نوشیدنی های طبیعی برای کاهش فشار خون

فشار خون پایدار کلیدی برای سلامت عمومی بدن است. با افزایش سن کم کم به این موضوع پی خواهید برد که رژیم غذایی سالم و ورزش منظم از رموز اصلی سلامت محسوب میشوند. متاسفانه فشار خون ناشی از برخی عوامل...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
نوشیدنی های طبیعی و کاهش فشار خون

فشار خون پایدار کلیدی برای سلامت عمومی بدن است. با افزایش سن کم کم به این موضوع پی خواهید برد که رژیم غذایی سالم و ورزش منظم از رموز اصلی سلامت محسوب میشوند. متاسفانه فشار خون ناشی از برخی عوامل مانند استرس، سن و ژنتیک نیز میباشد که کنترل آنها خارج از توان ماست. خوب غذا بخورید و تحرک کافی داشته باشید اما اگر سن یا ژنتیک موجب افزایش فشار خون شما شد با افزودن یکی از نوشیدنی های زیر به صورت منظم به برنامه ی غذایی روزانتون فشارتون رو کنترل کنید و سلامت قلبتون رو تضمین کنید.

شیر کم چرب، جذب کلسیم و کاهش فشار خون

از نظر علمی بیان میکنند که فشار خون بالا با مصرف کلسیم در ارتباط است. در افراد دارای کمبود کلسیم احتمال بیشتری برای بروز فشار خون وجود داره. نوشیدن شیر کم چرب به دلیل داشتن کلسیم بیشتر نسبت به شیر کامل، به افراد دارای فشار بالا توصیه میشه. مصرف روزانه سه لیوان شیر کم چرب باعث کاهش فشار خون میشه.

شیر بنوشید تا سالم بمانید

شیر بنوشید تا سالم بمانید

با نوشیدن آب انار فشار خونتان را کنترل کنید

استفاده از آب انار راهی عجیب و بسیار مفید برای کنترل فشار خون است. انار سرشار از آنتی اکسیدانهایی است که سلامت قلب و عروق رو تضمین میکنند و مصرف روزانه ی آب انار فشار خون سیستولیک رو به میزان 30 درصد کاهش میده. برای کاهش میزان ترشی این نوشیدنی میتونین اون رو به آب یا نوشیدنی دیگری اضافه کنید. ذکر این نکته هم لازمه که مصرف آب انار ممکنه باعث یبوست بشه و برای کسانی که دارای نفخ معده هستند اصلا مناسب نیست.

آب انار سرشار از آنتی اکسیدان

آب انار سرشار از آنتی اکسیدان

مصرف آب چغندر باعث کاهش فشار خون میشود

چغندر دارای سطح بالایی از نیتراته و نیترات طبیعی موجود در چغندر باعث کاهش فشار خون میشه. با مصرف روزی یک لیوان از آب چغندر میتونین فشار خونتون رو کنترل کنید و دیگه نیازی به مصرف قرص های شیمیایی هم نیست.

در مطلب فشار خون خود را با روزی یه فنجان آب چغندر پایین آورید به طور مفصل درباره ی این موضوع توضیح داده شده است.

با مصرف آب چغندر فشار خون خود را کنترل کنید

با مصرف آب چغندر فشار خون خود را کنترل کنید

آب زغال اخته و جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی

یکی دیگر از نوشیدنی های بسیار مفید برای سلامت قلب آب زغال اخته است که توانایی جلوگیری از آسیب عروق خونی رو داره و فشار خون رو تا حد زیادی کاهش میده. آنتی اکسیدانهای موجود در این نوشیدنی باعث افزایش جریان خون در رگها و بازشدن رگها میشن و این دقیقا همون چیزیه که بدن برای پایین آوردن فشار خون بهش نیاز داره. نوشیدن روزانه دو فنجان از آن، به حداقل رساندن بیماری های قلبی و فشار خون رو تضمین میکنه.

زغال اخته و جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی

زغال اخته و جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی