زیبایی دستها برای خانومها خیلی موضوع مهمی هست. این زیبایی شامل داشتن پوست خوب وشفاف و ناخن های زیبا و بلند و خوشرنگ هست. لاکها لوازم آرایشی بهداشتی هستن که خیلی به این زیبایی البته در رنگها و مکان مناسبش کمک میکنن. ولی انواع مختلفی دارن که  انتخاب درست اونها احتیاج به دقت و توجه بیشتری داره. در این مطلب به درخواست یکی از مخاطبان عزیزمون این موضوع رو بررسی میکنیم.

لاک ناخن خوب

لاک ناخن خوب

امروزه بازار از انواع مختلف لاکها اشباع شده وبا قیمتهای مختلفی عرضه میشن و نمونه های تقلبی هم کم نیستن. با توجه به این موضوعات، هنگام خرید لاک مناسب باید به مواردی توجه کنیم تا انتخابمون انتخاب خوب و مرغوبی باشه و برای ناخن ما ضرری نداشته باشه. چرا که بعضی از انواع لاک ها برای ناخن ضرر داره و اونها رو شکننده میکنه. و یا حتی ممکنه در بعضی ها، پوست اطراف ناخن حساسیت داشته باشه و فرد رو دچار مشکل کنه.

مواردی که مشخص میکنه لاکی که تهیه میکنین لاک مرغوبی هست یا نه : رنگ، قوام ، طول زمان خشک شدن، قدرت مواد و ماندگاری، قلم موی لاک و فقدان مواد سمی در مواد تشکیل دهنده هستن.که به ترتیب به بعضی از اونها اشاره میکنیم.

لاک ناخن

لاک ناخن

رنگ لاک ناخن

رنگ لاک رو میشه از روی شیشه اون تشخیص داد. لاکها عموما بعد از خشک شدن هم 95% رنگ اولیه رو حفظ میکنن و در واقع تغییر زیادی نمیکنن. پس برای انتخاب رنگ مناسب، فقط به شرایط خودتون و مکانی که قراره اون لاک رو استفاده کنین و رنگ لباستون و از همه مهمتر به رنگ پوست دستتون توجه کنین. چرا که به رنگ پوستهای مختلف، رنگهای خاصی جلوه میکنه و زیبا هست و ممکنه که هر رنگ لاکی به دست شما نیاد.

انتخاب رنگ مناسب لاک برای پوستهای مختلف

پوست روشن

بیشتر رنگهای به پوستهای روشن میاد و برای انتخاب رنگ مناسب، آزادی عمل بیشتری دارین. ولی به طور کلی رنگهایی مثل بنفش، صورتی ملایم و یا قرمز، روی پوست شما جلوه عالی داره. اگر پوست دست شما کمرنگ هست و به عبارتی رنگ پریده اس، بهتره از رنگهای آبی و سبز استفاده نکنین.

پوست  رنگ روشن متوسط

این رنگ پوست بهترین رنگ برای جلوه پیدا کردن لاک ناخن هست. اگر پوستی با رنگ روشن متوسط دارین، بهتره از لاکهای براق استفاده کنین که جلوه پوست دست شمارو چند برابر میکنه. برای پوست شما لاکهایی با رنگ آبی تیره، بنفش و صورتی براق بسیار زیبا میشه.

پوست گندمی (رنگ کمی تیره مایل به زرد)

این رنگ پوست هم با بعضی رنگها جلوه فوق العاده ای داره. رنگ مشکی و شکلاتی برای ناخن هایی که پوست دستشون گندمی هست خیلی زیبا میشه. و بهتره از رنگهای کمرنگ مثل صورتی های خیلی ملایم استفاده نکنین.

پوست تیره

برای پوستهای تیره هم رنگهای جیغ مثل قرمز و آبی توصیه میشه. لاک مشکی هم برای این پوسها مناسب هست.

رنگهای مختلف برای پوستهای مختلف

رنگهای مختلف برای پوستهای مختلف

سلامت لاک ناخن

لاک ناخن باید کاملا روان باشه. به شکلی که وقتی روی ناخن میکشید، رد قلمو روی لاک باقی نمونه. از طرفی هم نباید به حدی آبکی باشه که از خط قلمو خیلی بیشتر پخش شه. لاک ناخن نباید بوی تند مواد شیمیایی بده. در این صورت خیلی مرغوب نیست و ممکنه به ناخن شما آسیب بزنه.

ماندگاری و قوام لاک ناخن

یکی از نکاتی که معمولا برای استفاده کنندگان لاک خیلی مهم هست، ماندگاری و قوام اون هست. لاک خوب و مرغوب حداقل باید یک هفته روی ناخن باقی بمونه. از طرفی هم باید با پاک کننده ها بهراحتی پاک شه و بعد از پاک کردن، نباید رنگ لاک روی ناخن بمونه. نکته دیگه ای که در لاک مهم هست، زمان خشک شدن اونه. لاک خوب، لاکی هست که زمان خشک شدنش کم باشه و بعد از حدود بیست ثانیه قوام پیدا کنه و بعد از یک دقیقه رد هیچ چیزی روش نمونه.

لاک

لاک

قلمو در لاک

قلموی لاک هم از موارد خیلی مهم هست. قلمو باید پرزهای بلند و جدا از هم داشته باشه و پر باشه. همچنین باید محکم باشه و حالت شل و ول نداشته باشه. از طرفی خیلی سفت هم نباشه و به راحتی و نرمی روی ناخن کشیده بشه. این نکته هم خیلی مهمه که پرزهاش نریزه.

قلموی مناسب لاک

قلموی مناسب لاک

این ها نکاتی بود که برای لاک به نظرم رسید که براتون بگم. اگر شما هم نکته یا تجربه ای دارید، میتونید برامون قرار بدید.