پر پشت کردن ابرو ها با چند روش طبیعی

اگه مقدار رشد معمولی ابروها کمتر از مقداریه که مد نظرتونه، با چند روش ساده شما میتونین برای پر پشت کردن ابروها در طول چهار یا هشت هفته اقدام کنین. اگه ابروهای کم پشت و ضعیفی دارین و میخواین اون...

نرگس پارسایی
نرگس پارسایی آپدیت:
رشد طبیعی ابروها

اگه مقدار رشد معمولی ابروها کمتر از مقداریه که مد نظرتونه، با چند روش ساده شما میتونین برای پر پشت کردن ابروها در طول چهار یا هشت هفته اقدام کنین. اگه ابروهای کم پشت و ضعیفی دارین و میخواین اون رو قوی تر و ضخیم تر کنین این مطلب براتون مفیده و دیگه نیازی نیست پول زیادی واسه روش های گران قیمت بدین.

روغن کرچک برای پر پشت کردن ابروها

چند قطره روغن کرچک یخ زده رو با نوک انگشتاتون داخل ابروهاتون ماساژ بدین. نیم ساعت اون رو نگه دارین و بعد با یه پاک کننده آرایش پاکش کنین و صورتتون رو با آب گرم بشویین. برای داشتن یه ابروی سالم و قوی در کمتر از شش هفته، هر روز از روغن کرچک استفاده کنین. روغن کرچک یکی از موثرترین روش ها برای ضخیمتر شدن ابروهاست. باعث رشد مو و ضخیم تر و قوی شدن اون میشه. روغن کرچک خالص ممکنه باعث تحریک، جوش و کهیر بشه، اگر بهش آلرژی دارین قبل از استفاده ازش یه آزمایش حساسیت انجام بدین.

روغن کرچک برای رشد ابرو

روغن کرچک برای رشد ابرو

تحریک رشد ابروها با روغن نارگیل

یه توپ پنبه رو در روغن نارگیل خیس کنین و اون رو روی ابروهاتون قرار بدین. بذارین یه شب روی ابروهاتون بمونه و صبح اون رو با آب بشویین. هر روز میتونین از روغن نارگیل استفاده کنین ولی حتی چند بار در هفته استفاده از اون هم میتونه فواید ارزشمندی داشته باشه. ابروها از پروتئین تشکیل شدن و روغن نارگیل کمبود پروتئین رو جبران میکنه. لوریک اسید اون یه عامل ضدمیکروبی داره که از عفونت فولیکول های مو جلوگیری میکنه. این از آسیب رسیدن به ابروها جلوگیری میکنه و باعث تحریک رشد اونا میشه.

روغن نارگیل

روغن نارگیل

روغن زیتون

یه قطره روغن زیتون روی نوک انگشتتون بریزین و اونو روی ابروهاتون ماساژ بدین. چند ساعت بعد با شستشو دهنده صورت و آب اونو بشویین. حداقل یک بار در روز این کارو انجام بدین تا نتیجشو در عرض چند هفته ببینین. روغن زیتون ویتامین A و E داره که به رشد مو کمک میکنن. ویتامین E رشته مو رو تغذیه میکنه، در حالی که ویتامین A  باعث تحریک رشد چربی میشه که چربی طبیعی بدنتون به رشد مو کمک میکنن. مطمئن بشین از روغن زیتون طبیعی استفاده میکنین که با مواد شیمیای تصفیه نشده باشه.

روغن زیتون برای تغذیه مو

روغن زیتون برای تغذیه مو

آب پیاز از ریزش مو جلوگیری میکنه

یک پیاز کوچک رو ببرین. قطعات کوچک رو در یه مخلوط کن بریزین و یه خمیر بسازین. این کار رو تا موقعی که آب پیاز به دست میاد انجام بدین. با یه گوش پاک کن آب پیاز روی ابروهاتون بمالین و یک ساعت صبر کنین. با یه توپ پنبه خیس شده در آب لیمو اون رو پاک کنین. یک روز در میان از آب پیاز استفاده کنین. پیاز منبع غنی از گوگرده که از ریزش مو جلوگیری میکنه و رشد مو رو تحریک میکنه. همونطور که پیاز بوی تندی داره برای از بین بردن اون هم میتونین از آب لیمو استفاده کنین.

