لباسی دوست داشتنی و بسیار ساده که با ایجاد تغییراتی بر روی تی شرت ساده بوجود می آید. اتفاق افتاده که تی شرتی بخرید و به دلایلی آن را نتوانید بپوشید. اما در عین حال آن را دوست بدارید. با آن تی شرت به سادگی می توانید پیرهنی با نمک و ساده برای دختر کوچولویتان بدوزید تا آن را بپوشد و از راحتی آن لذت ببرد. همچنین اگر تی شرت مورد نظر سفید است، می توانید به سادگی آن را رنگ آمیزی کنید و شروع به درست کردن این پیرهن زیبا کنید.

پیرهن زیبای دخترانه از تی شرت بزرگسالان

پیرهن زیبای دخترانه از تی شرت بزرگسالان

هیچ چیز به اندازه ی یک پیرهن رنگارنگ یک دختر بچه را خوشحال نمی کند. این کار به سادگی با یک تی شرت اندازه L و روبان، تعدادی سنجاق ته گرد و قیچی و دیگر لوازم خیاطی انجام پذیر است. متاسفانه تصاویر مرحله به مرحله نداریم، اما توضیحات آن قدر واضح است که به سادگی یاد میگیرید.

تغییرات ساده روی تی شرت برای تبدیل به پیرهن دخترانه

تغییرات ساده روی تی شرت برای تبدیل به پیرهن دخترانه

آستین ها را از درز کارخانه ای با فاصله ی 3 سانتی متر برش بزنید. (شماره 1) جای گودی آستین را علامت گذاری کنید. (برای درست انجام دادن این مرحله ممکن است نیاز به پرو شدن لباس باشد تا سر آستین سر جایش قرار بگیرد.) سپس متر را بالا ببرید و جای دقیق روبان روی شانه ها را اندازه بزنید و جاگذاری کنید. (شماره 2)

با سنجاق ته گرد شروع به علامت گذاری کنید (یا اگر خیاط حرفه ای هستید فقط علامت گذاری کنید.) و کمی به پهلو ها قوصی بدهید تا کناره های پیرهن از یکنواختی در بیاید. (شماره 3) لبه ی به انتها رسیدن دوخت را علامت گذاری کنید. (شماره 4)

لبه ی پایینی لباس را هرجا که اندازه اش کافیست ببرید. می توانید پایین لباس را با دوختی فانتزی (از دوخت های چرخ خیاطی) پس دوزی کنید. فقط حواس تان باشد چه مقدار پارچه باید باقی بگذارید. (شماره 5)

پیرهن دست ساز برای دختر کوچولوها

پیرهن دست ساز برای دختر کوچولوها

درزهای کنار دو طرف و سپس لبه های سر آستین ها را بدوزید. کار با پارچه ی تی شرت مشکل نیست، اما آن قدرها هم آسان نیست پس به هنگام کار مواظب باشید. روبان پهن و مناسبی که دارید را حدود 30 سانتی متر بای هر طرف برش بزنید. فاصله ی بین یقه و سر آستین را با روبان گره بزنید. (مانند تصویر) اگر لازم دیدید روبان را از زیر با یک دوخت کوچک ثابت کنید.

پیرهن دخترانه

پیرهن دخترانه

به همین سادگی پیرهن دختر کوچولوی شما آماده است!

۱۴

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر