رفتارهای ما در زندگی زناشویی باید همراه با آگاهی و مدیریت شده باشه تا بتونیم در آرامش همراه با عشق با همسرمون زندگی کنیم. مردان و زنان دو گروه متفاوت از هم در رفتارها و عکس العمل ها و ویژگی های روحی و فکری هستن که اگر ویژگی های متفاوت هم رو درک کنن و بشناسن، میتونن در مواقعی که احتیاج هست به جای متشنج کردن جو زندگی زناشویی شون، با رفتار درست ودر آرامش موضوع رو حل کنن و مشکلی هم پیش نیاد. موضوعی که میخوایم در این مطلب راجع بهش صحبت کنیم، اینه که در چه زمانی برای زوجین ناراحتی پیش میاد و بحث ها بالا میگیره و راه مقابله با این وضعیت چیه.

طبع عاشقانه زنان

در زندگی زناشویی آقایون باید بدونن که خانومها زمانی احساس آرامش میکنن که حس کنن خودشون رو تسلیم کسی کردن که قابل اعتماده و میشه بهش تکیه کرد و اون کس میتونه ازش حمایت کنه و بهش اهمیت بده. این نیاز درونی و واقعی یه زنه. وقتی که این احتیاج خانوم از طرف همسرش برآورده بشه، میتونه اون روح لطیف و عاشقش رو رو کنه و همونطور که طبیعتش اینطور ساختع شده ممحبت کنه و عشق بورزه.

زن ها عاشق زاده شدند

زن ها عاشق زاده شدند

رفتار مردانه در بعضی خانومها ناشی از چیست؟

از اونجا که زن نیاز به کمک رو در زندگی زناشویی قابل پذیرش نمیدونه، ناآگاهانه اون رو جایگزین نیاز دروغین میکنه. این جایگزینی در اون احساسی رو به وجود میاره که به نیاز دیگران اهمیت بده. اون احساس میکنه که خوشبختیش به جای ارضا نیازهای خودش، در گرو رضایت دیگرانهو به همین دلیل، اون تبدیل به مردی مسئول و اهمیت دهنده میشه. دقیقا همون چیزی که خودش نیاز داشت.

وقتیکه زنی بیش از حد احساس مئولیت خودش رو بالا میبره، مرد به جای انتقاد از اون، باید بدونه که همسرش نیاز به کمک داره تا به احساسات زنانه خودش برگرده.

زندگی زناشویی عاشقانه

زندگی زناشویی عاشقانه

دلایل آشفتگی درونی در زندگی زناشویی زوجین

وقتی مردی توانایی حمایت رو چه در شرایط عادی و یا چه در فشار روحی نداره، از درون برآشفته میشه. زمانی که احساس میکنه لطمه دیده و یا جراحت وآزردگی داره در خودش فرو میره و ضعیف و بی توجه میشه. همینجاست که زن احساس عدم حمایت و توجه میکنه و درون او هم برآشفته میشه. وقتی که زن مرکزیت خودش رو از دست میده این نکته خیلی مهم پیش میاد که سختگیر و خود رای و غیر قابل اعتماد میشه.

در حالیکه مرد بدجنس و بی توجه میشه، زن هم جایی برای خود رایی و غیر قابل اعتماد بودن پیدا میکنه.

عاشقونه زندگی کنیم

عاشقونه زندگی کنیم

وظیفه ما در قبال آشفتگی ها در زندگی زناشویی

حالا که این نکته رو میدونیم، باید سعی کنیم در زندگی روزمره و قبل از این که مساله ای پیش بیاد، با آگاهی کامل و قبل از اینکه انتظار تغییر طرف مقابل رو داشته باشیم، خودمون رو تغییر بدیم. زمانی که درونمون آشفته میشه، این وطیفه ماست که خودمون رو از اون رها کنیم. در این صورت بهترین نتیجه رشد رو در رابطه با همه اطرافیان و مخصوصا همسرمون و حتی قدرتی بالاتر یعنی خداوند خواهیم داشت. این موضوع باعث میشه که نه تنها خودمون احساس دوست داشتن بیشتری میکنیم که برای مخاطبمون هم دوست داشتنی تر میشیم.

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

 • ی نفر:

  سلاااااام بر این نفرو اون نفر عزیز
  میدونم دیره ولی تبریک میگم سایت خوبی راه انداختین امیدوارم همیشه برقرار باشین و بروز
  مرسی……خسته نباشین

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   سلام
   ممنون دوست عزیز، لطف داری

 • فاطمه:

  عاشقه وبلاگتم خیلی ممنون عزیزم
  دوستم من آقام اصلا اینجور مطالبی نمیخونه چه طوری این مطالبو بهش بگم که تاثیر داشته باشه

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   لطف داری عزیزم :heart:
   در این موارد باید از کلک های زنونه مخصوص خودت استفاده کنی. میتونی حرف کلیت روانشناسی رو وسط بکشی و اینکه میتونه در زندگیتون تاثیر گذار باشه و ازش دعوت کنی که باهم مطالب روانشناسی رو بخونید و راجع به اونها باهم صحبت کنید و نظرات شخصیتون رو بگید. شاید همسر شما از فضای خشک متن های روانشناسی خوششون نمیاد. در این صورت میتونید ازش بخواید که کنارتون بشینه و شما براش هر پاراگراف رو به زبون خودتون و یا برداشت خودتون بیان کنید.
   این رو هم به عنوان یک تجربه میگم که هیچ وقت درخواست هایی که از همسرتون دارید رو مخفی نکنید و راه بیان خواسته هاتون رو کشف کنید تا هر دو در آرامش باشید. :heart:

 • Baran Sky:

  سلام من نزدیک به 4 ماهه که ازدواج کردم تو کرج خیلی تنهام .همه ی خانوادهی من تهرانن . اینجا رو خوب بلد نیستم روزا خیلی حوصله م سر میره واسه همین عضوه 2 نفره شدم

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   سلام
   انشاالله به سلاتی
   خیلی خوش اومدی، انشاالله که اینجا راههای بهتر استفاده کردن از فرصت ها رو ببینی و از بی حوصلگی در آی عزیزم :-)

 • Baran Sky:

  چه جوری میشه با شک و تردید بیخودی مبارزه کرد :yahoo:

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   با اعتماد و محبت و البته توکل به خداوند :heart:

  • Baran Sky:

   مرسی

 • mohadese:

  عالي بود :heart:

 • daryayeabi:

  سلام خسته نباشین
  چند روز پیش دچار یه بحران خانوادگی بودم خیلیم حالم گرفته بود
  داشتم از بی حوصلگی تو نت میچرخیدم که اتفاقی این سایتو پیدا کردم
  اون روز مطالبتون خیلی به دردم خورد و کمکم کرد
  امروز که حالم بهتر بود اومدم و عضو شدم
  واقعا سایت جالبیه همه چیزم داره
  خواستم ازتون تشکر کنم و خسته نباشید بگم بهتون :heart:

  • معصومه رجایی
   اون نفر:

   سلام
   خیلی خوشحالم که مطالب م.رد استفادتون بوده. خیلی خیلی خوش اومدین :-)

 • r.g:

  سلام.من خيلى احساس تنهايى ميکنم چون خانواده همسرم باازدواجمون موافق نبودن الان همش حس ميکنم ميخوان فاصله ايجاد کنن بينمون.ما9ماهه عقدکرديم اماهنوز من خونه پدرمم

 • awin salimi:

  سلام
  من خیلی به کمکتون نیاز دارم لطفا کمکم کنین:(
  نامزدم مدتیه خیلی بی توجه شده،انگار اصلا براش مهم نیسم،مثلا اگه چند روز من احوالشو نپرسم اون اصلا یه احوال نمی پرسه هروقتم اعتراض میکنم یه سری دلایله … میاره.نمیدونم باش چیکار کنم؟؟ بعضی وقتا به این فکرمی افتم که این رابطه رو تموم کنم.ولی باز با یه حرفش پشیمون میشم.من خیلی دوسش دارم!! کمکم کنین خاهش میکنم :cry:

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر