چطور افکار منفی رو از خودم دور کنم؟

افکار منفی ممکنه برای هر انسانی بوجود بیاد. افکار منفی، اگه تحت کنترل قرار نگیرن آسیب های جدی به بدن وارد میکنن و انرژیتونو ازبین میبرن. قبل از اینکه خلق و خوی شما دچار تغییراتی بشه و استرس شما رو...

سمیرا هاشمیان
سمیرا هاشمیان آپدیت:
دور کردن افکار منفی

افکار منفی ممکنه برای هر انسانی بوجود بیاد. افکار منفی، اگه تحت کنترل قرار نگیرن آسیب های جدی به بدن وارد میکنن و انرژیتونو ازبین میبرن. قبل از اینکه خلق و خوی شما دچار تغییراتی بشه و استرس شما رو افزایش بده، حتما باید این افکار رو نابود کنین. شما باید هر زمانی که این افکار نا خود آگاه به سراغتون میاد مدیریتش کنین. سعی میکنم در این مطلب چند راهکار رو پیشنهاد بدم که میشه به وسیله اونا از شر این افکار منفی خلاص شد.

دور کردن افکار منفی

دور کردن افکار منفی

یوگا، آرامبخش و مطمئن

یکی از اولین راهکارهای موثر برای از بین بردن افکار منفی یوگا میباشد. شما با تمرکز کردن و تنفس عمیق میتونین اون افکار بد رو از خودتون دور کنین. یوگا بسیار وزرش آرام بخشیست که هم تاثیر جسمی داره هم ذهنی. افرادی که یوگا کار می‌کنن کمتر روی احساسات منفی تمرکز می‌کنن و در سرکوب نکردن احساسات مثبت عملکرد بهتری دارن.

برای دور شدن از افکار منفی، با افراد مثبت معاشرت کنید

سعی کنین دوستایی رو انتخاب کنین که تاثیر مثبت روتون بذارن و همیشه بهتون انرژی بدن. زمانی که یک موج منفی ذهن شما رو درگیر می کنه بجای اینکه تنها بشینین و به افکار منفی توجه کنین با دوستاتون صحبت کنین و ازشون کمک بگیرین. اگه اطرافتون رو پر از آدمای مثبت کنین همیشه تو تصمیم گیری تمام مراحل زندگی میتونن کمکتون کنن و مسیر درست رو بهتون نشون بدن.

با افراد مثبت خودتونو محاصره کنید

با افراد مثبت خودتونو محاصره کنید

افکار منفی ذهنو با خلاقیت دور بزنین

هنگامی که حس کردین افکار منفی ذهنتونو در گیر کرده، می تونین اونارو به صورت خلاقانه از بین ببرین. چیزهایی رو بنویسین، نقاشی کنین و فعالیتهای دیگه انجام بدین تا ذهنتون نسبت به افکار منفی منحرف بشه. شما با خلاقیت می تونین احساس آزادی رو حس کنین و  از طریق یک سبک هنری

افکار رو از ذهنتون خارج و پاک کنین. چون زمانیکه مشغول فعالیتی باشین تمام حواستون اونجاست و دیگه به چیزای منفی فکر نمیکنین و اذیتتون نمیکنه.

افکار منفی ذهنو با خلاقیت دور بزنین

افکار منفی ذهنو با خلاقیت دور بزنین

شادی قاتل افکار منفی

لبخند زدن باعث میشه که افکار منفی ازتون دور بمونه و همیشه به افکار مثبت فکر کنین. جلوی آیینه بایستین و لبخند بزنین، یا به کسایی که دوستشون دارین وقت بگذرونین و به هر بهونه ای شاد باشین. این کارها باعث میشه که روحیتون تغییر کنه و استرسی که توسط افکار منفی به سراغتون میاد از بین بره. وقتی که شما آرامش داشته باشین به راحتی به همه کاراتون میرسین و مشکلی براتون پیش نمیاد.

شادی قاتل افکار منفی

شادی قاتل افکار منفی

افکارتون رو روی کاغذ بیارین

زمانیکه یک مشغله فکری دارین و خیلی بهتون فشار میاد سعی کنین افکاری که توی ذهنتون سرو کله میزنن رو توی یه برگه یادداشت کنین و دنبال راه حلاش باشین. مثلا میخواین یه فعالیتو شروع کنین، برای همین اونو یه جا بنویسین و به تمام آثار و نتایجشم فکر کنین و در کنارش بنویسین. چون با این کار هم فکرای منفی رو از خودتون دور میکنین هم به راحتی به نتیجه میرسین.

افکارتونو روی کاغذ بیارین

افکارتونو روی کاغذ بیارین