5 ایده استفاده از پارچه های گلدار در دکوراسیون داخلی

پارچه های گلدار با طرح گل های بزرگ به عنوان یک جزء کلاسیک در سبک های سنتی تر دیده میشه. با این اوصاف میشه از این طرح ها در سبک های متنوعی استفاده کرد. اگه بدونین که چطور و کجا...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
پارچه های چاپ گل در دکوراسیون داخلی

پارچه های گلدار با طرح گل های بزرگ به عنوان یک جزء کلاسیک در سبک های سنتی تر دیده میشه. با این اوصاف میشه از این طرح ها در سبک های متنوعی استفاده کرد. اگه بدونین که چطور و کجا باید از این پارچه ها با چاپ گل استفاده کنین مطمئنا دکوری جذاب و زیبا خواهید داشت. از اونجایی که این پارچه ها در انواع مبلمان استفاده میشه پس حتما قطعه ای رو پیدا میکنین که مطابق با سلیقتون باشه. برای اینکه ببینین از این نوع طرح ها در کجاها میشه استفاده کرد تا انتهای این مطلب رو بخونید.

1.استفاده از مبلمان با طرح های گلدار در کنار رنگ های طبیعی

یکی از راه های استفاده از چاپ گل در دکوراسیون داخلی، بکارگیری این طرح برای مبلمان و ترکیب با رنگ های خنثی و طبیعیست. بهتره که در فضاهایی به سبک مینیمال بیشتر از این طرح استفاده کنین. استفاده از چاپ گل در کنار رنگ های قهوه ای و سفید فضای زیبایی رو به وجود میاره.

دکوراسیون داخلی با رنگ های خنثی و مبلمان راحتی با طرح گلهای بزرگ

دکوراسیون داخلی با رنگ های خنثی و مبلمان راحتی با طرح گلهای بزرگ

2.تزیین تخت خواب با پارچه های گلدار و رنگی

بهتره که برای استفاده از پارچه های چاپ گل در دکور داخلی خودتون رو محدود به مبل ها نکنید. از این طرح ها میشه برای تزیین تاج تخت هم استفاده کرد و با بکارگیری رنگ های جذاب و شاد، اتاق خوابی بسیار دلنشین داشت. بهتره که برای هماهنگی بیشتر و تاثیرگذاری این چاپ ها علاوه بر تاج تخت کوسن و بالشتک های کوچیک یا آباژوزهایی با پوشش همان طرح پارچه رو در اتاق خواب قرار بدین.

تزیین اتاق خواب با پارچه های چاپ گلدار و زیبا

تزیین اتاق خواب با پارچه های چاپ گلدار و زیبا

3.از پارچه های رنگی با چاپ گل استفاده کنید

یکی دیگر از ایده ها اینه که به جای استفاده از پارچه هایی با زمینه ی روشن و چاپ گل به سراغ پارچه های رنگی برید. با توجه به دکوراسیون خونتون و رنگ های موجود در فضا میتونین رنگی رو به عنوان زمینه ی کار انتخاب کرده و برخی از وسایلتون رو با اون تغییر بدین.

مبل زیبای رنگی با طرح گل های زیبا در دکوراسیون اتاق نشیمن

مبل زیبای رنگی با طرح گل های زیبا در دکوراسیون اتاق نشیمن

4.پنجره ها را فراموش نکنید

اگه میخواین که از پارچه هایی با طرح یا چاپ گل استفاده کنین پرده ها رو فراموش نکنین چون گزینه ای بسیار عالی و تاثیرگذار برای افزودن طرح و رنگ به دکوراسیون داخلی هستن. برای اینکه فضایی زیباتر داشته باشین حتما یک یا دو قطعه از مبلمانتون رو هم با پارچه ای که برای پرده انتخاب میکنین هماهنگ و ست کنین. این گزینه یکی از بهترین انتخاب ها برای دکوراسیون داخلی به خصوص در سبک بوهو است.

استفاده از پارچه ی گلدار برای پرده و پوشش مبلمان

استفاده از پارچه ی گلدار برای پرده و پوشش مبلمان

5.در انتخاب پارچه های گلدار به هماهنگی رنگ در دکوراسیون داخلی توجه کنید

برای ایجاد یه تغییر بزرگ و چشم نواز در دکور داخلی به کمک پارچه های گلدار حتما باید رنگ اون رو با دکوراسیون کل اتاق هماهنگ کنین. این به معنای استفاده از یک پالت رنگی ثابت نیست بلکه شما باید رنگ های متضا و مکمل رو بشناسین و با توجه به کنتراست بصری رنگ ها بهترین انتخاب رو داشته باشین.

استفاده از رنگ های مکمل در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

استفاده از رنگ های مکمل در دکوراسیون داخلی اتاق خواب