کدام چراغ آویز برای آشپزخانه ما مناسب تره؟

نورپردازی و انتخاب منبع مناسب نور برای هر اتاق تاثیر مهمی در زیبایی دکوراسیون داره. با نورپردازی مناسب میتونیم چهره ی یک اتاق رو برجسته تر نشون بدیم. همونطور که هر یک از ما با انتخاب لباسهای متنوع در طرح...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
بازتاب نور به سقف با چراغهای آویز کاسه ای شکل

نورپردازی و انتخاب منبع مناسب نور برای هر اتاق تاثیر مهمی در زیبایی دکوراسیون داره. با نورپردازی مناسب میتونیم چهره ی یک اتاق رو برجسته تر نشون بدیم. همونطور که هر یک از ما با انتخاب لباسهای متنوع در طرح و رنگ سعی بر بیشتر جلوه کردن خودمون داریم، نورپردازی و چیدمان یک آشپزخونه هم باید به شکلی باشه تا ویژگی های منحصر به فرد اون رو بهتر نشون بده. استفاده از چراغ های آویز برای آشپزخونه ایده ی مناسبی در نورپردازی محسوب میشه اما باتوجه به تنوع چراغ ها در ادامه با بررسی ویژگیهای هرکدوم بیشتر با اونها آشنا میشیم.

چراغ آویز برای اپن آشپزخانه

چراغ آویز برای اپن آشپزخانه

انواع چراغهای آویز

این چراغها نوعی وسیله ی روشنایی سقفی هستن که به کمک میله های فلزی، زنجیر یا سیم حالت معلق و آویزان از سقف دارند. آنها برای همه ی اتاق ها کارایی دارند و با توجه به میزان فضای اتاق بصورت مجزا یا چندتایی استفاده میشن، اما وقتی از آنها به طور اختصاصی برای آشپزخونه استفاده کنیم بسیار ارزشمند و چشم نواز هستند. ابعاد و انواع مختلفی دارند که باعث تطبیق پذیری بهتر با محیط میشن در اینجا چند مدل محبوب از این چراغها رو براتون معرفی میکنم.

چراغ استوانه ای شکل مدلی رایج از چراغهای آویز

این چراغها دارای پوشش استوانه ای در اطراف منبع نور هستند. انواع مختلفی دارند اما سایزهای بزرگترشان برای آشپزخانه مناسب تر است. همچنین این نوع از چراغهای آویز نسبت به بقیه مدلها متداول تر هستند. معمولا یک محدوده و فضا رو بیشتر از بقیه نقاط روشن میکنند هرچند توانایی روشن کردن همه ی فضای آشپزخونه رو هم دارن چون نور زیادی رو به یک نقطه میتابونن.

مدلی رایج از چراغ آویز برای آشپزخانه

مدلی رایج از چراغ آویز برای آشپزخانه

نوری مختص آشپزخانه با چراغهای کاسه ای شکل

معمولا از چراغهای کاسه ای شکل بیشتر برای فضای آشپزخانه استفاده می کنند. این چراغها هم توانایی تابش نور به سطوح پایین و کف اتاق را دارند و هم با باز بودن فضای بالای چراغ، میزانی از نور را به سقف منعکس میکنند تا با بازتاب نور فضارو روشن تر جلوه بدن. به همین خاطر برای آشپزخونه های مدرن مناسب ترند.

بازتاب نور به سقف با چراغهای آویز کاسه ای شکل

بازتاب نور به سقف با چراغهای آویز کاسه ای شکل

چراغهای اشکی شکل و نمایی زیبا برای اُپن آشپزخانه

چون این نوع از چراغها در سایزهای کوچکتر هستند معمولا باید بصورت چندتایی از آنها در کنار هم استفاده کنیم. آنها دارای دونوع باز و بسته هستند. در حالت بسته کاملا شبیه قطرات اشک هستند و هیچ لبه و زاویه ای برای تابش نور به یک نقطه ندارند اما در حالت باز  آنها جریانی از نور را به یک نقطه پخش می کنند. معمولا از این نوع چراغ های آویز برای قسمت بالای اپن آشپزخانه یا سقف بالای میز استفاده میکنند.

چراغ اشکی شکل باز

چراغ اشکی شکل باز

مدلهایی از لامپ اشکی شکل

مدلهایی از لامپ اشکی شکل

درخششی چشم نواز با گوی های درخشان

چراغهای آویز کروی شکل، بسیار لوکس و زیبا هستند و درخشش چشم نوازی برای دکوراسیون شما فراهم می کنند. کاربرد آنها چیزی فراتر از تابش نور است و در واقع جزئی از لوازم مجلل و لوکس برای آشپزخونه به حساب میان.

گوی های درخشان برای آشپزخانه های لوکس

گوی های درخشان برای آشپزخانه های لوکس

تابشی یکسان برای همه ی سطوح با چراغهای آویز هندسی

این نوع از چراغهای آویز جزئی از خانواده ی چراغ های کروی شکل با اشکال مختلف هندسی اند و بدلیل طراحی پیچیده و منحصر به فردی که دارند بجای اینکه سیلی از نور رو به یک نقطه پخش کنند تمام فضا رو روشن می کنند و کاملا برای قسمت مرکزی سقف آشپزخانه مناسب هستند.

چراغ آویز هندسی

چراغ آویز هندسی

نمونه ای از چراغهای هندسی

نمونه ای از چراغهای هندسی

با مینی آویزها خوشه ای از نور بسازید

همانطور که از اسم این چراغ ها پیداست آنها بسیار کوچکتر از همنوعان خود هستند پس باید از آنها به شکل خوشه ای استفاده کنید. اندازه ی کوچکتر این چراغ ها این قابلیت رو فراهم میکنه تا بتونیم از اونها در دسته هایی با شکلهای  مختلف و در هر ارتفاعی از سقف آشپزخونه استفاده کنیم. همچنین برای روشن کردن نقطه ای خاص مثلا اپن یا کانتر بسیار مناسب هستند.

چراغهای آویز مینی

چراغهای آویز مینی

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare