پادری دست ساز برای داخل منزل

پادری دست ساز برای داخل منزل

خیلی وقت بود که میخواستم یک پادری خوب برای داخل خانه بسازم. ساختن دکور منزل حس بسیار خوبی دارد. پادری ساختن کمی سخت به نظر می رسد، زیرا باید بسیار بادوام و محکم باشد. پادری درست کردن هم از کارهایی بود که بارها امتحان کردم تا راهش را یافتم. بعد از ساختن این پادری عاشقش می شوید چون رنگارنگ و زیباست. من آن را برای خانه ی جدیدم نگاه داشتم. شما هم می توانید در رنگ دلخواه تان یک پادری بسازید به این صورت که..

لوازم مورد نیاز

وسایل لازم برای پادری

وسایل لازم برای پادری

یک بوم محکم مانند پارچه ی برزنت یا ورزقه ی لاستیکی که لایه ی زیرین پادری خواهد بود. اگر برای جلو سرویس ها می خواهید استفاده کنید، بوم لاستیکی و انعطاف پذیر باشد بهتر است. ابعاد پادری ما 60 * 75 سانتی متر بود. شما می توانید ابعاد دلخواه خودتان را بسازید. از پارچه های قراضه می توانید نوار های باریک ببرید و به هم ببافید. رنگهایی را انتخاب کنید که با فضای قرار گرفتن آن جور در بیاید. نخ سیاه ضخیم، سوزن لحاف دوزی، قیچی، چسب پارچه، و نوار چسب لنت برای سر و ته بافته ها.

طرز ساخت

طرز ساخت پادری

طرز ساخت پادری

ابعاد بوم را انتخاب کنید برش بزنید و کنار بگذارید. نوارهای باریک و هم قد (بیشتر از اندازه ی طول پادری) برش بزنید. ممکن است به نظرتان زیاد بیاید، اما وقتی بافته شود کوتاه می شود، و برای حاشیه لازم است بلندتر باشد. نوارها را ببافید طوری که طول صفحه را کامل کند و کمی هم حاشیه داشته باشد. وقت گیرترین بخش کار ممکن است همین باشد. این کار ممکن است فعالیت مناسبی برای تلوزیون دیدن باشد، که هم ببافید و هم سریال تان را تماشا کنید (مثل مادر بزرگ ها!) به کمک چسب لنت سر و ته بافته ها را ثابت کنید.

روی صفحه ی پادر را از یک طرف شروع به چسب زدن کنید، بخشی از بافته ها را در هر طرف آزاد بگذارید. به میزان لازم و دلخواه از چسب استفاده کنید تا پادری محکم و بادوام داشته باشید. به کمک نخ ضخیم مشکی و سوزن لحاف دوزی، دو لبه ی پایانی را به صفحه محکم بدوزید. حالا لنت های سر و ته بافته ها را باز کنید و قد حاشیه ها را یکدست ببرید. اگر دوست داشتید پادری تان تا حدودی مقاوم در برابر آب باشد، می توانید روغن جلا بگیرید و بیرون از خانه روی سطح پادری ساخته شده بزنید. اما من نرمی پادری ام را دوست دارم.

حاشیه ی یکدست شده ی پادری

حاشیه ی یکدست شده ی پادری

بافته های مرتب و کنار هم

بافته های مرتب و کنار هم

نتیجه ی کار بسیار جذاب است چرا که با رنگ دلخواه تان یک پادری دارید که از پادری های داخل بازار بارها مقاوم تر است. من در نظر دارم یک پادری سیاه سفید هم بسازم. گرچه حاضر کردن بافته ها حدود سه قسمت یک سریال وقت می برد، اما نتیجه که حاضر شود می بینید که ارزشش را دارد.

پادری خوشرنگ من

پادری خوشرنگ من

۳۹

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر