آیا مصرف چای سبز در دوران شیردهی ضرر داره؟

یک فنجان چای سبز میتونه شروع خوبی برای روز باشه و فوق العاده سالمه و برای بدن بسیار مفیده. یکی از نوشیدنی های سالم برای کاهش وزن چای سبزه که سرعت متابولیسم بدن رو بالا میبره و باعث افزایش سوخت...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
مصرف چای سبز در دوران شیردهی

یک فنجان چای سبز میتونه شروع خوبی برای روز باشه و فوق العاده سالمه و برای بدن بسیار مفیده. یکی از نوشیدنی های سالم برای کاهش وزن چای سبزه که سرعت متابولیسم بدن رو بالا میبره و باعث افزایش سوخت و ساز بدن و لاغری میشه. معمولا کاهش وزن بعد از زایمان و در دوران شیردهی از اولویت های هر خانومیه که برای رسیدن بهش تلاش میکنه. اما زمانی که شما به فرزندتون شیر میدین هر آنچه که میخورین و مینوشین از طریق شیر به نوزادتون منتقل میشه، بنابراین آیا شما فکر میکنین که چای سبز برای فرزندتون بی خطره؟ خوندن این مطلب رو از دست ندین تا بیشتر راجع به این موضوع بدانید.

آیا میتونم در دوران شیردهی چای سبز مصرف کنم؟

بله، در صورت مصرف در مقادیر متوسط، چای سبز میتونه نوشیدنی بی خطری برای شما باشه زیرا هیچ تاثیر جانبی بر روی نوزادتون نداره. اما این بدان معنی نیست که شما میتونین یه لیوان هر ساعت یه بار بنوشین. با این حال باید چای سبزی رو انتخاب کنید که خالص و بدون مواد افزودنی و یا حداقل دارای کمترین میزان افزودنی ها باشه. اثر سبزیجات دیگه که با چای سبز گاهی مخلوطن ناشناختست و میتونه برای نوزادتون ناسازگار باشه.

مصرف چای سبز در حد مجاز در دوران شیردهی بلامانع است

مصرف چای سبز در حد مجاز در دوران شیردهی بلامانع است

نوشیدن چای سبز در بارداری

نوشیدن چای سبز فقط دو لیوان در روز که هر لیوان حدود 237میلی لیتره مجاز و امنه. چای سبز غنی از چند آنتی اکسیدانه اما همچنین حاوی کافئین نیز هست. حدود 29میلی گرم کافئین در هر لیوان (237میلی لیتر) وجود داره، در حالی که مصرف روزانه ی کافئین (از تمام نوشیدنی ها) در طول شیردهی نباید بیش از 300میلی گرم در روز باشه. بنابراین باید برنامه ریزی کنید تا بتونین از تمام مواد مصرف کنید و میزان کافئین از حد مجاز تجاوز نکنه.

مراقب کافئین موجود در چای سبز در دوران شیردهی خود باشید

مراقب کافئین موجود در چای سبز در دوران شیردهی خود باشید

مصرف بیش از حد چای سبز در دوران شیردهی چه عوارضی داره؟

مصرف بیش از حد چای سبز موجب کافئین مازاد برای انتقال به شیر مادر میشه که عوارض جانبی از قبیل تحریک پذیری و خستگی، کار بیش از حد روده و اسهال، بیداری و خواب نادرست و کولیک رو برای کودک در پی داره. برخی از نوزادان به دلیل تحمل کم نسبت به کافئین حساس ترن بنابراین حتی در هنگام مصرف چای سبز در محدوده ی ایمن مراقب باشین.

اختلالات خواب در کودکان میتواند از عوارض مصرف بیش از اندازه ی کافئین توسط مادران باشد

اختلالات خواب در کودکان میتواند از عوارض مصرف بیش از اندازه ی کافئین توسط مادران باشد

آیا چای سبز شیر مادر رو کاهش میده؟

هیچ شواهد علمی وجود نداره که چای سبز شیر رو کاهش میده یا خشک میکنه، با این حال ماده ی شیمیایی در چای سبز وجود داره به اسم تانن که موجب اختلال در جذب آهن بدن میشه. برای جلوگیری از نوشیدن چای سبز با وعده های غذایی باید 3ساعت بین غذا و چای سبز فاصبه باشه.

چای سبز را بلافاصله بعد از غذا مصرف نکنید

چای سبز را بلافاصله بعد از غذا مصرف نکنید

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *