وقتی که نوزادتون به دنیا میاد با توجه به حساسیت های زیادی که دارن باید یه سری وسایلی براش تهیه کنین. اما چه وسایلی هستن که باید حتما براش فراهم کنین و چه چیزهایی هستن که نیاز نیست بخرین؟ نگران نباشین ما لیست مهترین وسایل مورد نیاز نوزاد رو اینجا برای شما گردآوری کردیم که میتونید برای خرید بهینه ازش استفاده کنید.

چه تخت خوابی مناسبه؟

نیاز نیست که یه تخت خواب بزرگ و تجملی برای نوزادتون بخرین. فقط کافیه نوزادتون فضای کافی برای خوابیدن و استراحت در تخت خواب داشته باشه و کسی هم ناخواسته براش مشکلی ایجاد نکنه. میتونین یه میز جمع و جور همراه با چند تا کشو و یه تخت کودک بخرین که باعث میشه هم در پول و هم در فضای مورد نیاز صرفه جویی بشه و برای کوچولوی دلبندتون مناسب باشه.

تخت کودک همراه با نرده

تخت کودک همراه با نرده

حمل کردن مطمئن نوزاد

کیسه های حمل نوزاد چیزهای کوچیک ولی جذابی هستن که افراد خیلی توجهی به اونها ندارن. آغوشی یا کیسه حمل نوزاد ابتکار و وسیله خیلی جالبیه که حمل کردن نوزادتون رو برای شما خیلی راحت و البته مطمئن میکنه که انواع متفاوتی هم دارن.

کیسه حمل کودک

کیسه حمل کودک

صندلی کودک برای اتومبیل برای امنیت کودک

وسیله مهم دیگه ای که بهتره برای نوزادتون تهیه کنین، صندلی کودک برای اتومبیل هست. این وسیله برای حداقل کردن ضربه های ناشی از دست انداز های خیابان و تکان های اتومبیل ساخته شدن تا کوچولوی شما وقتی که سوار ماشین هست بیشترین راحتی رو داشته باشه.

صندلی کودک برای اتومبیل

صندلی کودک برای اتومبیل

چطور پتو و حوله ای برای نوزاد بخرم؟

این یکی مورد واضح و مشخصی هست. کوچولوها قنداق شدن رو خیلی دوس دارن. دلیلش اینه که فضای گرم و راحت درون رحم براشون تداعی میشه. یکی از مهمترین چیزهایی که نوزاد بهش احتیاج داره حوله هست. شما باید چند تا ازش بخرین و دقت کنین که موقع استفاده داغ یا سست و بی دوام نباشه.

حوله

حوله

بهترین نوع پوشک مناسب پوست نوزاد

اگه بخوایم مقایسه کنیم پوشک برای بچه ها شبیه الماس برای دخترا هست. اما اون پوشکی که ما پیشنهاد میدیم، پوشک پارچه ای هست. پوست نوزاد تازه شما بسیار حساسه. ممکنه پوشک هایی که از مغازه ها میخرین برای پوست بچتون مناسب نباشه حتی اگه روی پوشک چیز دیگه ای نوشته شده باشه.

پوشک پارچه ای

پوشک پارچه ای

تاب مناسب نوزاد

بچه ها با تاب خوردن آهسته و ملایم احساس آرامش می کنن. بهتره که به فکر خرید یه تاب یا یه صندلی گهواره ای برای نوزادتون باشین. این کار باعث میشه که بتونید مقداری استراحت کنین و نگران بچه کوچولوتون نباشین.

گهواره ای به صورت تاب

گهواره ای به صورت تاب

پنج تا وسیله مهمی که نوزاد شما واقعا بهشون نیاز داره رو به شما گفتیم. اگه وسیله مهم دیگه ای به ذهن شما میرسه که ما نگفته باشیم در قسمت نظرات با ما در میون بذارین.