چگونه با مواد طبیعی پوست روشن داشته باشیم؟

همه ما زنان دوست داریم که پوست روشن و درخشانی داشته باشیم به طوری که حاضریم برای هر محصولی که ادعا میکنه توانایی روشن و شفاف کردن پوست رو داره، هزینه های بعضا زیادی رو پرداخت کنیم و این در...

نرگس پارسایی
نرگس پارسایی آپدیت:
گلاب به عنوان روشن کننده پوست

همه ما زنان دوست داریم که پوست روشن و درخشانی داشته باشیم به طوری که حاضریم برای هر محصولی که ادعا میکنه توانایی روشن و شفاف کردن پوست رو داره، هزینه های بعضا زیادی رو پرداخت کنیم و این در حالیه که ما کاملا فراموش میکنیم که درخشش پوست نشانه سلامتی پوسته. سلامتی پوست تنها راه قطعی داشتن یه پوست روشن و شفافه. محصولات بسته بندی شده موجود در بازار فقط روی لایه بیرونی پوست کار میکنه و نمیتونه مشکل رو به صورت ریشه ای حل کنه ضمن اینکه مواد شیمیایی اونها در بلند مدت برای پوست خوب نیست. بنابراین، بهتره از درمان های طبیعی و گیاهی استفاده کنین که در بلند مدت نتایج بهتر و پایدارتری داره. ما اینجا مواد و دستور العمل هایی عنوان میکنیم که شما میتونین به راحتی و به ارزانی در خونه تهیه و استفاده کنین.

آب خیار، گلیسرین و گلاب

مخلوط آب خیار، گلیسرین و گلاب برای روشنی پوست خیلی تاثیر گذاره. قبل از رفتن زیر آفتاب و بعد از برگشتن از این ترکیب استفاده کنین.

چوب صندل، زردچوبه و شیر

یک خمیر نرم از مقداری پودر چوب صندل، کمی پودر زردچوبه و شیر تهیه کنین. خمیر را روی صورتتون بذارین و چند دقیقه بعد اون رو پاک کنین تا  تاثیرش رو ببینید.

پوست روشن با ماسک انگور

برای درخشش و روشنی پوست چند دانه انگور را به پوست خود بمالید. شما همچنین میتونین انگور رو له کنین و روی پوست تون بذارین.

انگور و روشنی پوست

انگور و روشنی پوست

پودر زردچوبه، آرد گندم و روغن کنجد برای داشتن پوست روشن و درخشان

با استفاده از پودر زردچوبه، آرد گندم و روغن کنجد خمیری تهیه کنین و روی پوست نوم بمالید تا موهای زائد صورت تون برطرف بشه و در نتیجه پوست روشن تر بشه.

آب کلم و عسل

اگر آب کلم رو با کمی عسل مخلوط کنین و روی صورت بزنید از چین و چروک جلوگیری میکنه.

ماسک زردآلو و ماست برای داشتن پوستی درخشان و شفاف

زردآلو و ماست رو با هم مخلوط کنین تا یه خمیر بدست بیاد. این مخلوط به بهبود و تازگی پوست کمک میکنه. اگر پوست تون خشکه به این ترکیب عسل رو اضافه کنین.

زردآلو و ماست پوست را روشن میکند

زردآلو و ماست پوست را روشن میکند

عسل و خامه

مخلوط عسل و خامه یه راه عالی برای حفظ نرمی و درخشش پوسته، به ویژه در فصل زمستان.

شیر تازه، نمک و آب لیمو

مقداری شیر تازه، یه ذره نمک و کمی آب لیمو رو مخلوط کنین و به پوستتون بزنین. این ترکیب منافذ پوست رو تمیز میکنه.

آب گوجه فرنگی

مخلوط آب گوجه فرنگی با آب لیمو به نرمی و درخشش پوست کمک میکنه.

آب گوجه فرنگی موثر برای روشنی پوست

آب گوجه فرنگی موثر برای روشنی پوست

آب هویج

ماساژ صورت با آب هویج یه روش عالی برای روشن شدن پوسته.

عسل و پودر دارچین

یه خمیر با ترکیب 3 قسمت عسل و یک قسمت پودر دارچین تهیه کنین. روی جوش بزنید و بذارین شب بمونه. این کار تاثیر قابل توجهی در از بین بردن جوش و اسکار داره. فقط توجه کنین که حتما باید تست حساسیت هر نوع ماسکی را انجام بدین به این صورت که مقداری از ماسک را روی پوست بازو امتحان کنین.

عسل و دارچین درمان آکنه

عسل و دارچین درمان آکنه

روغن زیتون و آب لیمو

کمی روغن زیتون رو با آب لیمو تازه مخلوط کنید و روی صورتتون بمالید تا از جوش و جوش سرسیاه جلوگیری بشه.

آلوئه ورا

استفاده از آلوئه ورا به برطرف شدن لک پوست کمک میکنه و همینطور پوست رو آبرسانی میکنه.

همه ترکیبات بالا به سلامت پوستی منجر میشه که نتیجه اش درخشش و روشنی پوسته. از این ترکیبات استفاده کنین تا نتایج شگفت آورش رو ببینید.