چند پاک کننده آرایش طبیعی و سالم

آرایش کردن و مواد آرایشی کم و بیش جزئی از زندگی هر خانومی محسوب میشه و همه باید دقت کنیم که علاوه بر تهیه مواد آرایشی استاندارد و مناسب برای پاک کردن آرایش هم نیاز به پاک کننده های مناسب...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
پاک کننده های طبیعی آرایش

آرایش کردن و مواد آرایشی کم و بیش جزئی از زندگی هر خانومی محسوب میشه و همه باید دقت کنیم که علاوه بر تهیه مواد آرایشی استاندارد و مناسب برای پاک کردن آرایش هم نیاز به پاک کننده های مناسب داریم. پاک کننده های موجود در بازار شیمیایی هستن و در خیلی از مواقع باعث پخش شدن آرایش روی صورت و بخصوص دور چشم میشن و علاوه بر اون برای پوستای حساس ایجاد التهاب ,جوش و سوزش میکنن.ما میتونیم به جای استفاده از این پاک کننده های شیمیایی از مواد طبیعی استفاده کنیم که به راحتی در دسترسن و باعث شادابی و نشاط پوست هم میشن.

مطلب پوست روشن و شفاف بدون استفاده از مواد آرایشی رو هم در این لینک مشاهده بفرمایید.

بهترین مواد طبیعی برای پاک کردن آرایش

میشه از بعضی روغنای طبیعی از قبیل روغن زیتون ,روغن اسطوخودوس ,روغن بادام و روغن نارگیل برای صورت و پاک کردن آرایش استفاده کرد که باعث پخش شدن آرایش دور چشم نمیشه و بسیار موثرتر از مواد شیمیایی هستن.همه ی روغن های طبیعی شامل ویتامین E هستن و مرطوب کننده و تسکین دهنده ی پوست محسوب میشن.و چه بسا که بسیار ارزانتر از مواد شیمیایی در دسترسند.

روغن زیتون به عنوان یک پاک کننده آرایش طبیعی

روغن زیتون بدلیل داشتن مواد مغذی مثل ویتامین E باعث تغذیه و شادابی پوست صورت و اطراف چشم میشه .از روغن زیتون بصورت ترکیببی استفاده میشه به این ترتیب که مقداری از اونو با کمی روغن درخت چای مخلوط کنین و کمی روغن بادام به اون اضافه کنین .این ترکیب رو با دست روی صورتتون ماساژ بدین و بعد از کمی استراحت صورتتونو بشورین.

روغن زیتون

روغن زیتون

برای پاک کردن آرایش صورت از روغن نارگیل استفاده کنید

استفاده از روغن نارگیل باعث تسکین اعصاب پوست میشه و از تورم و سوزش پوست جلوگیری میکنه .برای استفاده از روغن نارگیل مقداری از اونو روی صورت ماساژ بدین و بوسیله پنبه مرطوب اونو پاک کنین.بعد از استفاده از روغن نارگیل تازگی و شادابی رو روی پوستتون حس میکنین.

روغن نارگیل

روغن نارگیل

شیر و روغن بادام از بهترین پاک کننده های آرایش هستند

شیر باعث ایجاد حس تازگی روی صورت بعد از یه آرایش طولانی میشه .چند قطره از روغن بادام رو با 1قاشق شیر مخلوط کنین و این محلول رو بوسیله ی پنبه روی صورتتون بمالید و سپس شستشو کنین.

شیر و روغن بادام

شیر و روغن بادام

خیار و خواص آن برای پوست

خیار بدلیل بافتی که داره در گروه میوه های پر آب تلقی میشه و استفاده موضعی و خوراکی از این میوه میتونه به بهبود آبرسانی سلول های پوستی کمک کنه .خیار رو با کمی آب بکوبین و پوره کنید و این خمیر رو روی صورتتون بذارین و بعد از چند دقیقه پاک کنین. در صورت تمایل میتونین به جای آب از شیر هم استفاده کنین.استفاده از خیار بعد از اپیلاسیون صورت هم بسیار توصیه میشه که التهاب و سوزش پوست رو تسکین میده.

خیار پاک کننده طبیعی آرایش

خیار پاک کننده طبیعی آرایش