نور پردازی خوب و مناسب یکی از راههای ارزان و موثر در دکوراسیون داخلی منازل هست که میتونه فضای گرم و جذابی رو برای شما و خانوادتون به وجود بیاره. علاوه بر اینها نور مناسب میتونه کل دکور خونه رو تغییر بده و به شیک و لوکس شدن منزلتون کمک میکنه.

7

7

نور پردازی در دکوراسیون داخلی منزل:

عناصر زیادی برای نورپردازی وجود داره که میتونه به شما کمک کنه تا خونه گرم و صمیمی داشته باشین و دکور منزلتون رو باهاشون ارتقا بدین. مثل لوستر، چراغ های سقفی، چراغهای میزی و غیره و همچنین گزینه های نور رنگارنگ و کم نور که هرکدوم با ویژگی هایی که دارن، اگر در جای مناسب و درست استفاده بشن میتونن دکوراسیون داخلی منزل شما رو برجسته کنن و متناسب با خلق و خوی شما فضای جذابی رو براتون به ارمغان بیارن.

1

1

البته نور پردازی فقط برای فضاهای داخلی نیست و به همون اندازه برای فضای خارجی ساختمانها و مخصوصا باغها هم مهم و موثر هست و باید طوری باشه که دعوت کنندگی به داخل و همچنین احساس صمیمیت رو منتقل کنه که در آینده در مطلبی جداگانه بهش میپردازیم.

در این مطلب ویژگی بعضی از لامپها و لوستر ها و اینکه بهتره در چه فضاهایی استفاده بشن صحبت میکنیم.

لوستر:

لوستر های کاربردی و شیک می تونن یکی از عناصر روشنایی برای فضاهای بزرگ باشن. لوستر ها از نظر جنس و مواد انواع مختلفی دارن. مثل لوستر کریستال و لوستر شیشه ای و غیره همچنین اندازه های متفاوتی دارن که شما باید با توجه به دکوراسون داخلی منزلتون و همچنین ابعاد و اندازه اون و نوع چیدمانتون مناسبترین رو انتخاب کنین. لوسترهای بزرگ فضا رو بیش از حد روشن میکنن و ممکن هست حس جالبی نداشته باشن، پس باید هوشمندانه و متناسب با دکوراسیون داخلی منزل خودتون انتخاب کنین.

2

2

لامپهای شمعی حلق آویز:

این لامپها برای ایجاد درخشش در اتاق بسیار مناسب هستن و همچنین بسیار شیک هستن و ویژگی خاصشون ایه که در عین مدرن بودن شکل کلاسیک هم دارن که استفاده از اونها نه تنها باعث بهبود نورپردازی منزلتون میشه که بسیار هم چشم نواز هست. شما می تونین اونها رو در مجموعه ای در الگوهای مختلف مثل یک خط راست، مثلث و غیره طراحی و آویزن کنین. این لامپها میتونن خونه شمارو متفاوت کنن. انتخاب شمع معطر برای این لامپهای بسیار زیبا میتونه فوق العاده باشه.

3

3

آباژورهای میزی و زمینی:

هر گوشه از منزلتون رو مییتونین با این آباژورها تزیین و نورپردازی کنین. این روش نورپردازی بسیار آرامش بخش هست و قسمتهایی از منزلتون رو که مد نظر شمااست براتون برجسته میکنه و چون نورش متمرکز هست، دیگر قسمتهای دکوراسیونتون رو کمرنگ نشون میده.

4

4

لامپهای دیوارکوب:

استفاده این لامپها به جای لامپهای سقفی پرنور هم میتونه زینت بخش دیوار باشه و هم میتونه نور اون قسمت از منزلتون رو تامین کنه که به نوبه خودش شیک و چشم نواز هست.

5

5

برای فضای خارجی منزلتون هم میتونین لامپهای کم نور زمینی انتخاب کنین و با قرار دادن اونها دعوت کنندگی و شمیمیت رو ایجاد کنین.

 

6

6