رفتارهای ما در زندگی زناشویی باید همراه با آگاهی و مدیریت شده باشه تا بتونیم در آرامش همراه با عشق با همسرمون زندگی کنیم. مردان و زنان دو گروه متفاوت از هم در رفتارها و عکس العمل ها و ویژگی های روحی و فکری هستن که اگر ویژگی های متفاوت هم رو درک کنن و بشناسن، میتونن در مواقعی که احتیاج هست به جای متشنج کردن جو زندگی زناشویی شون، با رفتار درست ودر آرامش موضوع رو حل کنن و مشکلی هم پیش نیاد. موضوعی که میخوایم در این مطلب راجع بهش صحبت کنیم، اینه که در چه زمانی برای زوجین ناراحتی پیش میاد و بحث ها بالا میگیره و راه مقابله با این وضعیت چیه.

طبع عاشقانه زنان

در زندگی زناشویی آقایون باید بدونن که خانومها زمانی احساس آرامش میکنن که حس کنن خودشون رو تسلیم کسی کردن که قابل اعتماده و میشه بهش تکیه کرد و اون کس میتونه ازش حمایت کنه و بهش اهمیت بده. این نیاز درونی و واقعی یه زنه. وقتی که این احتیاج خانوم از طرف همسرش برآورده بشه، میتونه اون روح لطیف و عاشقش رو رو کنه و همونطور که طبیعتش اینطور ساختع شده ممحبت کنه و عشق بورزه.

زن ها عاشق زاده شدند

زن ها عاشق زاده شدند

رفتار مردانه در بعضی خانومها ناشی از چیست؟

از اونجا که زن نیاز به کمک رو در زندگی زناشویی قابل پذیرش نمیدونه، ناآگاهانه اون رو جایگزین نیاز دروغین میکنه. این جایگزینی در اون احساسی رو به وجود میاره که به نیاز دیگران اهمیت بده. اون احساس میکنه که خوشبختیش به جای ارضا نیازهای خودش، در گرو رضایت دیگرانهو به همین دلیل، اون تبدیل به مردی مسئول و اهمیت دهنده میشه. دقیقا همون چیزی که خودش نیاز داشت.

وقتیکه زنی بیش از حد احساس مئولیت خودش رو بالا میبره، مرد به جای انتقاد از اون، باید بدونه که همسرش نیاز به کمک داره تا به احساسات زنانه خودش برگرده.

زندگی زناشویی عاشقانه

زندگی زناشویی عاشقانه

دلایل آشفتگی درونی در زندگی زناشویی زوجین

وقتی مردی توانایی حمایت رو چه در شرایط عادی و یا چه در فشار روحی نداره، از درون برآشفته میشه. زمانی که احساس میکنه لطمه دیده و یا جراحت وآزردگی داره در خودش فرو میره و ضعیف و بی توجه میشه. همینجاست که زن احساس عدم حمایت و توجه میکنه و درون او هم برآشفته میشه. وقتی که زن مرکزیت خودش رو از دست میده این نکته خیلی مهم پیش میاد که سختگیر و خود رای و غیر قابل اعتماد میشه.

در حالیکه مرد بدجنس و بی توجه میشه، زن هم جایی برای خود رایی و غیر قابل اعتماد بودن پیدا میکنه.

عاشقونه زندگی کنیم

عاشقونه زندگی کنیم

وظیفه ما در قبال آشفتگی ها در زندگی زناشویی

حالا که این نکته رو میدونیم، باید سعی کنیم در زندگی روزمره و قبل از این که مساله ای پیش بیاد، با آگاهی کامل و قبل از اینکه انتظار تغییر طرف مقابل رو داشته باشیم، خودمون رو تغییر بدیم. زمانی که درونمون آشفته میشه، این وطیفه ماست که خودمون رو از اون رها کنیم. در این صورت بهترین نتیجه رشد رو در رابطه با همه اطرافیان و مخصوصا همسرمون و حتی قدرتی بالاتر یعنی خداوند خواهیم داشت. این موضوع باعث میشه که نه تنها خودمون احساس دوست داشتن بیشتری میکنیم که برای مخاطبمون هم دوست داشتنی تر میشیم.