این روزها به دلیل گرمی هوا، موهای جمع شده ترجیح دارد به موهای باز. بخصوص برای کسانی که شاغل هستند و زیر شال یا روسریی ممکن است اذیت شوند، می توانند موها را خوب بپیچند تا گردنشان عرق سوز نشود و گرما کمتر اذیت کند. امروز می خواهم مدلی آموزش دهم که موها جمع می شود و هم جلوی موها بسیار زیبا دیده می شود.

تل سر با موهای بافته شده

تل سر با موهای بافته شده

این مدل بسیار ساده است و جز سنجاق سر، وسیله ای لازم ندارد. همچنین خودتان می توانید به تنهایی جلوی آینه آن را درست کنید. این روش بسیار آسان برای جمع کردن موهاست. گاهی مهم نیست موها را چطور درست کرده اید، اما کمی رسیدگی به شکل و ظاهر موها می تواند زیبایی شما را چند برابر کند. از ساده ترین راه ها از بافتن و پیچیدن مو گرفته تا هر مدلی که به موها با کمترین آسیب زیبایی بدهد را می توانید امتحان کنید.

مدل موی “تل سر بافته”

مراحل درست کردن موها

مراحل درست کردن موها

 

ابتدا موها را از وسط به دو دسته ی مساوی تقسیم کنید و فرق وسط را به شکل دلخواه باز کنید. هر دسته را به دو حالت می توانید ببافید. یا آن دسته را به سه بخش مساوی تقسیم کنید و به شکل ساده ببافید. (به شکل معمولی که همیشه می بافیم) یا می توانید موها را به دو دسته تقسیم کنید و با گره ساده زدن موها را ببافید. تا جایی که به پایان موها برسید گره بزنید تا کل گیس بافته شود. (من با چهار تا گره بافتم) همین کار را دقیقا برای دسته ی نیمه ی دیگر انجام دهید. موها را به سمت بالا ببافید تا برای تل سر راحت قرار گیرند. پیش از اینکه سنجاق بزنید موها را، با انگشت تان هر گیس را کمی شل کنید که موها کشیده نشوند. هر گیس را بصورت تل روی سر بیاورید و در جهت مقابل با هر تعداد سنجاق سر که لازم است وصل کنید.

موهای جمع و جور با مدل بافته تل سر

موهای جمع و جور با مدل بافته تل سر

من از اسپری مو یا تافت استفاده نکردم، اما اگر موهایتان زیادی لَخت یا ظریف است می توانید استفاده کنید. اگر جلوی موها چتری داشته باشید این تل بافته بسیار زیباتر جلوه می کند.

۲۴

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر