چطوری ماسک انگور درست کنیم؟

اگر به دنبال یه ماسک میوه ای میگردین تا پوستتون روشن بشه، باید ماسک انگور رو امتحان کنین. این ماسک نه تنها پوستتون رو روشن و نرم میکنه، بلکه برای اون بسیار مفید هم هست. انگور، به طور خاص نوع...

نرگس پارسایی
نرگس پارسایی آپدیت:
ماسک انگور برای پوست

اگر به دنبال یه ماسک میوه ای میگردین تا پوستتون روشن بشه، باید ماسک انگور رو امتحان کنین. این ماسک نه تنها پوستتون رو روشن و نرم میکنه، بلکه برای اون بسیار مفید هم هست.

انگور، به طور خاص نوع قرمز اون، فواید زیادی برای زیبایی و سلامتی داره و غنی از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان مثل فلانوئید ها، تانن ها و رزوراترول هستش. اون ها اثرات شگفت انگیزی برای مقابله با رادیکال های آزاد دارن و به باقی موندن و جوانی و درخشندگی پوست کمک میکنن. انگور آمینو اسید هم داره که به بازسازی پوست کمک میکنه.

این میوه شگفت انگیز میتونه پوستتون در برابر آسیب خورشید محافظت کنه، از چین و چروک جلوگیری کنه، انعطاف پذیری پوست رو افزایش بده و به عنوان یه پاک کننده عالی برای تمام پوست ها کاربرد داره. انگور سرشار از آلفا هیدروکسیل اسیده که به جلوگیری از آکنه و درمان اون کمک میکنه. با این مزایای شگفت انگیز برای زیبایی حتما باید از این ماسک استفاده کنین.

میتونین از آب انگور یا پوره انگور استفاده کنین. ماسک های صورت انگور در فروشگاه ها رو نخرین، چون به راحتی میتونین در خانه اونو درست کنین. دستورالعمل ها ساده هستن، و از اونجا که از انگور یا آب انگور تازه استفاده میکنین تمام خواص طبیعی اون رو به بهترین شکل دریافت میکنین.

دستورالعمل ۱

این روش با انگور و کیوی هستش. کیوی آنتی اکسیدان ها زیاد و ویتامین C، E و K داره. دانه های سیاه اون روغن امگا ۳ داره که برای پوستتون شگفت انگیزه. موقعی که انگور و کیوی رو با هم مخلوط میکنین، یه ماسک شگفت انگیز درست کردین که باعث روشنی و سلامت پوستتون میشه.

مواد مورد نیاز و روش تهیه:

چند دانه انگور بردارین و اونا رو له کنین تا گوشته اون بیرون بیاد. به مقدار مساوی کیوی با اون مخلوط کنین. میتونین اگه دوست داشتین به این مخلوط ماست هم اضافه کنین.

این ماسک رو به پوست تمیز بزنین و ۲۰ دقیقه منتظر بمونین. با آب ولرم صورتتون رو بشویین. پوستتون احساس درخشندگی و تازگی بهش دست میده.

انگور و کیوی برای روشنی پوست

انگور و کیوی برای روشنی پوست

دستورالعمل ۲

در این روش به انگور و سیب نیاز دارین. هر دو میوه سرشار از آنتی اکسیدان هستن، پس با گرفتن این آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزاد مقابله میکنین.

مواد مورد نیاز و روش تهیه:

دو قسمت از سیب رو بردارین و به خمیر تبدیل کنین. چند دانه انگور بهش اضافه کنین و اونا رو له کنین. هر دو رو به خوبی با هم مخلوط کنین تا یک دست بشن.

پوستتون رو به خوبی تمیز کنین و این ماسک رو بهش بزنین و نیم ساعت صبر کنین. کاملا صورتتون رو بشویین. با استفاده منظم از این ماسک پوستتتون تمیز و روشن میشه.

انگور و سیب برای از بین بردن رادیکال های آزاد

انگور و سیب برای از بین بردن رادیکال های آزاد

دستورالعمل ۳

برای این روش به انگور و توت فرنگی نیاز دارین. توت فرنگی سالیسیک اسید داره در حالی که انگور آلفا هیدروکسیل اسید داره. این دو برای پوست کرخت و بی روح عالین.

روش تهیه:

یک توت فرنگی رو به قطعات مختلف تقسیم کنین و سپس اونو له کنین. چند دانه انگور له شده رو بهش اضافه کنین. هر دو میوه رو  به خوبی با هم مخلوط کنین تا زمانی که یک دست بشن. میتونین یک قاشق چایخوری عسل بهش اضافه کنین. ماسک رو بر روی صورت و گردنتون بزنین. ۲۰ دقیقه بعد با آب ولرم اونو بشویین. با این کار نتایج قابل مشاهده ای میبینین که پوستتون هر روز روشن و درخشنده تر میشه.

انگور و توت فرنگی برای شادابی پوست

انگور و توت فرنگی برای شادابی پوست

میتونین انگور رو با تقریبا هر چیزی ترکیب کنین و یه ماسک صورت بسازین و از اون استفاده کنین. ماست موقعی که با انگور استفاده میشه به خوبی روی پوست کار میکنه. همچنین میتونین از آب پرتقال، آرد، روغن دانه انگور، شیر و … استفاده کنین. برای درمان آکنه، از آرد گندم و جوش شیرین با انگور استفاده کنین. این برای پوست چرب شگفت انگیزه. یک ماسک صورت درست شده انگور با ماست میتونه به درمان آفتاب سوختگی کمک کنه و با اضافه کردن عسل باعث حفظ رطوبت و جوانی پوست میشه.

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

کسب و کارت را اینترنتی کن

کوپن تخفیف 20 درصدی: 2nafare