نگرش مثبت موجب پیشرفت در کسب و کار

هر فردی ممکن است در طول زندگی در محل کار خود با روزهای بدی روبرو شود اما با نگرش مثبت و کاردانی میتوان بر آنها غلبه کرد. متأسفانه زمانی که کسب و کار خود را راه اندازی می کنید، ممکن...

سمیرا هاشمیان
سمیرا هاشمیان آپدیت:
از منابع الهام بخش بهره بگیرید

هر فردی ممکن است در طول زندگی در محل کار خود با روزهای بدی روبرو شود اما با نگرش مثبت و کاردانی میتوان بر آنها غلبه کرد. متأسفانه زمانی که کسب و کار خود را راه اندازی می کنید، ممکن است در چند هفته ی اول اینطور به نظر برسد که روز های بد از روز های خوب بسیار بیشتر هستند. به هر حال، می توانید به انرژی های منفی اجازه ندهید که جلوی پیشرفتتان را بگیرند. برای اینکه بر چالش های خود غلبه کنید، باید تلاش بیشتری به خرج دهید تا نگرش مثبت خود را در محل کار حفظ کنید. در مطلبی که امروز با هم مرور می کنیم هفت مزیت داشتن نگرش مثبت در کسب و کار را بیان میکنیم.

نگرش مثبت را در خود و همکارانتان ایجاد کنید

اگر داشتن یک رئیس بد خلق را تجربه کرده اید، ممکن است که احساس کنید هر روز با نگرانی کار می کنید. این نوع نگرش در محل کار بر روی هر فردی تاثیرگذار خواهد بود. قبل از اینکه مشکلات خود را بر روی سایر کارکنان و همکاران خود تخلیه کنید، تصور کنید این نوع برخورد ها چگونه می تواند روی دیگران تاثیر گذار باشد. اگر برای افزایش مشارکت کارمندان و ایجاد یک محیط کاری مثبت تلاش می کنید، باید سعی در دور کردن افکار منفی از محیط کار و ذهن همکارانتان داشته باشید.

یک محیط کاری مناسب تر را ایجاد می کند

یک محیط کاری مناسب تر را ایجاد می کند

کارمندان را تشویق به حل مشکلاتشان کنید

صاحبان کسب و کارهای کوچک بر روی موارد منفی تمرکز می کنند و پیام های بدی را به کارکنان خود انتقال می دهند. بنابراین، هر فردی که در مورد مشکلات خود به طور مکرر شکایت می کند، همیشه با نا امیدی به جنگ با آنها خواهد پرداخت. از طرف دیگر، زمانی که به اصلاح کردن وضعیت بد فکر می کنید، رویکرد مثبت شما می تواند دیگر کارکنان را نیز تشویق کند تا همین روش را در پیش بگیرند و خیلی زود و به جای غرق شدن در مشکلات به دنبال راه حلی مناسب برای تک تک آنها باشند. به عنوان یک صاحب کسب و کار، می توانید لحن مناسبی را در این رابطه انتخاب نمایید.

کارکنان و مشتریان را از امنیت کارتان مطمئن کنید

هنگام بروز احساسات منفی در ارتباطات خود، به این نکته توجه داشته باشید که کارمندان و مشتریانتان چه برداشتی از این رفتار خواهند داشت. اگر شما به طور مداوم یک حالت منفی به خود بگیرید ممکن است که اطرافیان شما به کسب و کارتان شک کنند و فکر کنند که دارای معضلاتی در کار خود هستید. با توضیح و تاکید بر کارهای صورت گرفته، می توانید درباره ی امنیت شغلی به کارمندان و همچنین سرمایه گذاری مطمئن به مشتریان خود اطمینان خاطر دهید.

اطمینان دادن به کارکنان و مشتریان خود که کسب و کارتان پایدار است

اطمینان دادن به کارکنان و مشتریان خود که کسب و کارتان پایدار است

یک محیط کاری دلپذیر و شاد ایجاد کنید

کارهای خسته کننده و ملال آور که با افسردگی همراه باشد امروزه اصلا بازار مناسبی ندارد زیرا افراد حدود نیمی از ساعاتی که بیدار هستند را در محل کار خود صرف می کنند. کارفرمایان از مدتها قبل آموخته اند که ایجاد یک محیط کاری دلپذیر، کارکنان ایده آل را جذب کرده و کسب و کار را به طور کلی بهبود می بخشد. انرژی مثبت موجود درکارکنان، محیط کار را شادتر و لذت بخش تر می کند. برای استخدام و نگهداری کارکنان سخت کوش و با ارزش باید یک محیط کاری دلپذیر ایجاد کنید.

کارکنان خوب را حفظ کنید

کارکنان خوب را حفظ کنید

سازماندهی امور برای سرعت بخشی به کارها

به عنوان یک صاحب کسب و کار ممکن است که حفظ کردن انگیزه کارکنان بسیار سخت باشد. شما ممکن است برای رسیدن به این هدف کارهای زیادی مانند ایجاد رقابت در فروش، ساعات کاری منعطف و یا محول کردن وظایف بیشتر به منظور بهبود تعاملات کاری را امتحان کنید، اما باید بدانید هر تصمیمی که بگیرید قطعا منفی نگری نمی تواند نتیجه بخش باشد. افرادی که به طور مداوم از کارفرمای خود مورد انتقاد قرار می گیرند تمایل دارند که کار خود را تعطیل کرده و برای خود به طور شخصی کار کنند. در اینگونه مواقع شما به هدف خودکه بهبود عملکرد است نخواهید رسید. به منظور ایجاد سرعت در دفتر کار خود، شما باید دستاوردها را ببینید و به خوب کار کردن کارمندان اهمیت دهید.

سازماندهی امور برای سرعت بخشی به کارها

سازماندهی امور برای سرعت بخشی به کارها

از اشتباهاتتان درس بگیرید

گاهی اوقات منفی بودن تضمین کننده ی کارهاست. اگر یک مشتری بدون دلیل و توضیح یک معامله را ترک کند شما حق دارید که عصبانی شوید. اگر کارمندتان وظایف کاری خود را نادیده بگیرد، شما باید درباره ی آینده شرکت خود نگران باشید. صاحبان کسب و کار کوچک هم ممکن است که اشتباه کنند. در هر سناریو فرصتی برای کسب تجربیات جدید وجود دارد. اجازه بدید که عصبانیتی که درونتان به وجود می آید باعث شود تا برای دفعات بعد روش صحیح انجام کارها را پیدا کنید.

از اشتباهاتتان درس بگیرید

از اشتباهاتتان درس بگیرید

افزایش سود سالانه شرکت

شاید مهم ترین نتیجه ی حفظ نگرش مثبت بهبود سود سالانه شرکت باشد. شما ممکن است که در ابتدا متوجه آن نشوید، اما کارکنان، مشتریان و شرکایتان در این طرف و آن طرف این موفقیت ها را پخش می کنند. زمانی که بقیه در مورد شرکت شما و شرایط درخشان آن با دوستان و اعضای خانواده خود صحبت می کنند، کسب و کارتان شهرت خوبی را به دست خواهد آورد. بدست آوردن این شهرت می تواند بر فروش، بررسی و نوع استخدام کارکنان در آینده تاثیر گذار باشد.

افزایش سود سالانه شرکت

افزایش سود سالانه شرکت

به عنوان صاحب یک کسب و کار، بسیار مهم است که کارهای خوبی را برای داشتن تمرکز مثبت حتی در شرایط چالش برانگیز انجام دهید. با انجام این کارها می توانید یک محیط کاری بهتر را برای کل تیم خود ایجاد کنید.