آب پیاز برای تحریک رشد مو

آب پیاز برای تحریک رشد مو

رشد سریع ابروها با استفاده از زرده تخم مرغ

زرده یک عدد تخم مرغ رو از سفیده اون جدا کنین. زرده رو به هم بزنین تا یه سطح صاف و یکدست به وجود بیاد. اون رو با یه گوش پاک کن روی ابروهاتون قرار بدین. بیست دقیقه بعد با آب گرم اون رو بشویین. توصیه میشه از زرده تخم مرغ دو تا سه بار در هفته استفاده کنین. زرده تخم مرغ یه منبغ غنی از بیوتینه که رشد ابروها رو سریعتر میکنه. در استفاده از اون دقت کنین، چون زرده تخم مرغ ممکنه منافذ رو ببنده و باعث آکنه بشه.

زرده تخم مرغ و سریعتر شدن رشد ابرو

زرده تخم مرغ و سریعتر شدن رشد ابرو

شیر مو رو تغذیه میکنه

یه توپ پنبه رو در مقداری از یه فنجون شیر خیس کنین. به آرومی روی ابروهاتون ماساژ بدین و پونزده دقیقه بعد اونو با آب بشویین. برای تاثیر بیشتر هر روز این کارو انجام بدین. شیر برای رشد مو مفیده و خیلی از ویتامین های ضروری، مواد معدنی و مغذی رو داره.

شیر برای تغذیه مو

شیر برای تغذیه مو

تاثیر شگفت انگیز روغن کنجد در پر پشت کردن ابروها

چند قطره روغن کنجد رو داخل ابروهاتون ماساژ بدین. یک شب نگه دارین و با یه شستشو دهنده ملایم صورت و آب سرد اونو بشویین. تا موقعی که ابروها رشد کنن، هر روز از روغن کنجد استفاده کنین. موهای سالم و رشد مو دو عاملی هستن که با استفاده از روغن کنجد افزایش پیدا میکنن. برای تاثیرگذاری شگفت انگیز، به طور منظم از اون استفاده کنین.

روغن کنجد برای ابرو ها

روغن کنجد برای ابرو ها

استفاده از لیمو برای ضخیم شدن ابروها

یه قسمت ضخیم از لیمو رو ببرین و دو تا سه دقیقه اونو روی ابرو هاتون بمالین. بعد از دو دقیقه آب لیمو رو بشویین. دو بار در هفته این کارو تکرار کنین. خاصیت اسیدی لیمو چربی های اضافی رو از بین میبره و کمک میکنه اکسیژن بیشتری به فولیکول مو برسه. این کار باعث رشد مو در ابرو میشه. نذارین آب لیمو بیش از حد روی ابروهاتون بمونه، چون میتونه با خواص سفید کنندش رنگ ابروها رو روشن کنه.

لیمو برای فولیک مو

لیمو برای فولیک مو

ترکیب روغن نارگیل با پوست لیمو برای رشد ابرو

یک لیمو رو پوست بکنین و اون رو لایه لایه کنین. روغن نارگیل خالص رو داخل یه بطری شیشه ای بریزین و پوست لیمو رو بهش اضافه کنین. حالا بطری رو با پارچه ای بپوشونین و حداقل دو هفته اونو داخل یه مکان تاریک و سرد قرار بدین. حتما باید با کمک یه پنبه این ترکیب رو به ابروهاتون تزریق کنین. هر شب قبل از خوابیدن این کار رو انجام بدین و صبح بعد اونو بشویین. لیمو منافذ بسته شده رو تمیز میکنه و گردش هوا به فولیکول مو رو تقویت میکنه، روغن نارگیل هم مواد مغذی مورد نیاز برای رشد سالم مو رو فراهم میکنه.

پوست لیمو و روغن نارگیل برای رشد ابرو

پوست لیمو و روغن نارگیل برای رشد ابرو