فکر کنید که ظرف غذایی رو که روی صندلی ماشینتون قرار دادید سوراخ باشه و یا اینکه یهو درش باز بشه و کلی از محتویاتش روی صندلی بریزه، افتادن این اتفاق هیچ بعید نیست. نه تنها در مورد صندلی های خودرو بلکه این اتفاق ممکنه توی خونه و برای مبل های شما هم پیش بیاد. و اگه شما به سرعت برای پاک کردن اون لکه ها اقدام نکنید، ممکنه لکه ی اونها برای همیشه روی وسایل شما باقی بمونه. در ادامه یک روش ساده رو توضیح دادم که چجوری می تونید لکه های غذا رو به راحتی با مایع ظرفشویی پاک کنید. ولی یادتون باشه که اگه مبل و یا صندلی های خودرو شما جنس خاصی داره اول مطمئن بشید که مایع ظرفشویی به اونها آسیبی نمیزنه و یا از پاک کننده های مخصوص استفاده کنید.

لکه های غذایی رو چطور از روی صندلی خودرو پاک کنیم؟

لکه های غذایی رو چطور از روی صندلی خودرو پاک کنیم؟

وسایل مورد نیاز برای پاک کردن لکه های صندلی خودرو

  • مایع ظرفشویی
  • فرچه
  • دستمال میکروفایبر
  • دستمال کاغذی
  • سشوار

مراحل پاک کردن لکه های روی صندلی خودرو

مهم ترین نکته اینه که لکه ی ایجاد شده رو در اولین فرصت ممکن پاک کنید، اجازه ندید که ماده ی غذایی که روی صندلی ریخته جذب الیاف و پارچه اون بشه. اول از همه باید مواد غذایی رو تا جای ممکن با دست یا به کمک یک دستمال کاغذی از روی صندلی جمع کنید. بعد از اینکه تکه های بزرگتر رو برداشتید با دستمال غذاهای باقی مونده رو پاک کنید، وقتی که دستمال کثیف شد اون رو عوض کنید و یک دستمال دیگه بردارید. تا جایی که فقط لکه ی اون باقی بمونه و از خود ماده غذایی دیگه هیچی نباشه.

جمع کردن ماده غذایی ریخته شده با دستمال کاغذی

جمع کردن ماده غذایی ریخته شده با دستمال کاغذی

حالا محلول پاک کننده رو درست کنید، برای این کار یک ترکیب با نسبت مساوی از مایع ظرفشویی و آب درست کنید یا از پاک کننده مخصوص چرم یا پارچه استفاده کنید. اگه روکش صندلی های خودروی شما جنس خاصی داره بهتره که از پاک کننده ی مخصوص استفاده کنید و دستورالعمل پاک کننده رو قبل از مصرف مطالعه کنید.

ترکیب آب و مایع ظرفشویی برای پاک کردن لکه

ترکیب آب و مایع ظرفشویی برای پاک کردن لکه

از یک فرچه نرم برای پاک کردن لکه استفاده کنید. فرچه رو داخل محلولی که درست کردید بزنید. بعد اون رو حسابی تکون بدید که آب اضافیش بریزه. حالا با کشیدن فرچه روی لکه اون رو پاک کنید. سعی کنید فقط با کفی که درست کردید لکه رو پاک کنید، اگه بیش از حد اون قسمت رو خیس کنید، بعد از پاک شدن لکه ی غذا، لکه ی آب روی صندلی می مونه.

تمیز کردن لکه به کمک فرچه

تمیز کردن لکه به کمک فرچه

بعد از اینکه لکه های غذا تقریبا پاک شدن، یک دستمال میکروفایبر تمیز رو داخل آب بزنید و حسابی بچلونیدش که هیچی آب نداشته باشه. با دستمال نم دار روی صندلی خودرو بکشید تا پاک کننده ها و کف هایی که باهاش لکه رو پاک کردید، تمیز بشن. چندین بار این کار رو انجام بدید تا مطمئن بشید هیچ لکه و کفی باقی نمونده.

پاک کردن صندلی با دستمال میکروفایبر

پاک کردن صندلی با دستمال میکروفایبر

حالا سطحی رو که در اثر پاک کردن لکه خیس شده، به کمک سشوار خشک کنید. سشوار رو روی درجه حرارت کم بذارید و اون رو با فاصله از صندلی بگیرید تا خشک بشه، نباید سشوار رو خیلی به صندلی نزدیک کنید.

خشک کردن صندلی

خشک کردن صندلی

بعد از اینکه صندلی رو خشک کردید، دقت کنید ببینید اگه لکه های آب باقی موندن، دوباره یک دستمال نم دار رو روی کل سطح صندلی بکشید تا لکه آب از بین بره و صندلی مثل روز اولش بشه.

صندلی خودرو تمیز شده

صندلی خودرو تمیز شده

2.3/5 - (3 امتیاز)