خیلی از آدم های دور و بر ما امروزه برای اینکه بتونن باهوش تر به نظر برسن و یا اینکه از یک طبقه خاص اجتماعی به حساب بیان از پوشش های خاصی بهره میگیرن، یک نمونه ساده که حتما بین جوانها دیدین استفاده از عینک هایی با فریم ضخیم هست که امروزه مد شده و در پشت پرده مفهومی این پوشش متبلور کننده حس روشنفکری را برای استفاده کننده در نگاه بیننده است. حالا ما امروز میخوایم از این لایه رویین و پوششی کمی به لایه های عمیق تر بریم تا بدونیم اصول اولیه پوشش و عادات برای باهوش و متفکر به نظر رسیدن چی چیزهایی هستند!

با الهام بخشی صحبت کنید

اولین درس برای اینکه در یک محفل بتونید جایگاه مناسب رو به دست بیارین استفاده از فن بیان شماست، سعی کنید با هیجان ولی شمرده شمرده صحبت کنید، از افزایش و کاهش انرژی در حجم صداتون برای تاثیرگذاری استفاده کنین. تا شما خودتون حرفی را که دارید میزنید باور نداشته باشین صحبت های شما روی هیچ فرد دیگری اثر نخواهد داشت.

همیشه سوالات با استفهام انکاری هم جواب میده امتحان کنین :)

کلام پرحرارت و شمرده

کلام پرحرارت و شمرده

خودتون رو بیشتر بپوشونین

تحقیقات گروه گری (اینجا) نشون داده که هرچه بیشتر پوشیده باشید و از ترکیب رنگ های کمتری استفاده کنید اول اینکه در ذهن مخاطب از درجه تفکر و اهمیت بالاتری بخوردار هستید و در مرحله بعد بیشتر توجه او به صحبت ها و ذهن شما خواهد بود به جای اینکه به جزئیات بدن و یا لباس شما توجه کند.

این یک عرف در بین سیاست مدارای جهانه که معمولا تا جایی که امکان داره پوشش بیشتری داشته باشن و اینکه نهایتا از ترکیب دو رنگ در لباسشون استفاده کنند نه بیشتر، ایندفعه که اخبار رو نگاه میکنید بیشتر توجه کنین.

پوشش کامل

پوشش کامل

تماس چشمی بیشتر و با اعتماد تر

خوب به یاد داشته باشین که هرگز چشم هاتون رو از مخاطب ندزدین، سعی کنین با اقتدار تماس چشمی برقرار کنین و به آرومی اون رو قطع کنید. سعی کنید به نقاط خاص خیره نشین و به هاله کل صورت مخاطب دقت کنین.

گرچه در فرهنگ های مختلف نگاه و تماس چشمی میتونه معنای متفاوتی داشته باشه ولی در اکثر نقاط کشور ما معنای قدرت، اعتماد به نفس و رهبری را منعکس میکنه.

تماس چشمی

تماس چشمی

بیشتر نگران شوید

آدم های باهوش و متفکر بیشتر گوش میدهند، درباره همه چیز اظهار نظر نمیکنند ولی به شدت دقیق و حساس هستند، اونها بیشتر از همه به اتفاقات اطراف واکنش نشون میدن، نگران میشن و واکنش های با آرامش نشون میدن.

شما هم باید اینجوری باشین و به اتفاقات اطرافتون با آرامش و با مکث های با معنا دقیق نگاه کنید، گوش کنید و بعد از اون عکس العمل خودتون رو نشون بدین.

متفکر باشیم یا متفکر به نظر برسیم؟

اون چیزی که ما میدونیم اینه که متفکر به نظر برسیم راحت تره تا متفکر باشیم! البته این “به نظر رسیدن” همیشگی نخواهد بود افراد در تعامل با شما پس از مدت کوتاهی رتبه هوش و فکر شما رو شناسایی خواهند کرد ولی این ترفند ها برای محافلی که همیشگی نیستند خیلی جواب میده. پس شاید بد نباشه ما هم همونجوری که در آموزه های دینی هم داریم به مسائل اطرافمون حساس باشیم و به دلایل همه چیز فکر کنیم. اونهایی دنیا و آخرت سعادتمندی دارند که فکر میکنند.

خوب نظر شما چیه؟

۷

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر