیاط تخته برش گوشت و مرغ رو از تخته برش دیگر مواد غذایی ها جدا می کنند. خود من هم از چند تا تخته برش سفید پلاستیکی استفاده میکنم ولی اینم دلیل نمیشه بیخیال تمیز کردنشون باشم. از روش های زیادی برای از بین بردن لکه های تخته برش ها  استفاده کردم و بالاخره راه حل تمیز شدنشون رو پیدا کردم. این راه حل چیزی نیست جز لیمو! اسانس لیمو و آب لیمو ترکیباتی هستن که می تونند حساسیت به نور رو افزایش بدند. و هنگام ترکیب با نور خورشید به طور طبیعی و بدون نیاز به سابیدن، لکه ها رو از بین می برند. با من همراه بشید و ادامه ی مطلب رو بخونید.

مواد مورد نیاز برای داشتن تخته برش تمیز

  • نصف لیمو
  • تخته برش لکه دار
مواد مورد نیاز برای تمیز کردن تخته برش

مواد مورد نیاز برای تمیز کردن تخته برش

نکته

در صورت داشتن روغن لیمو میتونید از اون استفاده کنید. 10-5 قطره از روغن رو با 1/4 فنجان آب سرد قاطی کنید، بعد محلول رو روی یک اسفنج بریزید. سپس از همین اسفنج برای تمیز کردن لکه های تخته برش استفاده کنید.

دستورالعمل تمیز کردن تخته برش

لیمو رو فشار بدید و آب اون رو روی تخته برش بریزید. بعد بوسیله پوست لیمو، آب لیمو رو به سرتاسر تخته برسونید و مطمئن بشید به تمام قسمت ها و داخل شیارها رسیده.

تمیز کردن لکه ها با لیمو

تمیز کردن لکه ها با لیمو

تخته برش رو به حیاط ببرید و در جایی زیر نور مستقیم آفتاب قرار بدید.

قرار دادن تخته برش زیر نور خورشید

قرار دادن تخته برش زیر نور خورشید

اون رو برای چند ساعت و حتی میتونید تا زمان غروب خورشید همونجا بذارید. سپس با آب و صابون بشوریدش.

نتیجه نهایی

نتیجه نهایی

لکه ها باید کاملا پاک شده باشند. اگر هنوز یه مقداری باقی مونده، دوباره این مراحل رو تکرار کنید.

پس از این به بعد شوینده ها و پاک کننده های گرون رو فراموش کنید و به جاش از لیمو استفاده کنید. این روش ساده ترین و مقرون به صرفه ترین روشیه که میشه لکه های تخته برش رو از بین برد و یه تخته برش تمیز داشت.

قبل و بعد

قبل و بعد

به این مطلب امتیاز بده