یکی از مهم ترین طعم دهنده های مواد خوراکی نمک است، که در عین حال خواص بسیار مفیدی برای زیبایی هم دارد.این ماده ترکیبی از سدیم و کلر است و از دیر باز در هر آشپزخانه ای وجود داشته و جزء جدایی ناپذیر به حساب می آید. اما در کنار خواص خوراکی، این ماده برای زیبایی و سلامت هم تاثیر گذار است. امروز تصمیم دارم چند راهکار بگویم که می توانید با به کار بردن آنها تاثیرات زیبایی شان را در وجودتان ملاحظه کنید.

نمک، فرآورده ای برای زیبایی

نمک، فرآورده ای برای زیبایی و سلامت

گیسوان مواج

موهای موج دار

موهای موج دار

برای ایجاد امواج ساحل روی موهایتان، یا در واقع حالت دار کردن موهایتان، آب و نمک را مخلوط کنید و به تمام موهایتان اسپری کنید. بگذارید خودش خشک شود و خواهید دید موها خود به خود حالت دار می شوند و با فاصله ی کمی که لا به لای موها بوجود می آید، زیبایی بیشتری می یابد.

مروارید دندان ها

مروارید دندان ها

مروارید دندان ها

هر از چند گاهی می توانید بعد از مسواک زدن، زنک روی مسواک بزنید و با آن خوب دندان ها را بشویید. با این کار رسوبات و لکه های روی دندان ها را تا حد زیادی از بین می برید و خواهید دید که دندان ها سپید و تمیز می شوند. اگر در سفر هم خمیر دندان را فراموش کردید یا تمام شد، می توانید از آب و نمک برای شستشوی دندان ها استفاده نمایید. نمک خواص آنتی باکتریال دارد، همچنین با ترکیب کمی نمک و جوش شیرین می توانید هر ماه دندان های تان را سفید و براق کنید.

 پوست صورت نرم و صاف

 پوست صورت نرم و صاف

پوست صورت نرم و صاف

روغن زیتون و نمک را با هم مخلوط کنید و آن را خوب روی صورت تان بمالید. بعد از چند دقیقه آن را با آب و صابون بشویید. این ماده به عنوان لایه بردار بسیار عالی عمل می کند.

ماساژ بدن

ماساژ بدن با ترکیب نمک

ماساژ بدن با ترکیب نمک

نمک را با ژل دوش یا شامپوی بدن شوی خود مخلوط کنید و با لیف بدن تان را ماساژدهید. این کار لایه برداری پوست مرده بدن است، البته با راهکاری بسیار راحت تر ارزان تر. در ضمن با این کار بدن آرامش بیشتری می یابد و با یک دوش قبل از خواب، خستگی تمام روز را دور می ریزید.

پاهای سالم با آب و نمک

پاهای سلامت با آب و نمک

پاهای سلامت با آب و نمک

این راهکار روشی قدیمی برای تسکین دادن دردهای پا، آرامش بخشیدن و نیز از بین بردن انواع بیماری بخصوص قارچی در پا است. کافی است پاهای تان را در مخلوطی از آب و نمک بگذارید و ماساژ بدهید.

۲۵

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر