نکات اصلی در چیدمان فضای غذاخوری منزل

فضای غذاخوری رسمی تجربه ای متفاوت در خانه های مدرن بود که روز به روز شاهد تغییرات و زیباتر شدن اونها هستیم. معمولا در اکثر خونه ها اتاقی اختصاصی برای این فضا در نظر میگیرن و مطابق با دکوراسیون سایر...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
نکات مهم در طراحی اتاق غذاخوری

فضای غذاخوری رسمی تجربه ای متفاوت در خانه های مدرن بود که روز به روز شاهد تغییرات و زیباتر شدن اونها هستیم. معمولا در اکثر خونه ها اتاقی اختصاصی برای این فضا در نظر میگیرن و مطابق با دکوراسیون سایر فضاها اون رو طراحی میکنن. بهتره که طرح ها و سبک های مختلف این فضا رو ببینین و بر اساس فاکتورهای زیبایی شناسی خودتون طرح مورد پسندتون رو انتخاب کنین. حتی قدیمی ترین خونه ها هم میتونن مدرنیزه بشن و از این فضا برخوردار باشن. در ادامه ی مطالب اطلاعات بیشتری رو در اختیارتون میذارم.

کنجی از فضا را به غذاخوری اختصاص دهید

افراد زیادی هستن که تمایلی به اختصاص اتاق جداگانه برای فضای غذاخوری ندارن. برای این افراد در نظر گرفتن بخش جداگانه ای از آشپزخانه یا اتاق نشیمن برای فضای غذاخوری بسیار مناسبه. فراموش نکنید اگه این فضا رو با فضاهای دیگه ادغام میکنین حتما باید به هماهنگی دکوراسیون توجه کنین. یعنی از یک پالت رنگی و مبلمان هایی در یک سبک استفاده کنین.

اختصاص کنجی از آشپزخانه به فضای غذاخوری

اختصاص کنجی از آشپزخانه به فضای غذاخوری

در بیشتر مواقع از جزیره ی آشپزخانه یا میز کار در آشپزخانه به عنوان فضایی برای صرف غذا استفاده میشه و با قرار دادن صندلی یا نیمکت های مناسب این فضا رو راحت و دلنشین میکنند.

اختصاص میز کار آشپزخانه به میز غذاخوری

اختصاص میز کار آشپزخانه به میز غذاخوری

صندلی های راحت برای اتاق غذاخوری انتخاب کنید

یکی از روش هایی که باعث آرامش در حین غذاخوردن میشه استفاده از صندلی های راحته. در این راستا نیمکت ها انتخاب های مدرن، جذاب و بسیار محبوبی هستن. برخی از نیمکت ها میتونن چند منظوره باشن یعنی از فضای زیر اونها میشه برای ذخیره سازی لوازم و وسایل اضافی استفاده کرد.

نیمکت های چوبی برای استفاده در اتاق غذاخوری

نیمکت های چوبی برای استفاده در اتاق غذاخوری

همچنین شما میتونین برای اینکه یه فضای خاص و متفاوت داشته باشین از صندلی در طرح ها و رنگ های متفاوت هم استفاده کنین و محیطی فانتزی و جذاب رو به وجود بیارین. اگر در دکوراسیون این فضا از رنگ های خنثی استفاده شده بکارگیری رنگ های شاد برای صندلی ها، اونها رو تبدیل به یه نقطه ی کانونی در فضا میکنه.

صندلی های رنگارنگ در فضای غذاخوری

صندلی های رنگارنگ در فضای غذاخوری

طرحی متفاوت در فضای غذاخوری با وسایل روشنایی هنری

نورپردازی و روشنایی برای فضای غذاخوری ضروریست اما این به معنای استفاده از یه لوستر در بالای میز نیست. شما میتونین از نورپردازی به عنوان یه اثر هنری و نقطه ی کانونی در دکوراسیون این فضا استفاده کنین. استفاده از رنگ های جسورانه و بکارگیری فلزات با رنگ های مختلف برای لوازم روشنایی در اتاق غذاخوری ایده ای بسیار عالی و مناسبه.

لوستری خاص و بسیار متفاوت در دکوراسیون اتاق غذاخوری

لوستری خاص و بسیار متفاوت در دکوراسیون اتاق غذاخوری

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیل ارت

هدیه مناسب برای روز مادر

ارسال رایگان