پاک کننده های طبیعی برای پاک کردن آرایش صورت

همه زنها دوست دارن که مقداری آرایش کنن تا زیباتر به نظر برسن و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشن. همه ما در زندگی روزمره خودمون چه کم و چه زیاد، از لوازم آرایش استفاده می کنیم. اما آیا واقعا...

نرگس پارسایی
نرگس پارسایی آپدیت:

همه زنها دوست دارن که مقداری آرایش کنن تا زیباتر به نظر برسن و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشن. همه ما در زندگی روزمره خودمون چه کم و چه زیاد، از لوازم آرایش استفاده می کنیم. اما آیا واقعا چند نفر از شما تا به حال به این فکر کردین که چطور باید مواد آرایشی رو از صورتتون پاک کنین و یا اینکه اصلا با پاک کننده های طبیعی آرایش آشنایی دارین؟ بله در واقع عواقب درست پاک نکردن مواد آرایشی بیش از چیزیه که فکر میکنین. پاک نکردن مواد آرایشی از روی پوست منجر به ایجاد مشکلاتی برای پوست مثل آکنه و آسیب های پوستی، خارش پوست، عفونت‌های پوستی و مهم تر از همه باعث میشه که پوست شما سریع تر از حالت عادی پیر بشه. در این مطلب چند روش طبیعی رو به شما آموزش میدیم تا بتونین به راحتی مواد آرایشی رو از صورتتون پاک کنین.

در حال حاضر تعداد زیادی پاک کننده برند و غیر برند در بازار وجود دارد. اما وقتی که خودتون میتونین انواع طبیعی و سالم اون رو بسازین، چرا باید برین سراغ انواع شیمیایی اون. ما میتونیم پاک کننده‌های ساده و طبیعی رو با موادی که در خونه خودمون موجوده، درست کنیم. در ادامه برخی از این پاک کننده‌های طبیعی رو به شما معرفی می کنیم.

پاک کننده ی طبیعی شیر خام و عسل مخصوص پوست های حساس

شما میتونین این معجون پاک کننده رو با مخلوط کردن شیر و عسل درست کنین. یه قاشق غذاخوری شیر درون یه کاسه بریزین. سپس یه قاشق عسل به اون اضافه کنین و اونها رو به خوبی با هم مخلوط کنین. ترکیب حاصل رو روی صورت خودتون بمالین و صورتتون رو با یه پد یا توپ پنبه ای پاک کنین. این پاک کننده برای پوست های حساس بسیار مناسبه. این کار به پاک کردن مواد آرایشی کمک خواهد کرد.

شیر خام و عسل پاک کننده طبیعی آرایش

شیر خام و عسل پاک کننده طبیعی آرایش

عسل و جوش شیرین برای پاک کردن آرایش صورت

این پاک کننده خونگی میتونه به شما کمک کنه تا مواد آرایشی که سخت پاک میشن رو به راحتی از بین ببرین. تنها چیزی که شما برای این پاک کننده طبیعی نیاز دارین مقداری عسل و جوش شیرینه. روی یه دستمال مرطوب چند قطره عسل بریزین. مقداری جوش شیرین رو روی اون بپاشین. آرایش خود را با این پاک کننده پاک کنین و تفاوت رو حس کنین.

عسل و جوش شیرین برای پاک کردن قوی ترین آرایش

عسل و جوش شیرین برای پاک کردن قوی ترین آرایش

پاک کننده ی آرایش با روغن زیتون و آلوئه ورا مخصوصو پوست های چرب

اگه شما پوست چرب و حساسی داشته باشین، روغن زیتون برای شما یه پاک کننده خوب محسوب میشه. برای درست کردن این پاک کننده طبیعی، شما به روغن زیتون و آلوئه ورا نیاز دارین. یه قاشق روغن زیتون و یه قاشق ژل آلوئه ورا رو با هم مخلوط کنین. این مخلوط رو روی صورت و گردن خودتون بمالین و سپس اون رو با یه تکه پنبه پاک کنین.

روغن زیتون و آلوئه ورا مناسب برای تمیز کردن آرایش

روغن زیتون و آلوئه ورا مناسب برای تمیز کردن آرایش

آلوئه ورا پاک کننده ای طبیعی و بدون زیان

یه برگ آلوئه ورا تازه رو باز کنین و ژل اون رو خارج کنین. شما هم چنین میتونین از ژل آلوئه ورا که به راحتی در بازار موجوده استفاده کنین، اگه به برگ آلوئه ورا تازه دسترسی ندارین. یه قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا رو درون یه کاسه بریزین و اون رو با آب رقیق کنین تا یه محلول به دست بیاد. با کمک یه پد پنبه ای آرایش خودتون رو پاک کنین. آلوئه ورا در تمیز کردن پوست شناخته شده هست و پوست رو تازه نگه میداره.

از یه تکه آلوورا برای پاک کردن صورتتون استفاده کنین

از یه تکه آلوورا برای پاک کردن صورتتون استفاده کنین

تازگی پوست با پاک کننده ی شیر و روغن بادام

این پاک کننده خونگی و طبیعی آرایش به پوست شما رطوبت و تازگی میده. یه قاشق غذاخوری شیر خام رو درون یه کاسه بریزین. سپس چند قطره روغن بادام رو به اون اضافه کنین و اونها رو به خوبی با هم مخلوط کنین. یه تکه پنبه رو داخل این مخلوط فرو کنین و به وسیله اون آرایشتون رو پاک کنین. بعد از پاک کردن مواد آرایشی، صورت خود را با آب ولرم بشورین.

روغن نارگیل و عسل

روغن نارگیل میتونه برای پوست ما معجزه کنه. خواص موجود در روغن نارگیل به حفظ رطوبت پوست کمک میکنه. یه قاشق غذاخوری عسل و یه قاشق غذاخوری روغن نارگیل رو با هم مخلوط کنین. یه پد پنبه ای رو خیس کنین و اون رو روی صورت خودتون بمالین. این ماسک به شما کمک میکنه که در کمترین زمان آرایش های سنگین رو هم پاک کنین.

روغن نارگیل رطوبت پوست رو حفظ میکنه و صورت رو تمیز میکنه

روغن نارگیل رطوبت پوست رو حفظ میکنه و صورت رو تمیز میکنه

پاک کردن چربی اضافی پوست با سرکه سیب

سرکه سیب حاوی عواملیه که به حذف کثیفی و روغن اضافی روی پوست کمک میکنه. یه قاشق غذاخوری سرکه سیب رو با آب مخلوط کنین و اون رو رقیق کنین. یک پد پنبه ای رو داخل آن فرو کنین و آن را بر روی صورت خود بمالین و آرایش خودتون رو پاک کنین.

از بین بردن سلول های مرده ی پوست با ماست

ماست حاوی اسید لاکتیکه که به زدودن سلول‌های مرده پوست کمک میکنه و در نتیجه صورت شما رو تمیز نگه می داره. فقط یه تکه پنبه بردارین و اون رو درون مقداری ماست ساده و بدون افزودنی فرو ببرین. بعد از اون آرایش خودتون رو به وسیله اون پاک کنین و نتیجه عالی اون رو ببینین.

ماست از بین برنده سلول های مرده پوست

ماست از بین برنده سلول های مرده پوست

خیار یک پاک کننده ی طبیعی برای آرایش

خیار همچنین پوست رو مرطوب نگه میداره و به پاک کردن چربی اضافی و کثیفی ها از پوست کمک میکنه. یه خیار رو به تکه های کوچک تر ببرین. سپس این تکه ها رو به طور مستقیم روی صورت خودتون بمالین تا مواد آرایشی از روی صورتتون پاک بشه. شما همچنین میتونین خیار رو رنده کنین تا ماده ی خمیر مانندی رو به دست بیارین و سپس اون رو روی صورت و گردن خودتون بمالین. به هر صورت خیار به طور باورنکردنی روی پوست شما تاثیر میذاره.

استفاده از خیار برای پاک کردن آرایش

استفاده از خیار برای پاک کردن آرایش