آموزش دو پاک کننده خانگی برای لکه های چربی و گردگیری

متأسفانه همه ما به استفاده از تمیزکننده های شیمیایی عادت کردیم و برای گردگیری و تمیز کردن سطوح مختلف آشپزخونه، سرویس بهداشتی سراغ انواع سفیدکننده و شوینده های بازاری میریم. جدا از اینکه این مواد شیمیایی سمی و مخرب محیط...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
خانه سبز و سالم با تمیزکننده های طبیعی

متأسفانه همه ما به استفاده از تمیزکننده های شیمیایی عادت کردیم و برای گردگیری و تمیز کردن سطوح مختلف آشپزخونه، سرویس بهداشتی سراغ انواع سفیدکننده و شوینده های بازاری میریم. جدا از اینکه این مواد شیمیایی سمی و مخرب محیط زیست هستن باید بدونیم اولین و بیشترین آسیب ناشی از مصرف اونها گریبان ما و اعضای خونوادمون رو میگیره. امروز باهم یاد میگیریم که چطور برای داشتن خونه ای سبز و سالم پاک کننده کننده خانگی درست کنیم.

 پاک کننده خانگی مخصوص گردگیری

  • یک پیمانه آب (بهتر است از آب مقطر استفاده کنید)
  • یک پیمانه سرکه سفید
  • 12 الی 15 قطره از روغنهای ضروری (این مورد اختیاری است و روغن اسطوخودوس و لیمو بهترین گزینه هستند)

پس از ترکیب موارد بالا آنها رو در بطری یا ظرف مخصوص اسپری بریزید و برای استفاده مقداری از آن را روی یک حوله نرم اسپری کرده و روی سطوح مورد نظر بکشید. در صورت حذف روغن تنها یک اسپری بی بو خواهید داشت اما یادتون باشه که برای اینکه از آن بعنوان اسپری شیشه شوی استفاده کنید نباید به آن روغن ضروری اضافه کنید. در ضمن سرکه برای پاک کردن سطوح سنگی مثل سنگ مرمر و گرانیت مناسب نیست و میتونید از جوش شیرین بعنوان جایگزین سرکه استفاده کنید.

مواد طبیعی برای ساخت شوینده خونگی

مواد طبیعی برای ساخت شوینده خونگی

پاک کننده لکه های روغن و چربی در آشپزخانه

دیگه برای پاک کردن لکه های روغن از روی در و دیوار و کاشی سرامیک ها حرص نخورید. فقط کافیه تا مقداری از روغن گیاهی را روی دستمال کاغذی بریزید و آن را روی سطوح چرب بمالید و بعد از آن با یک اسفنج مرطوب که به جوش شیرین آغشته شده کاملا سطح مورد نظر را شست و شو بدین. این تمیزکننده طبیعی و سالم لکه ها رو بدون استفاده از مواد سمی و شیمیایی از بین میبره و کمک میکنه تا محیط آشپزخونه سالم و سبز باشه.

حذف لکه های روغن با جوش شیرین و روغن گیاهی

حذف لکه های روغن با جوش شیرین و روغن گیاهی

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

کسب درآمد در خانه از اینترنت

کوپن تخفیف 20 درصدی 2nafare