همه می دانند که خوابیدن با آرایش اصلا کار درستی نیست، اما این موضوع چقدر میتواند بد باشد؟ در واقع انجام چنین کاری باعث می شود تا پوست صورت در معرض خطرات بسیاری قرار گیرد. اینکه بعد از یک مهمانی یا دورهمی دوستانه فقط بخاطر خستگی و یا هر دلیل دیگری تنبلی کرده و پاک کردن آرایش صورتتان را به تعویق بیاندازید، تنها با دستان خودتان باعث خراب شدن پوست خود خواهید شد. با خواندن مطلب امروز حتما قانع می شوید که چرا باید قبل از خواب میکاپ و هر آرایشی که روی صورت خود دارید پیش از خواب پاک کنید.

7 مزیت شگفت انگیز خیار برای داشتن پوستی سالم
اغلب افراد خیار را به عنوان یک خنک کننده می شناسند. این گیاه…
»

1. پاک نکردن آرایش و التهاب پوست

تحقیقات متخصصان پوست نشان می دهد اگر آرایش روی صورت باقی مانده و پاک نشود گرد و خاک و آلودگی ها و همچنین سلولهای مرده پوست از بین نمی رود. این عمل باعث می شود تا عوامل خارجی و موارد یاد شده روی پوست بمانند و منافذ پوست را مسدود نمایند، که در نتیجه منجر به بروز التهابات مزمن پوستی مانند “جوش” می شود.

2. عاملی برای کدر شدن پوست صورت

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که صبح هنگامی که بیدار شدید و در آینه نگاه کرده اید آرزو کنید که ای کاش پوستی شفات تر می داشتید؟ شاید یکی از دلایلی که به آرزوی خود نمی رسید عدم پاک کردن آرایشتان پیش از رفتن به رختخواب باشد. پزشکان بر این عقیده اند چربی ها و سلولهای مرده بدلیل قرار گرفتن در لایه ی بیرونی پوست چنانچه پیش از خواب تمیز نشود با بالشت در تماس بوده که این عاملی باعث کاهش عملکرد طبیعی پوست و در نهایت کدر شدن آن می شود. پاکسازی و لایه برداری منظم از تمام سطح پوست باعث پدیدار شدن سلولهای جدید و همچنین عاملی برای ادامه ی روند طبیعی در بهبود پوست خواهد بود. با در پیش گرفتن روندی که گفته شد به پوستی شفاف و درخشان دست خواهید یافت که به نظر می رسد دیگر به آرایش زیادی برای روشن کردن پوستتان نیاز نباشد.

خواص سیب برای زیبایی پوست و مو
سیب ، این نعمت الهی که همیشه و در بیشتر فصول سال از…
»

عاملی برای کدر شدن پوست صورت

3. پوست پیرتر و چین و چروک آن بیشتر می شود

محققان بر این عقیده اند که آرایش مانند دامی برای پوست عمل میکند که آن را در معرض آسیب های اکسیدانی محیط اطراف خود قرار می دهد. این آسیب ها منجر به از بین رفتن محافظهای پوستی شده و باعث نشان دادن سن بیش از آنچه که هست می شود. برای اثبات این مطلب محققان یک آزمایش انجام دادند. در این آزمایش یک زن برای یک ماه شستشوی صورت خود را متوقف کرد و هر روز صبح بر روی صورت نشسته اش آرایش خود را تجدید کرد. نتیجه که بدست آمد به این صورت بود که او به معنای واقعی کلمه 10 سال از سن خود پیرتر به نظر می رسید، و همه این بدلیل چشم پوشی کردن او از شستشوی مداوم صورتش بود.

پوست پیرتر و چین و چروک آن بیشتر می شود

4. باعث بدتر شدن جوشهای صورت می شود

پاکسازی پوست گامی مهم در قواعد زیبایی هر کسی است، بویژه افرادی که دارای پوستی قرمز و حساس هستند. در خانم هایی که دارای پوستی چرب همراه با جوش و یا آکنه هستند، خوابیدن بدون آنکه آرایش خود را پاک کنند می تواند باعث وخیم تر شدن شرایط پوستی در آنها شود.

باعث بدتر شدن جوش صورت می شود

5. پوست در معرض خطر انواع عفونت قرار می گیرد

با وجودی که عمل خوابیدن با آرایش به خودی خود نمی تواند باعث بروز عفونت گردد، اما پزشکان بر این عقیده اند اگر فردی روی پوست خود جراحت و یا خراشی مانند جوش غرور و یا آکنه داشته باشد که متورم شده است، احتمال بروز عفونت با انجام چنین عملی در وی دور از انتظار نیست، چرا که هیچ محافظتی از پوست او به عمل نمی آید. به یاد داشته باشید “پوست” اولین خط دفاع بدن در برابر عفونت هاست.

چگونه با روش های طبیعی پوست جوان داشته باشیم؟
همه در تلاش برای داشتن پوست جوان، شاداب و درخشان هستن و سعی…
»

6. ممکن است باعث جوش زدن پوست شود

در نظر داشته باشید به گفته پزشکان لوازم آرایشی که برای زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند، از موادی مانند رنگ ها و رایحه های متفاوتی تشکیل شده اند. زمانی که این مواد برای مدت طولانی روی پوست قرار می گیرند موجب بروز التهابات پوستی می شوند، بخصوص افرادی که دارای پوستی حساس و صدمه پذیر هستند باید به طور خاص نسبت به این مسائل حساسیت به خرج دهند.

ممکن است باعث جوش زدن پوست شود

توجه: حتی اگر فوق العاده خسته هستید قبل از رفتن به رختخواب حتما پوست خود را از هر گونه آرایش پاک کنید. با توجه به نوع پوست و مواردی که گفته شد به مراقبت از پوست خود بپردازید و یا از پزشکتان کمک بگیرید.

حرف آخر: دو بار در روز پوست خود را تمیز کنید. اگر شما آرایش غلیظ دارید، از پاک کننده های سریع استفاده کنید و اگر آرایش معمولی دارید پاک کننده ی ملایم تری را برای از بین بردن آلودگی ها و ناخالصی های سطح پوست به کار بگیرید.

فواید سیب زمینی برای مراقبت از پوست
سیب زمینی سرشار از آنتی اکسیدانه و علاوه براین حاوی تعدادی از مواد…
»

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...